PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun bir sıkıntıdan sonra ilk motorum vulture 150

Serdar06
01 Eylül 2014, 00:28
evet sonunda ailemi ikna ettim ve bugün diğer modellere bakarken 2. el almayı planlarken karşıma Mondial mr vulture 150 çıktı. chopper tarzı sevdiğimden midir bilmem ama tarzı gerçekten hoşuma gitti. Çinliden uzak durun diyenler vardı fakat fiyat farkı gerçekten fazla olduğundan bu modeli aldım ve kullanıcı yorumlarına baktığımda aşırı bir sıkıntısı olmadığını görüp rahatladım. Sizce model hakkında ve ilk motorum olduğundan tavsiyeleriniz. Trafiğe kapalı alanda kendimi geliştirmeyi düşünüyorum. Ekipmanları tamamladım tek sıkıntı ehliyet sınavı tarihini beklemek kaldı. İşte ilk fotograflar biraz kötü çektim eksikleri var fakat koymak istiyorum :)

http://i.hizliresim.com/aPZGVd.jpg (http://hizliresim.com/aPZGVd)
http://i.hizliresim.com/Y3GNYD.jpg (http://hizliresim.com/Y3GNYD)
http://i.hizliresim.com/8mydVd.jpg (http://hizliresim.com/8mydVd)
http://i.hizliresim.com/DovdQy.jpg (http://hizliresim.com/DovdQy)
http://i.hizliresim.com/mq9kQ2.jpg (http://hizliresim.com/mq9kQ2)

RAMİREZ
01 Eylül 2014, 00:49
Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Ehliyetini alana kadar sadece kapalı alanlarda bin bence. Bir kazaya falan karışırsan sıkıntı olur.
Çinli minli diyenlere bakma sen. Motorunla ilgilen. Devamlı elin üzerinde olsun.Sadece diğer japon ve avrupa motorlardan biraz daha ilgi ister çinli motor. Sen ona iyi bakarsan o da sana iyi bakar...
Kazasız belasız İnşallah...

ahe
01 Eylül 2014, 00:58
3 aydır kullanıyorum çok rahat bi motor daha önce cbr 125 cbr 250 falanda kullandım oturuş pozisyonu kullanım rahatlığı çok güzel ayrıca torku çok yes yalnız bir kronik sorunu var şaşi paslanıyo bende ufak ufak başladı vites geçişleri türlerine göre çok güzel castrol 10-40 full sentetik kullanıyorum "şıkır şıkır" şuan. Top speed istersen 5 vites 8 devir 135 140 daha yüklensen gider ben zorlamak istemedim sonuçta çin malı zorlamamak lazım. Vibrasyon var yok diyenlere inanma özellikle ince yağdan sonra baya arttı 5.5/6 devir arası başlıyo. Virajları çok iyi şaşi küçük olduğu için baktığın yere gidiyo ön amörtisörde başa çıkıyo kaynaklar otabanında 110a viraja girdim bana mısın demedi. Uzub yol olarak çok rahat sayılmaz mordoğana gittim sele biraz sıkıntılı böyle açık konuşcam doğru olmucak belki ama götünün üstüne oturamassın"ağa bu nedir yaa" dersin. Sonuç olarak güzel motor zorlanmadan sürersin bakımlarını eksiksiz yap sıkıntısız kullanırsın kazasız belasız hayırlı olsun.

Lastikler suya denk gelmesin allah korusun asfaltta bi akrabalık başlıyabilir. Başıma geldi bir kaç kere

agrasiwe
01 Eylül 2014, 01:11
hayırlı olsun bir kere denedim pek hoşuma gitmedi, sanırım şopır tarzına yakınlığını sevmedim, birde arka lastik sanki sürekli yanlıyor gibi geldi. Çok yaktığını duydum, 163 cc ye göre 17 kr felan hatta üstü diyenler oldu, ama sorunu olmadığını duydum, oda çok iyi birşey tabiki. o sebeple çok yanaşmadım ama ilerde düşünürüm şimdilik 135 cc lik drift alıcam galiba.

Serdar06
01 Eylül 2014, 02:05
Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Ehliyetini alana kadar sadece kapalı alanlarda bin bence. Bir kazaya falan karışırsan sıkıntı olur.
Çinli minli diyenlere bakma sen. Motorunla ilgilen. Devamlı elin üzerinde olsun.Sadece diğer japon ve avrupa motorlardan biraz daha ilgi ister çinli motor. Sen ona iyi bakarsan o da sana iyi bakar...
Kazasız belasız İnşallah...

Dediklerinizi kesinlikle dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz. Teşekkür ederim dediğiniz gibi biraz ilgi istiyor ilk motorum olduğundan fazla ilgi göstereceğim kesinlikle yeri ayrı olacaktır. Trafiğe çıkmayı düşünmüyorum zaten bahsettiğim kapalı pazar yeri sürücü kurslarının eğitim yeri olduğundan orada trafiğe kapalı yollar dönüş çalışması için yerler de olduğundan orada çalışmayı düşünüyorum genelde boş duruyor bana kaldı oralar :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

3 aydır kullanıyorum çok rahat bi motor daha önce cbr 125 cbr 250 falanda kullandım oturuş pozisyonu kullanım rahatlığı çok güzel ayrıca torku çok yes yalnız bir kronik sorunu var şaşi paslanıyo bende ufak ufak başladı vites geçişleri türlerine göre çok güzel castrol 10-40 full sentetik kullanıyorum "şıkır şıkır" şuan. Top speed istersen 5 vites 8 devir 135 140 daha yüklensen gider ben zorlamak istemedim sonuçta çin malı zorlamamak lazım. Vibrasyon var yok diyenlere inanma özellikle ince yağdan sonra baya arttı 5.5/6 devir arası başlıyo. Virajları çok iyi şaşi küçük olduğu için baktığın yere gidiyo ön amörtisörde başa çıkıyo kaynaklar otabanında 110a viraja girdim bana mısın demedi. Uzub yol olarak çok rahat sayılmaz mordoğana gittim sele biraz sıkıntılı böyle açık konuşcam doğru olmucak belki ama götünün üstüne oturamassın"ağa bu nedir yaa" dersin. Sonuç olarak güzel motor zorlanmadan sürersin bakımlarını eksiksiz yap sıkıntısız kullanırsın kazasız belasız hayırlı olsun.

Lastikler suya denk gelmesin allah korusun asfaltta bi akrabalık başlıyabilir. Başıma geldi bir kaç kere

Dediklerin gerçekten olan şeyler bindiğimde dediğin gibi kısa mesafede binebilecek bir selesi var ama uzun yollarda biraz sıkıntı çekebilirim. Ama olsun bu fiyata gidip bilmediğim birinden 2. el almaktansa sıfır motorum oldu garantisi felan var en azından rodaj nedir nasıl yapılır. Öğreniriz lastikleri özellikle kış için lastik almayı düşünüyorum. Zamanla eksiklerini gidermeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim okuduğum yorumlar da bu yönde gayet memnun olunan bir modelmiş 1-2 kere denk gelmiştim ama yakından ayrı güzel gözüktü gözüme ve aldım. Hayırlısı böyleymiş demek ki.. Uyarılarınızı dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz . Saygılarımla ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

hayırlı olsun bir kere denedim pek hoşuma gitmedi, sanırım şopır tarzına yakınlığını sevmedim, birde arka lastik sanki sürekli yanlıyor gibi geldi. Çok yaktığını duydum, 163 cc ye göre 17 kr felan hatta üstü diyenler oldu, ama sorunu olmadığını duydum, oda çok iyi birşey tabiki. o sebeple çok yanaşmadım ama ilerde düşünürüm şimdilik 135 cc lik drift alıcam galiba.

Ben daha bugün aldım. Aldığım adamla sentor - drift - vulture arasında kıyaslama yaptık. adamın dediği sentorla hemen hemen aynı hatta dış görünüşte ufak tefek değişiklik yapılmış biraz daha chopper tarzına benzetilmeye çalışılmış ama cc yi düşürmüşler. Drift i sorduğumda kesinlikle bunu almanı öneririm cc farkı var ve titreşim bunda çok az dedi. Ortalama yakıtı sorduğumda 3 lt ye 115 km denildi ama o kadar olacağını sanmıyorum biraz daha fazla yakacağını düşünüyorum. Drift e de Vultureye de bindim. Vulture daha oturaklı geldi bana agrasiflik konusunda drift gerçekten dış görünüş olarak agrasif gerçekten değişik bir tarz olmuş ve benim isteğimi karşılayacak bir motor. Şahsen yakıta pek takılmıyorum çünkü kullanıcıdan kullanıcıya rodajının yapılmasına kadar bir çok etken var. Ben mct 250 almayı göze almıştım yaktığı yakıta göre 3 lt yakmasın 3.5 yaksın çokta farkını düşünmem. ben 4.5 litreyi gözden çıkarmıştım motor için. Hayırlısı diyelim ama dediğim gibi ben 2. el mct almaya gidiyordum ve bunu aldım sizde drift almaya gidip başka motorla dönme ihtimalinizi düşünün derim :) Gerçekten internette görünen motorla alakası yok daha kalıplı duruyor çoğu motor farklı duruyor orada :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

ayrıca dediğiniz gibi lastikler pek sağlam değil. Aldığım adam da dedi bir süre idare et parayı ayarlayınca değiştir diye uyarıda bulundu. idare edemeyecek kadar kötü değil dedi. Gerçekten motor sahibi olmak ayrı bir duyguymuş hiç de aklımda yoktu gittiğim yerde birçok marka ve model vardı fakat çapır tarzını sevdiğimden sentor ve bu modele gözüm kaydı açıkçası biraz inceleme sonucunda karar verdim. sentordan vazgeçmemin diğer sebebi ise arada 1300 liraya yakın bir farkın olması. 3.300 tl fiyat verdi sentore 4.600 dedi 1300 tl lik bir fark göremediğimden bunu tercih ettim. Hayırlısıyla ilk motor deneyimlerimi paylaşırım. Saygılarımla tekrar hepinize teşekkür ederim..

Bozüyüksporl
01 Eylül 2014, 02:17
Hayırlı olsun :) Bende en kısa zamanda vulture'uma kavuşucam inşallah, bakacağım motor sağlam çıkarsa o gün yarın bile olabilir belki :queen: İyi forumlar

Serdar06
01 Eylül 2014, 02:27
Hayırlı olsun :) Bende en kısa zamanda vulture'uma kavuşucam inşallah, bakacağım motor sağlam çıkarsa o gün yarın bile olabilir belki :queen: İyi forumlar

Açıkça söyledim hiç aklımda yoktu 1-2 kişiden duymuştum sağlam güzel dediklerini fakat hiç aklımdan geçmiyordu gidip görünce işin rengi değişiyor. vulture aldığına göre bende iyi tercih yapmışım gibi gözüküyor. İnşallah hayırlısı olur hakkında temiz düzgün bulursun. Sana da şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman :)

Bozüyüksporl
01 Eylül 2014, 15:07
Açıkça söyledim hiç aklımda yoktu 1-2 kişiden duymuştum sağlam güzel dediklerini fakat hiç aklımdan geçmiyordu gidip görünce işin rengi değişiyor. vulture aldığına göre bende iyi tercih yapmışım gibi gözüküyor. İnşallah hayırlısı olur hakkında temiz düzgün bulursun. Sana da şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman :)

Bende drift-titanic vb. bakıyodum vulture'u hiç duymamıştım gördüm araştırdım ve içim rahat alıyorum sorunsuz bineriz inşallah.Aldığım vakit bende konumu açarım bi de ordan hayırlarsın artık :flower: Neyse tekrardan hayırlı olsun kazasız belasız :rendeer:

Mertcan39
01 Eylül 2014, 15:22
hayırlı olsun :)

berkaye
01 Eylül 2014, 15:34
hayırlı olsun bendede aynısı var , hemen lastiklerini değiştirmeni öneririm , Bu arada satıyorum isteyen olursa :)

SlimShady1
01 Eylül 2014, 21:30
Hayırlı olsun. Çok güzel motor, bizim burda 40-50 yaşlarında 5 tane dayı, her hafta balığa pikniğe gidiyor, çete gibi 5 tane vulture. Fotoğrafları görünce gözümün önüne geldi bi an. :) Kazasız sürüşler dilerim.

nisanci93
01 Eylül 2014, 23:30
mt deki sayfaya ve facebook grubuna üye olabilirsin. koruma demiri taktır. lastikleri değiştir bakımlarını yap ömürlük motor.
https://www.facebook.com/groups/101231279946113/

berkaye
01 Eylül 2014, 23:48
Bende drift-titanic vb. bakıyodum vulture'u hiç duymamıştım gördüm araştırdım ve içim rahat alıyorum sorunsuz bineriz inşallah.Aldığım vakit bende konumu açarım bi de ordan hayırlarsın artık :flower: Neyse tekrardan hayırlı olsun kazasız belasız :rendeer:

Nasil duymamistin :) sen benim motorumu sormustunya vulture satiyodum facede felan ekledim sizi :) gerce satmadik simdi tekrar koydum satiliga :)

4Vale
02 Eylül 2014, 00:28
Hayırlı olsun kardeşim sonunda aldın demek kazasız belasız :)

Serdar06
02 Eylül 2014, 00:34
Hayırlı olsun. Çok güzel motor, bizim burda 40-50 yaşlarında 5 tane dayı, her hafta balığa pikniğe gidiyor, çete gibi 5 tane vulture. Fotoğrafları görünce gözümün önüne geldi bi an. :) Kazasız sürüşler dilerim.

Teşekkür ederim. Yani motorun yaşı yoktur güzel tabi ki aynı motorla bir grup olarak gezmek. İlerde bizde öyle oluruz inşallah.

hayırlı olsun bendede aynısı var , hemen lastiklerini değiştirmeni öneririm , Bu arada satıyorum isteyen olursa :)

Aynen ilk fırsatım da lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Memnun musunuz satış sebebiniz cc yükseltmek için mi değiştiriyorsunuz ?

hayırlı olsun :)

Teşekkür Ederim ..

Uğur
02 Eylül 2014, 00:38
Hayırlı olsun.

Allah güzel günlerde binmeyi nasip etsin.

Serdar06
02 Eylül 2014, 00:41
Hayırlı olsun kardeşim sonunda aldın demek kazasız belasız :)

Teşekkür ederim kardeşim foruma ilk geldiğimde senle tanıştık ben hedefe ulaştım o planları gerçekleştirmek için sıra sende daha iyisi senin olur inşallah sende en kısa sürede alırsın istediğin motoru ;)

Nasil duymamistin :) sen benim motorumu sormustunya vulture satiyodum facede felan ekledim sizi :) gerce satmadik simdi tekrar koydum satiliga :)

Duyulması gereken bir motor olduğunu anladım. Gerçekten bende araştırınca iyi ki almışım diyorum :)

mt deki sayfaya ve facebook grubuna üye olabilirsin. koruma demiri taktır. lastikleri değiştir bakımlarını yap ömürlük motor.
https://www.facebook.com/groups/101231279946113/

İlk işim Facebook sayfasına katılmak oldu dün heyecandan buradaki sayfaya yazmayı unuttum. Hatırlattığınız için Teşekkür Ederim. Ömürlük olmasa da uzun süre bende kalacağı garanti :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Hayırlı olsun.

Allah güzel günlerde binmeyi nasip etsin.

Amin cümlemize nasip etsin. Kazasız, Belasız sürüşler dilerim .

acayüp
02 Eylül 2014, 00:43
Hayırlı olsun Allah utandırmasın.

Serdar06
02 Eylül 2014, 01:07
Hayırlı olsun Allah utandırmasın.

Teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler dilerim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

İnşallah hoşuma gitti benimde o yüzden araştırdım kısa bir araştırmayla karar verdim ve aldım. Hayırlısı olsun şimdiden. :)

Bozüyüksporl
02 Eylül 2014, 01:20
Teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler dilerim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

İnşallah hoşuma gitti benimde o yüzden araştırdım kısa bir araştırmayla karar verdim ve aldım. Hayırlısı olsun şimdiden. :)

Bugün bikaç sıkıntı çıktı, belli nedenlerden salcano wolf'a da dönebilirim, benim işler çook karışık bekliyoruz bakalım hala, yinede çok sağol :)

Serdar06
02 Eylül 2014, 01:40
Hayırdır ne sıkıntısı oldu motorla ilgili mi yoksa maddi veya satıcıyla mı ilgili sıkıntı çıktı merak ettim şimdi :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Bugün bikaç sıkıntı çıktı, belli nedenlerden salcano wolf'a da dönebilirim, benim işler çook karışık bekliyoruz bakalım hala, yinede çok sağol :)

Hayırdır ne sıkıntısı oldu motorla ilgili mi yoksa maddi veya satıcıyla mı ilgili sıkıntı çıktı merak ettim şimdi :)

Bozüyüksporl
02 Eylül 2014, 01:58
2.El alıcaktım burdaki hem motoru hor kullanmış hemde başkasıyla anlaşmış zaten, gösterdiğim serviste tanıdık ısrarla wolf'u önerdi bide onu alırsam sıfır olucak bilmiyorum aklımı çeldi sanırım :queen: Hayırlısı artık aceleye gelmiyo bu işler yaşta 17 olunca babamızın keyfini bekliyoruz seve seve. :)

Serdar06
02 Eylül 2014, 02:44
2.El alıcaktım burdaki hem motoru hor kullanmış hemde başkasıyla anlaşmış zaten, gösterdiğim serviste tanıdık ısrarla wolf'u önerdi bide onu alırsam sıfır olucak bilmiyorum aklımı çeldi sanırım :queen: Hayırlısı artık aceleye gelmiyo bu işler yaşta 17 olunca babamızın keyfini bekliyoruz seve seve. :)

aynen öyle aceleye gelmemesi daha iyi. İstediğin içine sinen seni üzmeyecek motor olsun da varsın biraz bekle. Hayırlısı olsun diyelim senin adına. İnşallah hayallerine kavuşursun.

berkaye
02 Eylül 2014, 10:07
Teşekkür ederim. Yani motorun yaşı yoktur güzel tabi ki aynı motorla bir grup olarak gezmek. İlerde bizde öyle oluruz inşallah.

Aynen ilk fırsatım da lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Memnun musunuz satış sebebiniz cc yükseltmek için mi değiştiriyorsunuz ?

Teşekkür Ederim ..

Memnunum fakat ben ktm nin hastasiyim bunu satip birazda para biriktirip bir duke alacagim , simdi seninkini arkadaslarin gorunce bende alayim felan derslerse satiyorum ben aklinda olsun :) 7.000 kmde arka cantada verecem birde kask ama ucuz kasklardan michelinleride unutmamak lazim :) 2.500 tl :)

Serdar06
02 Eylül 2014, 18:36
Memnunum fakat ben ktm nin hastasiyim bunu satip birazda para biriktirip bir duke alacagim , simdi seninkini arkadaslarin gorunce bende alayim felan derslerse satiyorum ben aklinda olsun :) 7.000 kmde arka cantada verecem birde kask ama ucuz kasklardan michelinleride unutmamak lazim :) 2.500 tl :)
Tabi ki arayan olursa haber ederim size. Ktmler çok hoş duruyor. İstediğiniz motora binersiniz inşallah. Kazasız Belasız Sürüşler Dilerim :)

berkaye
02 Eylül 2014, 21:53
Tabi ki arayan olursa haber ederim size. Ktmler çok hoş duruyor. İstediğiniz motora binersiniz inşallah. Kazasız Belasız Sürüşler Dilerim :)

Amin , tesekkur ederim :)

Bozüyüksporl
02 Eylül 2014, 22:54
Bugün mr vulture için anlaştık bi abiyle, 3900 km , 2750 tl, demek ki hayırlısı bugünmüş.Motor elime geçince fotoğraflı bi konu açmadan olmaz :D İyi forumlar :)

MotojeN
02 Eylül 2014, 23:02
3 aydır kullanıyorum çok rahat bi motor daha önce cbr 125 cbr 250 falanda
kullandım oturuş pozisyonu kullanım rahatlığı çok güzel ayrıca torku çok yes yalnız bir kronik sorunu var şaşi paslanıyo bende ufak ufak başladı vites geçişleri türlerine göre çok güzel castrol 10-40 full sentetik kullanıyorum "şıkır şıkır" şuan. Top speed istersen 5 vites 8 devir 135 140 daha yüklensen gider ben zorlamak istemedim sonuçta çin malı zorlamamak lazım. Vibrasyon var yok diyenlere inanma özellikle ince yağdan sonra baya arttı 5.5/6 devir arası başlıyo. Virajları çok iyi şaşi küçük olduğu için baktığın yere gidiyo ön amörtisörde başa çıkıyo kaynaklar otabanında 110a viraja girdim bana mısın demedi. Uzub yol olarak çok rahat sayılmaz mordoğana gittim sele biraz sıkıntılı böyle açık konuşcam doğru olmucak belki ama götünün üstüne oturamassın"ağa bu nedir yaa" dersin. Sonuç olarak güzel motor zorlanmadan sürersin bakımlarını eksiksiz yap sıkıntısız kullanırsın kazasız belasız hayırlı olsun.

Öncelikle konu sahibine hayırlı olsun az daha sabir et ehliyetsiz binme.

Yahu kötülemek gibi olmasin da ben 125 duke ile Otoyolda isikta bu motora karşı kalktim ve ben ışıklara vardigimda arkamda ne in vardı ne cin ve adam son gaz basti

ben 125 duke ile 110 120 zar zor görürken bu nasil oluyor 140 görüyor ve arkamda kaliyor mesafede uzun idi hizlanma vs alakali degil yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Yani merak ettiğimden soruyourm cup motorla adam 150 basyom abi zorlasam 170 olur falan diyor ben yanindan roket gibi geçyom 90 ile.

berkaye
02 Eylül 2014, 23:15
Birde 8 bin devire felan cikmis daha cikmadim zorlamak istemedim diyon arkadas :D ben 6 bin devire cikartmaya kiyamiyom en son 6 bin devirde kullaniyorum 8 bin devirde kullanmak zorlamiyormu makinayi merak ettim ben zorlamaktan sayiyordum o devirleri kirmiziya baya yakin :D

Bozüyüksporl
02 Eylül 2014, 23:26
[/COLOR]Yani merak ettiğimden soruyourm cup motorla adam 150 basyom abi zorlasam 170 olur falan diyor ben yanindan roket gibi geçyom 90 ile.

Hocam bahsettiğiniz ibreden ve söyleyen elemandan kaynaklı olur genelde.Mesela sizinki doğru diyelim sizde 100 gösterirken onun ibrede 120-130 gösteriyo birazda o abartıyo alın size 150 yaptım zorlasam 170'e çıkarım hesabı :flower:

Serdar06
03 Eylül 2014, 00:17
Hocam bahsettiğiniz ibreden ve söyleyen elemandan kaynaklı olur genelde.Mesela sizinki doğru diyelim sizde 100 gösterirken onun ibrede 120-130 gösteriyo birazda o abartıyo alın size 150 yaptım zorlasam 170'e çıkarım hesabı :flower:

Genelde dişlilerle oynayıp veya motoruyla oynayıp ibre kısmından fazla gösteriyor

Birde 8 bin devire felan cikmis daha cikmadim zorlamak istemedim diyon arkadas :D ben 6 bin devire cikartmaya kiyamiyom en son 6 bin devirde kullaniyorum 8 bin devirde kullanmak zorlamiyormu makinayi merak ettim ben zorlamaktan sayiyordum o devirleri kirmiziya baya yakin :D

Bildiğim kadarıyla zaten 8000 devir civarından sonra motor kendi gitmiyor takılı kalıyor.

Öncelikle konu sahibine hayırlı olsun az daha sabir et ehliyetsiz binme.

Yahu kötülemek gibi olmasin da ben 125 duke ile Otoyolda isikta bu motora karşı kalktim ve ben ışıklara vardigimda arkamda ne in vardı ne cin ve adam son gaz basti

ben 125 duke ile 110 120 zar zor görürken bu nasil oluyor 140 görüyor ve arkamda kaliyor mesafede uzun idi hizlanma vs alakali degil yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Yani merak ettiğimden soruyourm cup motorla adam 150 basyom abi zorlasam 170 olur falan diyor ben yanindan roket gibi geçyom 90 ile.
Çok teşekkür ederim. Ehliyetsiz zaten trafiğe kapalı alanda bineceğim burada eğitim alanları var.
Şöyle bir durum olabilir 140 gösteriyor diye 140 gidecek diye birşey yok bazı motorlarda %10 fazla gösterdiğini biliyoruz. Ve duke 124.7 cc diye biliyorum bu motor 162cc geçiyor sonuçta kalite farkı olabilir ama cc farkıda var. Ve Yol koşullarına değişken gösterebilir. Tabi ki şu durumda var ki dişlilerle oynandığından hızda %5-%10 arası fazla gösteriyor. tabi tork felan değişiyordur. Ama cubların basması gerçekten sıkıntı ancak eski mobiletler gibi motorlarıyla oynanması gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki belli bir kotası var her motorun örneğin garipsediğim bir olayda cbr 250 ile 183 de kesiciye giriyor deniliyor ama cbr 125 ile 150-160 gören oluyor :)

Bugün mr vulture için anlaştık bi abiyle, 3900 km , 2750 tl, demek ki hayırlısı bugünmüş.Motor elime geçince fotoğraflı bi konu açmadan olmaz :D İyi forumlar :)

Hayırlı olsun ben açılışı yaptım tekrar canlandıralım forumu beraber :)

KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER ..

HONDAANTALYA
03 Eylül 2014, 03:33
Hayırlı olsun ,maşallah çok yakışıklı kerata :cyclopsan

Serdar06
03 Eylül 2014, 04:11
Hayırlı olsun ,maşallah çok yakışıklı kerata :cyclopsan

Çok teşekkür ederim daha iyileri size nasip olur inşallah :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

Baya Yakışıklı bana göre de öyle zaten o yüzden aldım onu. :) Plakayı ruhsatı bekliyoruz Hayırlısıyla ..