PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet şeridindeki şehir eşkiyası araçlar

serotizm
01 Eylül 2014, 11:26
Bu sabah Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na geçerken emniyet şeridinde plakasız, gri bir Honda araç vardı.
Bir süre emniyet şeridini kitledi geçecek yer olmadığı için.
Biz arkasında 3-4 motor kaldık.
Bir süre sabredip kenara çekilmeyince önce korna ile yol istedim, vermedi. 2 kez daha şansımı denedim. Yine vermedi.
Bunun üzerine sinirlenip, uzun uzun kornaya bastım.
Camdan el hareketi ile yanına çağırdı.
Senin oradan gitmeye hakkın var mı dedim.
Benim yok ama senin de yok dedim. Benim var dedi. Hayır dedim, göreve yetişmeye çalışmıyorsun, uyarı lambaların bile açık değil. Normal mesaine gidiyorsun dedim. Sana mı soracağım, sen kimsin vs diye bağırmaya başladı.
Ben vatandaşım, sen de bana çalışıyorsun. Benden aldığın güçle bana eşkiyalık yapıyorsun, sizden yaka silktik artık dedim.
Bunun üzerine çok sinirlendi. Ben basıp devam ettim. Birkaç araç geçtikten sonra "..ktir git ulan" dediğini duydum. O an durup bekleyemedim, geri de dönemedim ama o an gözüm döndü.
Bu adamlar bu gücü nereden alıyor bilmiyorum ama bundan sonra sabah ve akşamları kamera ile sürekli çekim yapacağım ve bıkıp usanmadan her birini şikayet edeceğim.
İyice suyu çıkmış bu işin artık.

Sinan Aksu
01 Eylül 2014, 11:39
Çingeneye yetki vermişler tutmuş babasını kesmiş.

TRaKYaLeee
01 Eylül 2014, 11:51
Orada 3 4 motorluymuşsunuz aslında hakettiğini verebilirdiniz :D

2move
01 Eylül 2014, 11:59
R.T.E. .................

s.ozer1991
01 Eylül 2014, 12:01
Şu kamera olayını bende düşünmüyor değilim. Bence tüm motosiklet sürücüleri kask kamerası alıp bu saygısız insanları şikayet etse hak edene hak ettiği verilmiş olacak.

RAMİREZ
01 Eylül 2014, 12:03
O alacağını almış zaten. Ağzına sağlık. Daha uzatmaya gerek yokmuş, iyide yapmışsın. Şikayet konusunda kesinlikle katılıyorum.

Sinan Aksu
01 Eylül 2014, 12:07
Şu kamera olayını bende düşünmüyor değilim. Bence tüm motosiklet sürücüleri kask kamerası alıp bu saygısız insanları şikayet etse hak edene hak ettiği verilmiş olacak.

Bu araç bana emniyet şeridinde yol vermedi diyemi şikayet edeceksiniz?

s.ozer1991
01 Eylül 2014, 12:09
Bu araç bana emniyet şeridinde yol vermedi diyemi şikayet edeceksiniz?

Kardeş her şeyi basit düşünüyorsunuz. Yorumda bu insanı şikayet edeceksin demedim bu saygısız insanları dedim. Bunlar kimlerdir ? Önüne aniden aracını kıran, seni trafikte insan yerine koymayan, aniden yola atlayan, park halinde kapısını aynasına bakmadan açan insanlardır. Sabit düşünceli ve hemen her şeye karşı çıkan insan tipi olmayın lütfen...

jackonbir
01 Eylül 2014, 12:21
gücü annelerinden alıyorlar:bounce:

Sinan Aksu
01 Eylül 2014, 13:04
Kardeş her şeyi basit düşünüyorsunuz. Yorumda bu insanı şikayet edeceksin demedim bu saygısız insanları dedim. Bunlar kimlerdir ? Önüne aniden aracını kıran, seni trafikte insan yerine koymayan, aniden yola atlayan, park halinde kapısını aynasına bakmadan açan insanlardır. Sabit düşünceli ve hemen her şeye karşı çıkan insan tipi olmayın lütfen...

Güzel kardeşim karşı çıktığımız birşey yok.
Söz konusu Çengelköy hıyarı olunca ben nerden bileyim acur'dan bahsettiğini.
Konumuz Emniyet şeridindeki araçlar olunca doğal olarak algılarda bu yönde gelişiyor.
Hal böyle oluncada şu durumda iki araçta emniyet şeridinde olduğu için ''şu bana yol vermedi'' diye şikayet etmek abesle iştigal olur.
Bunu söylemek istiyorum.

serotizm
01 Eylül 2014, 13:24
Hayır hayır. Emniyet şeridinde yol vermemesi değil sorun :)
Emniyet şeridine girip terör yaratması, göreve yetişmeye çalışmadığı halde, mevkiini kötüye kullanarak emniyet şeridini kilitlemesi.
Yoksa tabii ki bizim yaptığımız da kabahat. Ama en azından acil bir durum olduğunda hemen kenara çekilip yol açma imkanımız var.
Açıkçası bir polis çıkıp da emniyet şeridine girdiğim için bana ceza kesse, hiç itiraz etmem, haklıdır.
Orası bizim babamızın malı olmadığı gibi bu sivil polis görünümlü eşkiyaların da babasının malı değil.
Hele bu yüzden vatandaşa bağırmaya, azarlamaya, küfretmeye hiç hakları yok.
Benim tepki gösterdiğim kısım bu.

çağhan
01 Eylül 2014, 14:11
hocam emniyet şeridine girmişsin birde polise aziz guziz yapıyosun :) Walla ondan sonra da R.T.E diyen arkadaş var :) Bu deniz baykalın adnan menderesin yakasına yapışıp demokrasi istiyorum demesine benzemiş :) Bazen çok komik konular oluyor burda bence buda onlardan biri :)

Sinan Aksu
01 Eylül 2014, 14:20
Hayır hayır. Emniyet şeridinde yol vermemesi değil sorun :)
Emniyet şeridine girip terör yaratması, göreve yetişmeye çalışmadığı halde, mevkiini kötüye kullanarak emniyet şeridini kilitlemesi.
Yoksa tabii ki bizim yaptığımız da kabahat. Ama en azından acil bir durum olduğunda hemen kenara çekilip yol açma imkanımız var.
Açıkçası bir polis çıkıp da emniyet şeridine girdiğim için bana ceza kesse, hiç itiraz etmem, haklıdır.
Orası bizim babamızın malı olmadığı gibi bu sivil polis görünümlü eşkiyaların da babasının malı değil.
Hele bu yüzden vatandaşa bağırmaya, azarlamaya, küfretmeye hiç hakları yok.
Benim tepki gösterdiğim kısım bu.

Ben sizin söylemek istediğinizi anlıyorum :)
Size de hak veriyorum.
Evet emniyet şeridinde acil durumlar dışında kamu yararına çalışan bütün araçlar aynı statüde.

Sorun şu ;
Siz yol istiyorsunuz bi zahmet edip size yol vermediği gibi, kendisine verilen yetkiye dayanarak ergen liseli talebeler gibi birde atarlanmasi. :)

Sonuna kadarda haklisiniz.
Yani ben olsam bende tepki verirdim.

manners
01 Eylül 2014, 14:21
biri gitmis avluya hacetlenmis, digeride o avluya hacetlenmeye giderken digerininkinin ustune basip, lan hangi hayvan buraya hacetlendi demis.

buda o hesap.

serotizm
01 Eylül 2014, 14:21
Bence anlamamışsınız ya da anlamak işinize gelmemiş.
Sorun polisin (tabii polisse) emniyet şeridine girmesi değil.
Görevli olmadığı halde emniyet şeridine girmesi, şeridi kilitlemesi ondan sonra da vatandaşı azarlayıp küfretmesi.
Benim emniyet şeridine girmem tabii ki doğru değil ama İstanbul'da hergün motor kullanıyorsanız siz de bilirsiniz ki emniyet şeridini kullanmazsanız İstanbul'da ölürsünüz. Özellikle sıkışık trafikte insanlar yola değil, telefonların baktıkları için hayati tehlike çok büyük.
Eğer ben emniyet şeridinde olduğum için ceza kesilmesinden yakınsaydım veya söz konusu polis (eğer polisse) o şeridi tıkamayıp yolunda devam etseydi ve ben neden daha hızlı gitmiyor diye kızsaydım komik olabilirdi, haklısınız.
Ama şu anda burada asıl trajikomik olan, görevini kötüye kullanan, geçiş üstünlüğü olmasını gerektirecek bir hal olmamasına rağmen varmış gibi trafikteki yüzlerce aracın hakkını gaspeden polisin (eğer polisse) yaptığını doğal bulmanız.
Benim yaptığım ne kadar yanlışsa, polisin (eğer polisse) yaptığı en az o kadar hatta görevini kendi çıkarı için kullandığı için kat be kat daha yanlıştır.

Sinan Aksu
01 Eylül 2014, 14:23
hocam emniyet şeridine girmişsin birde polise aziz guziz yapıyosun :) Walla ondan sonra da R.T.E diyen arkadaş var :) Bu deniz baykalın adnan menderesin yakasına yapışıp demokrasi istiyorum demesine benzemiş :) Bazen çok komik konular oluyor burda bence buda onlardan biri :)

Olağan üstü durumlar dışında polisin emniyet şeridini kullanmaya hakkı yoktur.
Hele ki kendi mesaisine gidiyor diye emniyet şeridini kullanmaya hiç hakkı yoktur.

serotizm
01 Eylül 2014, 14:24
Ben sizin söylemek istediğinizi anlıyorum :)
Size de hak veriyorum.
Evet emniyet şeridinde acil durumlar dışında kamu yararına çalışan bütün araçlar aynı statüde.

Sorun şu ;
Siz yol istiyorsunuz bi zahmet edip size yol vermediği gibi, kendisine verilen yetkiye dayanarak ergen liseli talebeler gibi birde atarlanmasi. :)

Sonuna kadarda haklisiniz.
Yani ben olsam bende tepki verirdim.

Aslında anladığınıza şüphem yok da, fırsat bu fırsat daha net açıklayayım dedim :)
Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla :)

s.ozer1991
01 Eylül 2014, 14:26
sn. serotizim laf anlamayana anlatmak kadar zor bir şey yoktur. Ben burada bir konu altında polislerin bana yaptığı anlayışsızlığı dile getirmiştim sağa sola çekiştirdiler. Bu çekiştirenlerden biri benden sonra ceza yemişti kendisi yakınıp ağlıyordu benim dediklerimden kat kat fazlasını polislere diyordu. Kimse kusura bakmasın ama forumda ki bazı kişiler gerçekten çok kalitesiz. Onun için kendini paralama. Seni anlayanlar ne demek istediğini gayet iyi anladı.

Sinan Aksu
01 Eylül 2014, 14:30
Aslında anladığınıza şüphem yok da, fırsat bu fırsat daha net açıklayayım dedim :)
Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla :)

Dün akşam Acıbadem den başlayıp, 1.köprüye kadar uzanan mükemmel bi trafik vardi.
Önümde bi mercedes, çakar lambali.. Sanirim konsolosluk aracıydı, emniyet şeridine girmeye çalışıyor ama kimse yol vermiyor :)
Bende onun önünden emniyet şeridine dalmaya çalışıyorum :)
Tam gireceğim beni sıkıştırıyor, yahu bi müsade et geçeyim işte? :)

Malum motosiklet fiziki yapısı gereği dar bi araç, otomobile nazaran kolayca girip çıkabiliyorsunuz heryere.
Bi boşluk buldum ve gaza yüklendim, direk çakar lambali mercedes'in önünde aldım solugu :)

Kornaya basiyor, kornası da polis kornasi. Çakarlarda yaniyor bi taraftan.
Ne yapiyorsun gibisinden el hareketi yapti.
Sen ne yapiyorsan bende onu yapmaya çalışıyorum diye karşılık verdim.
Derken ambulans sireni duydum, arkama baktım ki adam ambülansa bile yol vermek istemiyor.
Adamlardaki rahatlığı siz düşünün yani..

serotizm
01 Eylül 2014, 14:33
Sağlık olsun s.ozer1991 :)
Maalesef güzel ülkemizin sorunu bu.
Anlamayan kendi bilir tabii.
Ecevit bir mitinginde "Bu düzen değişecek" demiş.
Vatandaşlardan birisi cevap vermiş "Düzen halinden memnun da asıl düzülen ne zaman değişecek"

braveguy
01 Eylül 2014, 14:33
bilmem hatırlar mısınız;
bundan 3 - 4 ay kadar önce polis son derece ciddi şekilde emniyet şeridi ihlalinin peşine düştü.
hatta hükümet yandaşı gazeteler dahil her yerde haberleri çıktı "artık emniyet şeridi ihlalleri olmayacak, emniyet müdürü görevi olmayan polilserin emniyet şeridi kullanmaması yönünde kesin talimat verdi vs" diye.
belli bir süre uygulama çok ciddi şekilde devam etti (yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta kadar), hatta o süre boyunca polis oldukça yüksek yekunu olan cezalar kesti.
sonra sessiz sedasız şekilde o emniyet şeridi ihlallerini kontrol eden ekipler geri çekildi.
hatta ne kadar doğru bilemem, muhalif yayınlarda rıza sarraf ve birkaç milletvekili yekınının bu durumdan çok sıkıldığı yazıldı.
kişiler ve hikayeleri önemli değil, zira aklı olan türk vatandaşı uygulamanın kesilmesinin nedenini anlar.
bu ülkede bundan sonra medeni yönde gelişme beklemeyin, herşey her geçen gün daha da kötüye gidecek.

serotizm
01 Eylül 2014, 14:43
Dün akşam Acıbadem den başlayıp, 1.köprüye kadar uzanan mükemmel bi trafik vardi.
Önümde bi mercedes, çakar lambali.. Sanirim konsolosluk aracıydı, emniyet şeridine girmeye çalışıyor ama kimse yol vermiyor :)
Bende onun önünden emniyet şeridine dalmaya çalışıyorum :)
Tam gireceğim beni sıkıştırıyor, yahu bi müsade et geçeyim işte? :)

Malum motosiklet fiziki yapısı gereği dar bi araç, otomobile nazaran kolayca girip çıkabiliyorsunuz heryere.
Bi boşluk buldum ve gaza yüklendim, direk çakar lambali mercedes'in önünde aldım solugu :)

Kornaya basiyor, kornası da polis kornasi. Çakarlarda yaniyor bi taraftan.
Ne yapiyorsun gibisinden el hareketi yapti.
Sen ne yapiyorsan bende onu yapmaya çalışıyorum diye karşılık verdim.
Derken ambulans sireni duydum, arkama baktım ki adam ambülansa bile yol vermek istemiyor.
Adamlardaki rahatlığı siz düşünün yani..

İşte zihniyet bu...
Tam aksi davrananlar da var tabii. Haklarını yemeyelim. Geçen gün başka bir başlıkta yazmıştım.
Arkamdan sirenlerini açmış bir yunus geliyordu. Belli ki bir yere yetişmeye çalışıyor. Sürüşünden gerçekten acelesi olduğu belli.
Yol verdim, geçiş üstünlüğü olmasına rağmen korna ve el hareketi ile teşekkür etti.
Hemen ileride başka bir lambalarını yakmış sivil polis aracı tam emniyet şeridine çıkmak üzereydi, birkaç yüz metre geriden beni gördü. Geçmemi bekledi, ondan sonra çıktı.
Böyleleri de var ama maalesef çok nadir.
Geneli sizin ve benim anlattığımız daha doğrusu anlatmaya çalıştığımız gibi.
Müsaade etmediği neyse de acil geçmesi gereken aracın yolunu tıkama bari insanoğlu insan...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

bilmem hatırlar mısınız;
bundan 3 - 4 ay kadar önce polis son derece ciddi şekilde emniyet şeridi ihlalinin peşine düştü.
hatta hükümet yandaşı gazeteler dahil her yerde haberleri çıktı "artık emniyet şeridi ihlalleri olmayacak, emniyet müdürü görevi olmayan polilserin emniyet şeridi kullanmaması yönünde kesin talimat verdi vs" diye.
belli bir süre uygulama çok ciddi şekilde devam etti (yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta kadar), hatta o süre boyunca polis oldukça yüksek yekunu olan cezalar kesti.
sonra sessiz sedasız şekilde o emniyet şeridi ihlallerini kontrol eden ekipler geri çekildi.
hatta ne kadar doğru bilemem, muhalif yayınlarda rıza sarraf ve birkaç milletvekili yekınının bu durumdan çok sıkıldığı yazıldı.
kişiler ve hikayeleri önemli değil, zira aklı olan türk vatandaşı uygulamanın kesilmesinin nedenini anlar.
bu ülkede bundan sonra medeni yönde gelişme beklemeyin, herşey her geçen gün daha da kötüye gidecek.

Tam da bu yüzden tepkimizi gösterip istedikleri gibi at koşturamayacaklarını ifade etmek lazım ama galiba boşa kürek çekiyoruz...

Sinan Aksu
01 Eylül 2014, 14:45
İşte zihniyet bu...
Tam aksi davrananlar da var tabii. Haklarını yemeyelim. Geçen gün başka bir başlıkta yazmıştım.
Arkamdan sirenlerini açmış bir yunus geliyordu. Belli ki bir yere yetişmeye çalışıyor. Sürüşünden gerçekten acelesi olduğu belli.
Yol verdim, geçiş üstünlüğü olmasına rağmen korna ve el hareketi ile teşekkür etti.
Hemen ileride başka bir lambalarını yakmış sivil polis aracı tam emniyet şeridine çıkmak üzereydi, birkaç yüz metre geriden beni gördü. Geçmemi bekledi, ondan sonra çıktı.
Böyleleri de var ama maalesef çok nadir.
Geneli sizin ve benim anlattığımız daha doğrusu anlatmaya çalıştığımız gibi.
Müsaade etmediği neyse de acil geçmesi gereken aracın yolunu tıkama bari insanoğlu insan...

Adam gerçekten kamu yararına Emniyet şeridine girse, bende dahil olmak üzere zaten kimse ses çıkartmaz,
Ama memleket eğemen olanin memleketi oldugu icin ses cikartmana bile tahammülleri yok :pr:
Hadi bana gicik oldun yol vermedin, bari arkandan ambülansa bi yol aç ve adam.. :pale:

phradrel
01 Eylül 2014, 17:05
"Bu adamlar bu gücü nereden alıyor bilmiyorum"

diyorlar ki polise talimatı kim verdi: BEN VERDİM

yazık valla güzel ülkeme içimiz dışımız bulandı, bozulduk. şuna bak. hiçbir şey iyiye gitmiyor; her gün şeffaflık demokrasi yalanları atılıyor; bacak bacak üstüne atan polis ne kadar salatalık ise her gün böyle keyfi uygulamalar yapan polisler de o kadar cacıktır.

çağhan
01 Eylül 2014, 17:38
cacık salata kumpir dediğiniz polisler bu ülkenin evlatları beyler :facepalm::

Sadık1453
01 Eylül 2014, 18:00
R.T.E. .................

Öncelikle taraftarı yada sempatizanı olmadığımı bilmenizi isterim. Ama tarafsızlığımı kaybetmeden sevdiğim yada sevmediğim insanları değerlendirebiliyorum.

Bir şeyi merak ediyorum?

Bu adamlardan önce polis çok mu kibar, adaletli ve nazikti?
Ben mi yanlış hatırlıyorum?
sanki bu iktidardan önce polisler on numara insanlardı da sonra bozuldular.
Üzerine üniforma giyen herkes bu ülkede paşa kesilir. Hatırlayın, devlet hastanelerindeki hasta bakıcıları. Hanginizin annesi, babası, amcası bu adamlara bir paket sigara almadan işini gördürebildi. Adamlar mareşal edasıyla yürürler hala hastanelerde.

Balyozdu bil memneydi, oydu buydu derken biraz daha bitleri kanlandı kabul ediyorum ama. Dünyada eline yetkiyi alan adaleti gözetmekte zorlanır bu kadar basit.

Özal, Ecevit, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, bunların iktidarlarında da bu adamlar aynıydı. Bir şey değişmedi. İnsanlık eğitimi vermeden, ehil hale getiremeden üzerine üniforma giyip intihar eden adamla selfi çeken insanların eşinde bu yetkiler. Ne yapabiliriz?

Her konunun sonunda siyasete bağlanması artık midemi bulandırıyor.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

A.Volkan
01 Eylül 2014, 18:30
R.T.E. .................

Benimde geçenlerde bisikletin havası inmişti.Sanırım R.T.E yapmış

OGUZHANKY
02 Eylül 2014, 01:48
2 gün önce çevre yolunda emniyet şeridende bir toma ve çevik kuvvet midibüs ü ambulansa yol vermedi, ambulans şeride girip geçmeye çalıştı. Şimdi bunlar bir otobüs dolusu polis mi, insan mı, yoksa başka bişey mi sizce?

phradrel
02 Eylül 2014, 10:02
Öncelikle taraftarı yada sempatizanı olmadığımı bilmenizi isterim. Ama tarafsızlığımı kaybetmeden sevdiğim yada sevmediğim insanları değerlendirebiliyorum.

Bir şeyi merak ediyorum?

Bu adamlardan önce polis çok mu kibar, adaletli ve nazikti?
Ben mi yanlış hatırlıyorum?
sanki bu iktidardan önce polisler on numara insanlardı da sonra bozuldular.
Üzerine üniforma giyen herkes bu ülkede paşa kesilir. Hatırlayın, devlet hastanelerindeki hasta bakıcıları. Hanginizin annesi, babası, amcası bu adamlara bir paket sigara almadan işini gördürebildi. Adamlar mareşal edasıyla yürürler hala hastanelerde.

Balyozdu bil memneydi, oydu buydu derken biraz daha bitleri kanlandı kabul ediyorum ama. Dünyada eline yetkiyi alan adaleti gözetmekte zorlanır bu kadar basit.

Özal, Ecevit, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, bunların iktidarlarında da bu adamlar aynıydı. Bir şey değişmedi. İnsanlık eğitimi vermeden, ehil hale getiremeden üzerine üniforma giyip intihar eden adamla selfi çeken insanların eşinde bu yetkiler. Ne yapabiliriz?

Her konunun sonunda siyasete bağlanması artık midemi bulandırıyor.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

parantez açalım. her konu siyasete bağlanmıyor; her konu siyaseten düzenleniyor. kaç çocuk yapılacağı, kimin hangi okula gideceği, kimlerin kamuya alınacağı, kimlerin ihaleleri kapacağı vs vs. müzik, sanat, medya, spor... şu an ne konuşuyorsanız siyaseten düzenlenmediğini iddia edebilir misiniz?

genel konuşuyorum, siyaset teorisi... otoriter rejimlerde bunlar normal arkadaşlar. kanun nizam yerine güç gelir. ne kadar gücün varsa o kadar yaptırımın olur. bu örnekteki polisin yaptığı da bu.

hukuk bunun neresinde? önce de yoktu şimdi de yok.

bunu da geçelim birbirimize hiç saygımız yok. empati kurmak yok. servis şoförlerine atıp tutuyoruz peki hangimiz servis şoförü kırmızı da geçti, köprü sırasına yandan girdi diye uyarıyoruz? neredeyse hiçbirimiz; çünkü diğer insanların önüne geçmek hoşumuza gidiyor. itiraf edelim, milletçe böyleyiz.

Sadık1453
02 Eylül 2014, 10:10
1. müzik, sanat, medya, spor... şu an ne konuşuyorsanız siyaseten düzenlenmediğini iddia edebilir misiniz?

2. kanun nizam yerine güç gelir. ne kadar gücün varsa o kadar yaptırımın olur. bu örnekteki polisin yaptığı da bu.

3. hukuk bunun neresinde? önce de yoktu şimdi de yok.

4.bunu da geçelim birbirimize hiç saygımız yok. empati kurmak yok. servis şoförlerine atıp tutuyoruz peki hangimiz servis şoförü kırmızı da geçti, köprü sırasına yandan girdi diye uyarıyoruz? neredeyse hiçbirimiz; çünkü diğer insanların önüne geçmek hoşumuza gidiyor. itiraf edelim, milletçe böyleyiz.

1. Numara haricindekilerin hepsinin altına imzamı atarım.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

eraksoy
02 Eylül 2014, 10:13
Eğitim Şart

serotizm
02 Eylül 2014, 10:54
1. Numara haricindekilerin hepsinin altına imzamı atarım.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
Özellikle 1 numara son yıllarda siyaset ile yönlendiriliyor, düzenleniyor. Hele ki medya...
Hepimiz görüyoruz olanları..

ozrace
02 Eylül 2014, 11:03
konu emniyet şeridinden açılmışken,haftasonu aracım ile kerpe tarafından dönerken emniyet şeridinden giden motorlar dikkatimi çekti.ben 100km ile gidiyordum,beni geçip gittiklerine göre en az 120km felan gidiyorlardı.açıkçası emniyet şeridinde o hızlarda gidilmesine kesinlikle çok yanlış,biri önüne kırsa kesin yapışır.sonra araca kızarız,ama önce orada o hızda gidilmemesi gerektiğini bilmemiz lazım...
konuya dönecek olursak,millet çakar takıp kendine resmi araç süsü veriyor ve emniyet şeridini kullanıyor.bu zihniyet'de bir topluma ne anlatabilirsinki...

Siyah&Beyaz
03 Eylül 2014, 00:32
O cakar takip da emniyet seridinden gidip bir dakika bile durmaya tahammulu olmayan malum sahislara yoldaki polisler selam veriyorlar. Yok izin verilmeyecekmis mis mış...Isin ilginci her sabah kopru yolunda 50-100 arac var boyle giden. Ne gorevmis ne aciliyetmis be kardesim. Her sabah ayni araclar...

maverıck
03 Eylül 2014, 01:22
eger o adama polısse normaldır herseyı beklerım bu adamlardan ıpsız sapsız herkes polıs oluyor kraldan cok kralcılar artık mıdem bulanıyor bunlardan

acayüp
03 Eylül 2014, 01:56
Emniyet şeridinde gidilmez zaten orası durmak içindir. Acil durumda durursun . Adı üstünde arıza şeridi.
Yada devletin kanun ve kurallarla belirlediği kriterle uyan araçlar gider. Oda kamu güvenliğini tehlikeye düşürmemek kaydıyla.
Orada giderek terör yaratılır durarak değil.

Böyle bir konuyu açmak ta acayip olmuş.

Farukxtm
03 Eylül 2014, 02:58
resmi olmayan araçta çakarın ne işi varsa artık adamın hususi aracı çakar taktırıyor böylelerine gıcık oluyorum. yavaştan gidiyorum arkamda sivil çakarlı araç gördügümde kimisi arkadan bayagı yaklaşıyor elimle işaret ediyorum sola geç bas git diye çakar taktırıp gezenlere acıyorum zavallı kişiler :cat:

serotizm
03 Eylül 2014, 09:50
Emniyet şeridinde gidilmez zaten orası durmak içindir. Acil durumda durursun . Adı üstünde arıza şeridi.
Yada devletin kanun ve kurallarla belirlediği kriterle uyan araçlar gider. Oda kamu güvenliğini tehlikeye düşürmemek kaydıyla.
Orada giderek terör yaratılır durarak değil.

Böyle bir konuyu açmak ta acayip olmuş.
Yazıklarımdan arıza yüzünden durmadığını anlamanızı beklemem benim hatam sanırım.
Trafik tıkandığı, aracı geçemediği için duruyor. Emniyet şeridini kilitliyor bu bir.
İkincisi terörden kastım görevli olmadığı halde emniyet şeridine girip diğer araçları sağdan sıkıştırarak kendine yol açmaya çalışmasıydı.
Konuyu açmanın nesi acaip anlamadım.
Türkiye nasıl bir hale geldi ki kamu görevlilerinin görevlerini kendi çıkarlarına kullanmasını bile normal karşılayıp savunur olduk?
Asıl acaip olan budur...

acayüp
03 Eylül 2014, 21:50
Dostum sen emnyet şeridini kendi çıkarın için kullanıyormusun.
E ne demeye diğer kullanandan şikayetçisin.
Kamu görevlisi olmasımı zorunuza gitti.
Onun haklı bir acileyeti olma ihtimali var .
Ama sizin öyle bir ihtimaliniz bile yok. Kaldıki acil durumunuz var , o halde dahi kullanamzsın emniyet şeridini.

Yani bir doğruyu savunuyorsan o konuda doğru olacaksın. Önce kendini düzelteceksin.
Haklarını bilen bir vatandaş olduğun kadar haksızlıklarınıda bilmiyorsan böyle komik bir konu çıkıyor sonra ortaya.

Şimdi herkes motosikletli burada , pozitif bir ön yargı ile yaklaşılıyor bu konulara . Ama kim ne derse desin haksızsın.
O polis uzaydan gelmedi. Oda daha düne kadar aynı senin gibi düşünen bir vatandaştı.
Senin polis olmuş halin sadece.

burak5353
03 Eylül 2014, 21:58
motor 530km de 50 60ı gecmiyorum ama bukadar yavas gitmekte cok tehlikeli maganda sürücüler 3 seritli boş yolda bile yanımdan silme geciyor heleki tırlar motoru savuruyor küfür etmemek elde değil

serotizm
04 Eylül 2014, 10:03
Dostum sen emnyet şeridini kendi çıkarın için kullanıyormusun.
E ne demeye diğer kullanandan şikayetçisin.
Kamu görevlisi olmasımı zorunuza gitti.
Onun haklı bir acileyeti olma ihtimali var .
Ama sizin öyle bir ihtimaliniz bile yok. Kaldıki acil durumunuz var , o halde dahi kullanamzsın emniyet şeridini.

Yani bir doğruyu savunuyorsan o konuda doğru olacaksın. Önce kendini düzelteceksin.
Haklarını bilen bir vatandaş olduğun kadar haksızlıklarınıda bilmiyorsan böyle komik bir konu çıkıyor sonra ortaya.

Şimdi herkes motosikletli burada , pozitif bir ön yargı ile yaklaşılıyor bu konulara . Ama kim ne derse desin haksızsın.
O polis uzaydan gelmedi. Oda daha düne kadar aynı senin gibi düşünen bir vatandaştı.
Senin polis olmuş halin sadece.
Farkettiyseniz ben kendi haklılığım veya haksızlığım ile ilgili tek kelime etmedim.
Tabii ki motorların da emniyet şeridini kullanması suç. Daha önceki mesajlarımda söyledim.
Bir polis çıkıp da ceza yazacak olsa tek kelime etmem.
Ancak burada konu bu değil. Ben zaten emniyet şeridi benim hakkım, benim yolumu kesiyor, onun yüzünden 10 saniye kaybediyorum demiyorum. O bana yol vermese maksimum 10 saniye sonra zaten diğer taraftan geçer giderim.
Konu burada polisin (polis olduğunu varsayıyoruz, aracında herhang bir ışık, işaret vs yok) emniyet şeridini kitlemesinden, göreve gitmediği halde (bunu ona da söyledim, itiraz etmedi) emniyet şeridini keyfi olarak kullanmasından bahsediyorum.
Diğer taraftan motorlara yol vermesi ona birşey kaybettirmez, zira zaten yerinde duruyor, gitme imkanı yok. Ha vermek istemiyorsa da vermeyebilir tabii ki ama bu bağırma, küfretme hakkını vermez ona.
Motorların emniyet şeridini kullanmasına tekrar gelirsek: Evet, bu yasak doğrudur. Ancak şeridi kitleme ihtimalimiz olmadığı, acil bir durumda hemen çekilme imkanımız olduğu için trafik polisleri hoşgörü gösteriyorlar. Sıkışık trafikte araba sürücülerinin yola değil cep telefonlarına baktığını da düşünürsek bu bizim için hayat bir hoşgörü.
Son olarak, 20 senedir araba da kullanıyorum. Trafiğin durumu ne olursa olsun bir kez emniyet şeridine girmedim, girmem de.

Tekrar altını çizeyim, zira sanırım anlaması biraz zor veya ben yanlış ifade ediyorum.
Benim tepkim kamu görevlilerinin emniyet şeridini babasının malı gibi kullanması, emniyet şeridinde trafik yaratmasına. Görevli ise tabii ki kullanacak ama görevli olduğu haller dışında kullanmaya hakkı yok, kimsenin yok.

Darkcity2000
04 Eylül 2014, 10:09
Bircok ulkede emniyet seridi motosikletlere serbesttir...Motor serit isgal etmez en kotu bozulsa elinle itersin bina karsilik yogun trafikte kalmaz kaza riskini dusurursun.. bence kural degistirilmeli