PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun yok ve benzin durumu

jackknife
01 Eylül 2014, 18:28
Selam arkadaşlar, ben bir şey merak etmek istiyorum müsadenizle.

Konumuz şu:

Uzun bir yola çıktık ve 300 km kadar ilerlememiz gerekiyor otobanda...
Benzin bitecek hâliyle. Bu gibi durumlar için neler yapıyorsunuz?

A.Volkan
01 Eylül 2014, 18:40
Yedek bidon nasıl ,çözüm olabilir mi?

kurubuz
01 Eylül 2014, 18:41
Selam arkadaşlar, ben bir şey merak etmek istiyorum müsadenizle.

Konumuz şu:

Uzun bir yola çıktık ve 300 km kadar ilerlememiz gerekiyor otobanda...
Benzin bitecek hâliyle. Bu gibi durumlar için neler yapıyorsunuz?

Bu gibi durumlarda benzin bitmeden benzin alıyoruz.

kdiner
01 Eylül 2014, 18:51
bu gibi durumlarda ya benzin takviyesi yaparım yada yedek 1,5 veya 3lt lik kola kutusu benzin taşırım, benim başıma gelen genelde nakit sıkıntısı olur. geçenlerde çanakkale turu yapim dedim eceabattan çanakkaleye feribotla geçicem çepte nakit yok atm nerde onuda bilmiyorum yabancıyım çünkü, birisine sordum oh be dedim parayı çektim feribot biletini aldım devam yoksa kredi kartından bakkal veya marketten alışveriş yapıp nakit isticen de verdi verdi vermedi ayvayı yedin, insan endişeleniyor durduk sere sıkıntı yani, cebinizde nakit yanınızda yedek benzin olsun.

h2rx
01 Eylül 2014, 19:37
istanbul edirne arasında ki yolda 70-80kmde bir benzinlik var. tabelalarda yazar zaten benzinliğe girmeden kaç km sonra benzinlik olduğu.

beccaria
01 Eylül 2014, 19:37
Otobanlar da benzinlik oluyor merak etmeyiniz

yusufozugenc
01 Eylül 2014, 19:45
Otobanda tır parklarında benzinlik oluyor ve park yeri tabelalarında bir sonraki park yerinin kaç km sonra olduğu yazıyor. Deponuzdaki benzinin kaç km daha gideceğini bilmek de size düşüyor.

zizulander
01 Eylül 2014, 19:48
Rota planlamasını boşa mı yapıyoruz?

Nerede ne kadar dinleneceğiz?
Motorumuzun benzini nerede biter?
Kendi benzin aldığımız şirket yolumuzun üstünde nerelerde var?
Yolun durumları nasıl?
Hava sıcaklığı ne olacak?
...

Rota planlarken bunlara dikkat ederseniz çok da büyük bir sorun çıkmaz.

shooter1
01 Eylül 2014, 20:05
20 km de bir benzinlik olur uzun yola çıkıpta benzinsiz kalırsan senin sorunun olur

ogzcngdk
01 Eylül 2014, 20:10
300 km içinde mutlaka benzinlik vardır hemde 10 tane falan vardır bunları düşünmeyin, uzun yol deyince aklınıza amerikada çölün ortasından geçen dümdüz yollar gelmesin akıllara :P

jackknife
04 Eylül 2014, 18:37
Ne bileyim korktum a dostlar :)
gecenin köründe ortada kalmayak durduk yerde.

shooter1
04 Eylül 2014, 22:15
motorun depo kaç litre alıyor

Adventure58
04 Eylül 2014, 22:37
Her ihtimale karşı 1.5 Lt pet şişede benzin taşı. ş. içinden tehna yola girmek köy yollarına girmek durumnda kalabilrim diye.
Ama benzinini gittigin km ye göre hesaplaman gerek illa çeyrek kalmasını bekleme bazen arabada ilerde Petrol ofisi PO bulamayız shell bulamayız diye yarım ken çeyrekken alıyoruz uzun yolda.