PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : honda cbr 125r ile 2 kişi uzun yol yapacagım bilgi istiyorum yardım :)

Tunc35
31 Ağustos 2014, 16:25
Honda CBR125R ile annemide yanıma alıp izmirden edirne keşan turu yapmayı planlıyorum acaba motor iki kişi o yolda sıkıntı yaratır mı ? :silent: yada ne gibi şeylere dikkat etmem lazım yanıma neler almam lazım ? birde yolda nelere dikkat etmem gerek bilgilerini paylaşırsanız cok memnun olurum :):cherry:

beko12345
31 Ağustos 2014, 16:48
Kolay gelsin.

Cbr 250 de artçı alınca max 100 km yol yapardım.
Gerisi işkence.

Ben bu tip motorlarda artçının sadece kısa mesafede olması taraftarıyım.

oyunageldim
31 Ağustos 2014, 16:55
Her insan gibi sende anneni çok seviyorsundur eminim
Ama o motorla İzmirden değil Edirne Çanakkaleye bile varmanız büyük işkence

Darkcity2000
31 Ağustos 2014, 16:56
Cok yorulursunuz hocam racing motorlarda oturus surus farklidir artci cok rahatsiz olur 125cc de surekli dipgaz gitmek zorundasin..

c3nk
31 Ağustos 2014, 17:11
annene bu eziyeti çektirme derim.

Machair
31 Ağustos 2014, 17:13
Biz 2 kişi Honda CRF 250 L ile İzmir'den Cunda'ya gittik. Her 50 dakikada 10 dakika mola verdik ama vardığımızda bitmiştik. 250 cc ve Dual Purpose yani dik rahat konumda oturduğun motor ile bile bu çok zor. Sen tek başına olsan İstanbul'a zor gidersin. Annene boşa işkence etme. Önce bir Bergama deneyin bakalım oluyor mu? Antik tiyatroyu gezdir bir annene.

Tunc35
31 Ağustos 2014, 17:19
Biz 2 kişi Honda CRF 250 L ile İzmir'den Cunda'ya gittik. Her 50 dakikada 10 dakika mola verdik ama vardığımızda bitmiştik. 250 cc ve Dual Purpose yani dik rahat konumda oturduğun motor ile bile bu çok zor. Sen tek başına olsan İstanbul'a zor gidersin. Annene boşa işkence etme. Önce bir Bergama deneyin bakalım oluyor mu? Antik tiyatroyu gezdir bir annene.

öncesinde bi çalışma yapalım o zaman kısa yollarla dediğiniz gibi yorgunluk sıkıntı olursa gitmeyiz madem :) bilgiler için çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Her insan gibi sende anneni çok seviyorsundur eminim
Ama o motorla İzmirden değil Edirne Çanakkaleye bile varmanız büyük işkence

bir kaç kişiden olumlu yanıt aldım rahat diyorlAr ya . adamlar iki kişi antalyadan izmire gelmişler ama çok kararsızım zorlu olur diye tırsıyorum

Kawasaki GT
31 Ağustos 2014, 18:22
Bende CBR 125R aldığım zaman kuzenimle Ankara'dan Antalya'ya gitmeyi düşünüyorum. Konuyu takip ediyorum :)

Tİme_shİft42
31 Ağustos 2014, 18:27
Bu gün gördüm cbrye biniyorlardır 125 likmi 250 likmi tam emin değilim artçı orta yaşlarda bir bayandı çuval gibi sürücünün üstüne yığılmış sürücüde rahatsızdı o durumdan artçıda 125 cc ise şehir dışı şehir içine benzemiyor ah 250 lik alsaydım diye çok söyleneceksin :)

ccc67
31 Ağustos 2014, 20:03
Ben 100km kadar yol yaptım ama benim artçı tutunmuyor bile o derece prof artciydi :D arkadaki size yüklenmez arkadan tutarsa hem siz hem o rahat eder ama kilosu da 1numarali etkendir çok ağır olmadı tavsiye edilmez denge bozar.Ben sıkıntı cekmedim yanı

oyunageldim
31 Ağustos 2014, 20:23
Ben 100km kadar yol yaptım ama benim artçı tutunmuyor bile o derece prof artciydi :D arkadaki size yüklenmez arkadan tutarsa hem siz hem o rahat eder ama kilosu da 1numarali etkendir çok ağır olmadı tavsiye edilmez denge bozar.Ben sıkıntı cekmedim yanı

Asıl önemli olan iki şehir arasındaki 400km için ne düşünüyorsunuz !

imtarky
31 Ağustos 2014, 22:38
Benim bir tanıdığım var ümraniye - şile yapıyor sürekli annesi ile. 1, 1.5 saatlik yol gerçi ümraniye-şile :)

ccc67
01 Eylül 2014, 11:42
Asıl önemli olan iki şehir arasındaki 400km için ne düşünüyorsunuz !

Artçı ve sürücü yeterince tecrubeliyse keyifli bile olabilir :)

banro
01 Eylül 2014, 12:00
Bence deneme olarak günübirlik İzmir Kuşadası falan yapın , sıkıntı olmazsa çıkın yola.

!Lk£®
01 Eylül 2014, 12:59
hevesini kırmak gibi olmasın ama, kendi tecrübem;
2 yıl önce 2011 yeni kasa ile ankara-aksaray gittim geldim, 500 550 km arası yol yaptım tek başıma gezmeler dahil.
Bende senin gibi yola çıkarken çok hevesliydim ama o günden sonra bu tip motorlarla çok fazla uzun yok yapmamak gerektiğini anladım :)

1. si bir süre sonra cidden ne kadar da düzgün otursan kollar ve bel ağrımaya başlıyor.
2. si tek kişi olmama rağmen belli bir süre sonra o yollarda gaz kolu yetmiyor, uzamak istiyorsun olmuyor.
3. sü ve en acısı vibrasyon.sürekli üstünde olduğun için çok fazla anlamıyorsun ama, benim 1 hafta sağ bacağım sızlamıştı :) tabi herkezde böyle olacak diye bir kaide yok.

Gidecek olursan hayırlı yolculuklar şimdiden, tekerin düz bassın :cat:

plectrum
01 Eylül 2014, 13:03
bu zımbırtıda dik oturmuyorsan belin ağrır. Annende koltuk rahatsızsa memnun kalmayabilir. Onun dışında bin git sıkıntı yok

SlimShady1
01 Eylül 2014, 13:08
Annen olmasa git derim ama kadına eziyet etme bence . Ha illa giderseniz hayırlı yolculuk.

holow
01 Eylül 2014, 13:13
En az 400 500 cc olacak ki chopper o yola gidecen YBR cbf Apache ile uzun yol yapana sasarim.basiyosun gitmiyor.kamyonlar 120 ile geliyor üstüne üstüne.
Sen boşver gittim geldim harikaydi diyenleri

Tunc35
10 Eylül 2014, 17:34
aynen hocam öyle bir deneyelim :)

abeciMotoru
10 Eylül 2014, 17:56
125 cc ile artçılı yolculuk çok zordur, ege bölgesinde gezilebilir her türlü. ama edirne diyosun.
bide spor motorla, bi de rüzgar falan, yokuş çıkmalar, inmeler, düşününce bile işkence :)

BatuhanK
10 Eylül 2014, 18:03
Tek kişi olsan her türlü olurdu ama o mesafe artçılı... I ı
Yol boyunca rüzgarla savaşacaksın, 90 km sabit gidebilmek için motorun canı çıkacak belki de. Yokuş yukarı yollardan hiç bahsetmiyorum, tırların selektörü kornası nasıl oluyormuş duyarsın :)
Arkada artçı olduğu için oturmak, pozisyon değiştirmek çok daha zor olacak.
Artçı kahve tepsisi kadar, taştan hallice seleye en fazla 1 1 buçuk saat dayanacak. Sonrası sızlanmalar, sık molalar, her durulan yerde keşke binmeseydim. Yolculuk bittiktten sonra da ağrı ve sızılar :)
Artçı işin içine girince durum malesef çok değişiyor 125cc de