PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kırmızı ışıkta beklerken?

denizsrkn
29 Ağustos 2014, 23:47
İyi akşamlar. Henüz çok taze motosiklet kullanıcısıyım. Sorum şu:
Kırmızı ışıktayken boş viteste mi yoksa 1. viteste mi bekliyorsunuz? Bende alışkanlık oldu sürekli viteste bekliyorum. Sürekli bu şekilde kullanmak debriyaj balatalarıma fazla etki eder mi?

Orn1905
29 Ağustos 2014, 23:50
Kardeşim doğru olanı yapıyosun eğer ışıklarda kafaya yakalandıysan sağ şerite geç ışık yanıncaya dek ayağın frende olsun vites 1 de gözün aynada olsun olası bir sürücü duramassa gazla

efizikci
29 Ağustos 2014, 23:51
İlk başlarda viteste bekliyorsun günde kaç kere elin debriyajda oluyor azsa sorun değil ama tabi debriyaj balatasını bitirir zamanla yalnız alıştıkça zamanla dururken daha boşa atmış olacaksınız :)

canerol
29 Ağustos 2014, 23:51
1.viteste ışıktan çok aynaya bak...hele ışıklarda ilk sen durduysan.balatalara bişe olmaz olsada canından kıymetli değil..

A.Volkan
29 Ağustos 2014, 23:53
Çok güzel soru bende acemiyim , cevapları merak ediyorum ama bence vitesde bekletilmez.

mephamd
29 Ağustos 2014, 23:54
İlk başlarda viteste bekliyorsun günde kaç kere elin debriyajda oluyor azsa sorun değil ama tabi debriyaj balatasını bitirir zamanla yalnız alıştıkça zamanla dururken daha boşa atmış olacaksınız :)
Tam basınca debriyaj bitmez, yarımda debriyaj biter..

Viteste beklemelisiniz. Doğrusu bu.

RAMİREZ
29 Ağustos 2014, 23:56
1. viteste ve ayak frende beklenir. Debriyaj motor kullanırken en son düşünmeniz gereken şeydir.

Darkcity2000
30 Ağustos 2014, 00:20
Sadece devriyajda beklemez yetmez surekli arka on yan kontrol edilecek. Malak gibi yesil yanmasi beklenmeyecek

Bune
30 Ağustos 2014, 00:29
Gis akademinin eğitiminde öğrenmiştim benim motor km' de 20 kuruş yakınca rodaj döneminde o 40-50 saniye süren ışıklarda direk konağı kapatır olmuştum daha sonra Boğaç hoca canımın mı yoksa o bi kaç kuruşun mu değerli olduğunu anlatan bi örnek verdi arkadan gelen sürücülerle ilgili tüm çakralarım açıldı yemin ediyorum :D

Arkandan bir aracın frenleri patladı geliyor yada bi sürücü kriz geçirdi millete çarpa çarpa üstüne geliyor ne yapacaksın? Işıkların rengini izlersen öldün, kontağı kapatırsan öldün uzun lafın kısası motor her an fırlamaya hazır gözler arkayı kesecek şekilde aynaları keser bi vaziyette bekliyoruz.(burası Türkiye arada bi karşıya da bakmak lazım ters şeritten üstünüze de gelen olabilir :mrgreen: )

ardacik
30 Ağustos 2014, 00:30
Sadece devriyajda beklemez yetmez surekli arka on yan kontrol edilecek. Malak gibi yesil yanmasi beklenmeyecek

Arkadas en dogru cevabi vermis uyanik olmak lazim motor viteste kalsin ise yarar :)

denizsrkn
30 Ağustos 2014, 05:33
Hepinize teşekkürler aydınlattığınız için :) bundan sonra çok daha dikkatli olucam

bursagsli
30 Ağustos 2014, 11:55
Viteste bekletme debriyaj balatasını bitirirsin
Şuan yeni sürücü olduğun için normal ama zamanla boşta bekletirsin

Blackeagletr
30 Ağustos 2014, 12:57
Işıklarda sürekli gözüm arkadadır, eğer gelen-arkamda bekleyen yoksa boşta beklerim.
Baktım arkadan araç geliyor yaklaşmadan 1 e atar kaçmaya hazırlanırım :)

efizikci
30 Ağustos 2014, 14:56
Tam basınca debriyaj bitmez, yarımda debriyaj biter..

Viteste beklemelisiniz. Doğrusu bu.

birşey öğrenmiş oldum sağolun o zman biz de 1 de bekleriz artık

mystic80
30 Ağustos 2014, 22:10
Özellikle ışıklarda halk otobüslerine dikkat edin nasıl oluyorsa görünmeziz özellikle onlar için.

ufukk
30 Ağustos 2014, 22:22
ışıklarda arabaların arasından geçerek gidebildiğim kadar öne giderim ve iki arabanın arasında beklerim, çarpan olursa arabaya çarpsın
duruma göre viteste veya boşta beklerim

yusufozugenc
31 Ağustos 2014, 19:45
Debriyaj ayarın doğruysa ve debriyajı tam çekiyorsan sıkıntı olmaz. Tek başına bekliyorsan veya arkan boşsa viteste bekle gözün aynada olsun. Ama iki arabanın arasına girdiysen veya arkana sana tampon görevi görecek bir araba aldıysan boşuna elini yorma çek boşa rahat bekle

emreaydin69
02 Eylül 2014, 02:46
Ben arkamı dönüp gelene bakıyorum tedirgin olup çok yaklaşmıyo :queen: