PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorda Sağa Çekme ? (Nedendir)

walkman011
31 Ağustos 2014, 11:21
Mondial 125 MG Yapılı Motorum Var.
60-70 le Giderken ellerimi bıraktığımda ;
motor sağa yatıyor.Sağa Sağa Çekmiyor yanlız.motor bildiğiniz sağa yatıyor üstündeyken.
Sebebi nedir ? Neyde Problem var ? Bilenlerden Yerdım Bekliyorum :king::king:

MEHMET A
31 Ağustos 2014, 15:36
hacı en iyi ihtimal çatalın yamulmuştur en kötü ihtimal allah göstermesin şase yamulmuştur iyi ve kazasız sürüşler dilerim

c3nk
31 Ağustos 2014, 16:04
2.el mi aldınız? kazalı bir motosiklet olabilir.

barokrasi
04 Eylül 2014, 14:50
bir önceki motorum çok hafif sağa çekiyordu elleri bırakınca. sonra gecenin bir yarısı mola verip tekrar binince durduk yere gaz verdikçe motor yamulmaya başladı. şase ile motor bloğunun bağlantı noktasından kırılmış.

ertoros
04 Eylül 2014, 15:59
Ön maşa bilyeleri çok sıkı..(bisiklet tecrübesi)..biraz gevşet..
Hani gidonu çeviriyon ya..ha! o bilyeler..

walkman011
15 Eylül 2014, 23:28
şase eğri değil gibi çünkü motor düz bi yamukluk yok kaza yok motorda sadece motor yan yattı o var yani.
ön düzenide yeni gidon sıkılığından olabilir bilmiyorum jant eğrilipinden yaparmı ?

tayfungun45
15 Eylül 2014, 23:34
Benim motorda da hafif sağa çekme var geçen gün servise ilk bakımını yaptırmaya gittiğimde adama söyledim böyle böyle dedim lastikler daha alışmamıştır lastiktendir dedi düzelirmiş bende bişey demedim.

shooter1
16 Eylül 2014, 00:00
Benim motorda da hafif sağa çekme var geçen gün servise ilk bakımını yaptırmaya gittiğimde adama söyledim böyle böyle dedim lastikler daha alışmamıştır lastiktendir dedi düzelirmiş bende bişey demedim.
oooo servis dediyse tamam yok alışacak yok aşınması lazım