PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saçma sapan HGS cezası

Serkan S
31 Ağustos 2014, 07:06
Merhaba dostlar,
Bugün ceza falan yemişmiyim etmişmiyim diye bir bakayım dedim birde ne göreyim hgs den 2 kere ceza yemişim.
İstanbulda bulunmadığım tarihlerde (güya) köprüden geçmişim ve toplamda 330 lira ceza yemişim bu ne saçmalıktır ?
Ne yapabilirim yok mudur bunun bir hal çaresi bilenler varsa yardımcı olurlarsa sevinirim

Ramazan Can
31 Ağustos 2014, 08:36
günde 2 kez tuzladan şişli maslak a gidip geliyorum... otoyolda u dönüşü yapıp geldiğim gişeden geri çıktığım için hgs yüklü miktar para çekmiş.. bunu şans eseri geçişlerimi kontrol ederken gördüm... aradım durumu anlattım kamera görüntüleri izlenip bakılacak eğer geçiş yoksa düzeltilir dediler 3 gün oldu halen düzeltilmedi... bu hgs yi ilk günden beri sevmedim...

Mertcan39
31 Ağustos 2014, 09:23
bende 4 gün mü ne oldu kaçak geçtim sonra gittim hgs aldım dün geri döndüm girşi okumamış çıkışı okudu taa kaskın üstünde tutuyorum iyice kameranın içinemi sokmamız gerekiyor anlamadım

acayüp
31 Ağustos 2014, 11:44
Bazı motosiklet kullanıcıları siyah bant yada stikırlarla plakalarındaki harf ve rakamları dğeiştiriyorlar.
Mesela "C" harfini " O" yapmak "6" rakamını "8" yapmak vs vs .
Bu şekilde yapıp sizin plakaya denk getirmiş olabilirlermi ?
Hiç plakanızı düşürdünüzmü , buldukları plakaları , evraksız motorlarına takıp dolaşanlar da var .
Hgs geçişi ise mutlaka resimlemişlerdir , resim isteyin .

Serkan S
31 Ağustos 2014, 12:15
Bazı motosiklet kullanıcıları siyah bant yada stikırlarla plakalarındaki harf ve rakamları dğeiştiriyorlar.
Mesela "C" harfini " O" yapmak "6" rakamını "8" yapmak vs vs .
Bu şekilde yapıp sizin plakaya denk getirmiş olabilirlermi ?
Hiç plakanızı düşürdünüzmü , buldukları plakaları , evraksız motorlarına takıp dolaşanlar da var .
Hgs geçişi ise mutlaka resimlemişlerdir , resim isteyin .

hayır plakayı düşürmedim hiç fakat dediğiniz gibi yapmış olabilirler mi o kadar şanssızmıyım bana denk gelmiş bilmiyorum
iletişimlerini bulabilirsem doğru düzgün cevap veren

biyeybaraküs
31 Ağustos 2014, 12:44
bir çok kişinin hgs takmayıp kaçak geçiş sebebi sistemin doğru dürüst çalışmaması

s.ozer1991
31 Ağustos 2014, 13:56
acayüp arkadaşında da dediği gibi plakada harfleri değiştiriyorlar yada harfleri beyaz bant ile kapatıyorlar. Muhtemelen o da size denk geldi. Mahkemeye itirazda bulunursanız ve o tarihlerde istanbulda olmadığınızı ispatlarsanız muhtemelen cezayı düşürürler. Hatta gidip savcılığa suç duyurusunda bulunursanız bunu yapan kişilerede kapis cezasına kadar gidebiliyor. Hgs kaçak geçiş diye google'da aratırsanız daha önce aynı olayın yaşandığını ve mahkemeye verildiğini göreceksiniz.