PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kısa mesafede artçı almak ?

serkanabbas
02 Eylül 2014, 00:12
Merhabalar gecen gunlerde motorumu aldım ciceği burnunda motorcuyum yani :mrgreen:

Sorum şu motorum henuz 60 km de 1-2 km lık mesafelerde artcı alsam problem olurmu ?
Hız olarak 50 yi gecmedım daha,artcı aldıgımdada normalden biraz daha yavas kalkıs yapıyorum gazı cok acmıyorum,motoru zorlamıyorum yanı

Bu gıbı kısa mesafelerde rodaj bıtmeden artcı almanın bı sakıncası olurmu ?

İyi günler,tekerınız duz bassın :cat:

biyeybaraküs
02 Eylül 2014, 00:23
rodaj bitmeden böyle güçsüz bir motora ben artçı almam şahsen birde eğim varsa uygun değildir bana göre

Matasah
02 Eylül 2014, 01:25
Bence o kadarda dusunme,al.Zorda kalirsan, yokusta zorlanırsan aç gazı. Bence sakıncası olmaz

tinerci
02 Eylül 2014, 02:07
Bas gaza devam.

emreaydin69
02 Eylül 2014, 02:20
Rodajın mantığı motora yük almamak degil. Sen motorun azami yük agirligini gecme yeter. Atiyorum sen 60 kilosun. Ayni motor sahibi baska biri 110 kilo. Ne yapsin bu adam motora mi binmesin ? :) ren motorun rodajdayken devirine dikkat et. Artci falan bin gitsin.

serkanabbas
02 Eylül 2014, 02:35
Rodajın mantığı motora yük almamak degil. Sen motorun azami yük agirligini gecme yeter. Atiyorum sen 60 kilosun. Ayni motor sahibi baska biri 110 kilo. Ne yapsin bu adam motora mi binmesin ? :) ren motorun rodajdayken devirine dikkat et. Artci falan bin gitsin.

Ben max 50 km hızla gıdıyorum zaten 125 cc scooter :)

Motor zorlanmıyo artçı aldıgımda sedece kalkısı biraz düşüyo o kadar :mrgreen:

Teşekkürler arkadaşlar :cat:

emreaydin69
02 Eylül 2014, 02:40
O beygir azligindan. Pistonlar hep ayni siddetle patlar. Rodajda önemli olan patlama sıklığını arttırmamak. Motoru fazla ısıtmamak.

F54
02 Eylül 2014, 02:42
sarışın bi hatun binmek isterse al gitsin
eğer motora kıyamıyorsan beni ara ben alırım nede olsa manita onu kıracağıma motoru kırarım :D

serkanabbas
02 Eylül 2014, 03:35
Teşekkürler :mrgreen:
Bazı durumlarda artcı almam gerekıyo motoru yormadan giderim artık :cat:

burak5353
02 Eylül 2014, 09:51
al ama binmesini bileni al mazallah düşürür seni benim motor 150lik 2 kişi her gün 1.8km bayır inip cıkıyorum rodaj daha bitmedi mecburum

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:49 ----------

scootterin bayırda kalkısı güzel 96kiloyum beni alan adamda kilolu idi yaya eve cıkarken durup bayırda almıstı beni 125lik ben 150lik le zor kalkıs yapıyorum bayırda 2 kişi sade ayak freni 2 kişiyken tutmuyor bayırda hem ön hem ayak bi yandan avucunla gazı ayarlayıp debriyajı bırakıyosun bagırtarak kaldırıyorum

iguven
02 Eylül 2014, 12:12
Bence artçı alman motorun kaç km olduğuyla alakalı değil de, senin ne kadar tecrüben olduğunla ilgili.
En az 1-2 bin km yapmadan bir motora artçı almamak lazım anca kavrarsın o motorun dinamiklerini, nasıl gittiğini, durduğunu falan ve sen de hazır duruma gelirsin zihinsel ve fiziksel olarak.

drtayfun
02 Eylül 2014, 12:16
Esas meseleyi atlıyorsunuz arkadaşlar. Bir kaza durumunda tüm sorumluluk size aittir ve kötü bir şey olursa hayatınız kayar. Kimseyi almayın arkanıza.