PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : B sınıfı ehliyete A2 ekleteceğim lütfen yardım

[emir]
01 Eylül 2014, 22:24
Merhaba arkadaşlar öncelikle motorsiklet.net platformuna yeni katıldım ve bayağı araştırmama rağmen hep 2013 konularına rastladım 1 yıl içerisinde çoğu şey değiştiğinden dolayı ve herkes ayrı şeyler söylediğinden dolayı buraya konu açıp bilgi almak istedim.

Arkadaşlar B sınıfı ehliyetime A2 ekletmek için yeni yasalara göre sınava giriliyormu ? Ayrıca başka bir sitede okudum sürücü kursuna yazılmadan maliyeye harç ve gereken belgelerle 250 300 tl arasında bir ücrete halletmiş bunun doğruluk oranı ve aşamaları hakkında beni bilgilendirmeniz mümkünmüdür ? Ehliyetime en uygun fiyata A2 ekletmem için ne yapmam gerektiği hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Esenlikle kalın.

Proud
01 Eylül 2014, 22:27
Hazır konusu açılmışken bendede A2 ehliyet var, B ehliyet ekletirken sınava giriliyor mu acaba ?

ilkerakdag
01 Eylül 2014, 22:53
A2 ehliyet almak isteyen B sınıfı ehliyet sahipleri sınav olmuyor sadece direksiyon sınavına giriyorsunuz.

eraksoy
01 Eylül 2014, 22:59
B ehliyetim var. Yeni kursa yazıldım. 350 den aşağı kurs bulamdım. Sınavı harcı vs 700 e geliyor totalde. Yazılı sınav yok, sadece direksiyon sınavı yeni sisteme göre rampa, slalom sekiz çizme vites yükseltme ve serbest tur. 27 eylülde sınav var hakkımızda hayırlısı

Bune
01 Eylül 2014, 23:00
Sadece direksiyona giriyorsun paraları da kursa veriyorsun, sınav harcı 50 tl veriyorsun üstüne de emniyete verilmesi için bankaya ödeme yapıyorsun toplamda 500 den aşağı kapatıyorsan kaçırma o kursu :)

mehmetenis
01 Eylül 2014, 23:24
Değerli Arkadaşlar, B/A2 geçişlerde teorik sınavdan muafsınız.Sadece Direksiyon sınavına gireceksiniz. Sonrasın da sertifikanız hazırlanıp size teslim edilecek. Sürücü Kursu haricinde kesinlikle ehliyet alamazsınız.
Masrafların Sürücü Kursu Ücreti
Emniyet:107 TL kart
Maliye:150 TL

@eraksoy 350 TL den aşağı sürücü kursu bulamadın demek hata yapmışlar sana kaydoldun diye üstüne 350 TL para verselermiş keşke.350 TL ne gibi eğitim alacaksınız çoook merak ediyorum. Sizler gidin gis akademiye, hondaya 450-500TL ödeyin de şu ucuzcu sürücü kurslarından 350 TL-400TL aldığınız 2 saat eğitimleri pekiştirin.
Biz işini doğru yapmayan kurslara kızgınız, adam gibi eğitim ver adam gibi ücrete sonra millet 2 saat eğitimle dubalar arasında 8 çizemedim, dönerken ayağımı koydum gibi bir dünya serzenişte bulunsun.

Şimdi hodri meydan, bu arkadaş ehliyet alacak bakalım kaç paraya kayıt olacak kaç saat eğitim alacak ????
Yasal olarak:
Otomobilde:12 Saat Zorunlu
Motosiklette:10 Saat Zorunlu Eğitim vermek zorundalar
Bunu kayıt olduğunuz sürücü kursundan talep etmek zorundasınız. Ama derlerse kardeşim sen zaten 350 TL kayıt oldun 10 Saat eğitim bu fiyata olmaz derlerse hiç şaşmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/135827-ehliyet-sinir-den-kudurdum.html

eraksoy
01 Eylül 2014, 23:36
Alacağım eğitimin kalitesini bilemem kavun değil sonuçta bu kurslar, kursları denetlemekde benim işim değil, ilk başta banada 450 tl fiyat söylendi ama pazarlık ile 350 düşüldü. Ne yapayım pazarlık etmeden kuzu kuzu ödeyeyim mi. Kaliteli eğitim alamazsam devletin sınavındaki, gözetmen bundan cacık olmaz deyip bıraksın değil mi. Reklam kokan hareketler bunlar

mehmetenis
02 Eylül 2014, 00:19
Peki reklam koksun ama siz zorunlu 10 saat eğitiminizi alında benim başka beklentim yok.

ahmetttttt
02 Eylül 2014, 14:44
bende a2 aldım b vardı sadece direksiyona girdim 530 tl ye mal oldu!!

pnongrata
02 Eylül 2014, 15:40
SAdece direksiyon sınavı var. Yazılı sınavı otomatikman geçiyorsun.
Ben trafiğe kapalı alanda 10 saat temel eğitim dahil, 900 TL verdim ehliyet kursuna.

hsk
02 Eylül 2014, 16:22
Ben kursa 250 tl ye yazıldım bana dediği kelime şu sen ne zaman ben hazırım öğrendim dersen o zamana kadar eğitim var hazır olunca girersin sinava 3yada 5 saat demedi yani

mehmetenis
02 Eylül 2014, 23:19
Sadece direksiyon sınavı var. Yazılı sınavı otomatikman geçiyorsun.
Ben trafiğe kapalı alanda 10 saat temel eğitim dahil, 900 TL verdim ehliyet kursuna.

Doğru olan bu işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Ben kursa 250 TL ye yazıldım bana dediği kelime şu sen ne zaman ben hazırım öğrendim dersen o zamana kadar eğitim var hazır olunca girersin sınava 3yada 5 saat demedi yani

Ortalama zaten 4-5 derste sınava hazır hale gelirsiniz. Siz zorunlu 10 Saat eğitimiz talep etmeniz gerekiyor.

o_city
03 Eylül 2014, 00:07
Ben gecen gun yazildim. B ehliyetime A2 ekletmek icin. Sinav harci dahil 300 tl ye anlastim. Tabii pazarlik ederek. Direksiyon dersine gelince ihtiyacim opmadigi icin sormadim bile. Sinav gununu haber vermeniz yeterli dedim. Onlarinda hosuna gitmistir :)

teknocuk
03 Eylül 2014, 01:09
kardesim buna nerde yazıldın? yani toplamda ehliyet eline gelene kadar ödeyeceğin miktar nedir

Ben gecen gun yazildim. B ehliyetime A2 ekletmek icin. Sinav harci dahil 300 tl ye anlastim. Tabii pazarlik ederek. Direksiyon dersine gelince ihtiyacim opmadigi icin sormadim bile. Sinav gununu haber vermeniz yeterli dedim. Onlarinda hosuna gitmistir :)

o_city
03 Eylül 2014, 01:13
Bagcilar'da kardes. Bu yazdigim miktar sadece surucu kursuna verecegim miktar. Diger masraflar ne kadardir bilmiyorum ama toplamda 500-550 civari diye tahmin ediyorum.

hsk
04 Eylül 2014, 09:24
kardesim buna nerde yazıldın? yani toplamda ehliyet eline gelene kadar ödeyeceğin miktar nedir
115 maliye harcı 107.5 de kartı ekle o kadar

eraksoy
04 Eylül 2014, 10:08
Değerli Arkadaşlar, B/A2 geçişlerde teorik sınavdan muafsınız.Sadece Direksiyon sınavına gireceksiniz. Sonrasın da sertifikanız hazırlanıp size teslim edilecek. Sürücü Kursu haricinde kesinlikle ehliyet alamazsınız.
Masrafların Sürücü Kursu Ücreti
Emniyet:107 TL kart
Maliye:150 TL

@eraksoy 350 TL den aşağı sürücü kursu bulamadın demek hata yapmışlar sana kaydoldun diye üstüne 350 TL para verselermiş keşke.350 TL ne gibi eğitim alacaksınız çoook merak ediyorum. Sizler gidin gis akademiye, hondaya 450-500TL ödeyin de şu ucuzcu sürücü kurslarından 350 TL-400TL aldığınız 2 saat eğitimleri pekiştirin.
Biz işini doğru yapmayan kurslara kızgınız, adam gibi eğitim ver adam gibi ücrete sonra millet 2 saat eğitimle dubalar arasında 8 çizemedim, dönerken ayağımı koydum gibi bir dünya serzenişte bulunsun.

Şimdi hodri meydan, bu arkadaş ehliyet alacak bakalım kaç paraya kayıt olacak kaç saat eğitim alacak ????
Yasal olarak:
Otomobilde:12 Saat Zorunlu
Motosiklette:10 Saat Zorunlu Eğitim vermek zorundalar
Bunu kayıt olduğunuz sürücü kursundan talep etmek zorundasınız. Ama derlerse kardeşim sen zaten 350 TL kayıt oldun 10 Saat eğitim bu fiyata olmaz derlerse hiç şaşmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/135827-ehliyet-sinir-den-kudurdum.html

Arkadaşım öncelikle seni tebrik ediyorum, sonrada özür diliyorum, ne demek istediğini, ilk direksiyon dersine gittiğim zaman anladım, tamam 10 saat ders alacağım ama kimden alacağım nasıl birisinden alacağım eğitim ne şekilde olacak bunlar çok önemliymiş, resmen hayal kırıklığı. Sürücü kursununda geçmişini, neler yaptığını, nasıl bir yol izlediğini detaylı araştırmak gerekiyormuş, Yeni arkadaşlar bunu yaparlarsa çok iyi olur.

MD.Murat
04 Eylül 2014, 12:54
Surucu kurslari devletle ortak olup vatandasi soyan eskiyalardan baska bisey midir yani?

mehmetenis
09 Eylül 2014, 06:39
@eraksoy canın sağolsun alınmam ben sen gerçeği gördün. burada ben yazıyorum bunlar için yazıyorum biz sadece hizmet aldığınızda tam alınmasının kavgasını veriyoruz.Yasal olarak almanız gereken eğitim saatleri belli B-12 Ders,A2-10 Ders.Kurs çok ama işini doğru yapan kurs çok az.
Ben kötü bir şey demiyorum fiyat ucuz oldukça aldığınız eğitimde azalıyor ,
Niye adam gibi öğrenmek varken gis,honda gibi milli eğitimle ilgisi olmayan firmalara fahiş fiyatlar ödensin.

@MD.Murat kardeşim ifaden çok yanlış bizde sürücü kursuyuz burada yazılanları okudun benim profile gir bak neler yazmışım hep vatandaşın menfatine,İşini doğru yapanda var yapmayan da var.Kurunun yanında yaşı da yakmayın.