PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alçaltma kiti ne gibi sorunlara yol acabilir? maksimum ne kadar alcaltilir?

uur52
01 Eylül 2014, 14:22
Herkese selamlar. Cbr 250 kirmizi siparisini verdim ancak yere iki ayak basmak istedigim icin ebayden alcaltma kiti bakiyorum. Bu kit motoru max. Ne kadar indirir? Ve ne gibi zararlara yol acabilir?

burak5353
01 Eylül 2014, 14:23
file:///C:/Users/K-araoqLu/Desktop/IMG00174-20140901-1237.jpg

canerol
01 Eylül 2014, 14:40
file:///C:/Users/K-araoqLu/Desktop/IMG00174-20140901-1237.jpg

bilgisayarındaki klasörün linkini niye atıyon biz nasıl görecez :)
bi sıkıntı olmaz ebayda kitlerin ilanında yazar zaten 3 5 cm ne kadarsa artık diye.tek sıkıntı olabilir eğer amortörü tutan demirlerden alçaltacaksa bunda bütün motor alçalır.buda kaldırıma çıkmalarda kasislerde daha fazla dikkat etmeni gerektirir.ama koltuk altında seleyi bi şekilde alçaltma kitiyse ozman sadece sele alçalacağından diğer sorun olmaz..

uur52
01 Eylül 2014, 15:19
bilgisayarındaki klasörün linkini niye atıyon biz nasıl görecez :)
bi sıkıntı olmaz ebayda kitlerin ilanında yazar zaten 3 5 cm ne kadarsa artık diye.tek sıkıntı olabilir eğer amortörü tutan demirlerden alçaltacaksa bunda bütün motor alçalır.buda kaldırıma çıkmalarda kasislerde daha fazla dikkat etmeni gerektirir.ama koltuk altında seleyi bi şekilde alçaltma kitiyse ozman sadece sele alçalacağından diğer sorun olmaz..

Sele alcaltma ne kadar kazandirir? 2 ayak basmam icin bi 6-7 cm gerekli

35emre35
01 Eylül 2014, 15:51
cbr zaten alçak bir motor, normal boyların altında biri isen bile 2ayağının yere değmesi gerekirdi. meraka ettim boyun kaç, 120 filan mı?

uur52
01 Eylül 2014, 18:58
Boy 160 iki ayagim degmiyor

dovahhkin
01 Eylül 2014, 21:22

skutere devam hocam cok sıkıntı yaşarsınız. dost acı söyler.

benimde boyum 170 çoğu istediğim motora binemeyeceğim.

bu siyah ile beyaz kadar net.

ilkerakdag
01 Eylül 2014, 22:34

1.60 cm ise boyun kit ile de 2 ayağını birden tam basacağını sanmıyorum.780 mm sele yüksekliği var 2013 ve 2014 modellerin.Ancak kit ile alçaltır ve tek ayağını basarak kullanırsın o da birazcık sorun olur trafikte.Motoru almadan önce bir kez daha düşün istersen sonra zarar etme.

afu35
01 Eylül 2014, 22:51
skutere devam hocam cok sıkıntı yaşarsınız. dost acı söyler.

benimde boyum 170 çoğu istediğim motora binemeyeceğim.

bu siyah ile beyaz kadar net.

Boyum 172 cross kullanıyorum. Sele 89.5. Kendinizi sınırlandırmayın bence. elbette zor yanları var ama değer mi değer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Tabiki her boyla her motor kullanılmaz ama hakim olabildikten sonra problem yok

tinerci
02 Eylül 2014, 01:13
Ben de uzun bir süre enduro kullandım, boyum 172, sele 96 cm idi. Motor yükseltilmişti ve eşeğe binmekten farkı yoktu. Boy yüzünden kaç kere düştüm ama şu an olsa yine binerim.

Bugraaa
02 Eylül 2014, 02:07
Hocam bende bir kac sene once motocross yaparak basladim, toprakta biraz farkli ama boyum kisaydi 165 falandir, herneyse kisa motocrosscular gibi sag dizimle motoru kavrayip sol ayagimi yere basiyodum, ilk baslarda zorlanirsiniz ama motosiklete adapte olunca limitleri ogrenirsiniz, bu arada iki ayaginiz yere hicmi degmiyo yoksa parmak uclari falanmi? ayak toplari degiyosa kurtarir (topuk degil top) kit, sele traslamamolaylarinida bilgili bi servise danismanizi oneririm teknik acidan sizi en iyi onlar aydinlatir :)

uur52
02 Eylül 2014, 16:23
Hocam bende bir kac sene once motocross yaparak basladim, toprakta biraz farkli ama boyum kisaydi 165 falandir, herneyse kisa motocrosscular gibi sag dizimle motoru kavrayip sol ayagimi yere basiyodum, ilk baslarda zorlanirsiniz ama motosiklete adapte olunca limitleri ogrenirsiniz, bu arada iki ayaginiz yere hicmi degmiyo yoksa parmak uclari falanmi? ayak toplari degiyosa kurtarir (topuk degil top) kit, sele traslamamolaylarinida bilgili bi servise danismanizi oneririm teknik acidan sizi en iyi onlar aydinlatir :)

Yok hocam 2 ayağım hiç değmiyor anca tek ayağım. dediğim gibi kitle iki parmak ucunda olurum diyorum(5-6cm) alçalıyorsa. o da bana yeter diye düşünüyorum. Bi korkum yok yani