PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik Cezası / Tehlikeli şekilde şerit değiştirme

CelalOgun
29 Ağustos 2014, 12:42
Arkadaşlar merhaba,

Dün eve trafik cezası göndermişler. Geçen hafta pazartesi, sabah işe giderken 1. köprüde Anadolu-Avrupa geçişinde kısıklı katılımında tehlikeli şerit değiştirme gerekçesiyle plakama 172 tl. ceza kesilmiş. Sabah gelirken köprü yolunda polis arkadaşlara sordum nedir ne değildir diye. Aldığım cevaplar şöyle:

Motosikletli polis makbuzu görünce:

Saçmalamışlar, motorcu aralara girer, ben asla böyle ceza kesmem, arabalı ekipler anlamadıkları için yapıyorlar vs. gibi konuştu.

Az ilerde kısıklı katılımda arabalı polislerden aldığım cevap ise:

Biz buraya kukaları boşuna mı koyuyoruz, kukaların arasından geçmişseniz cezayı yersiniz gibi oldu.

Yaklaşık iki senedir aynı yoldan gidip geliyorum. İlk defa böyle bir şey gördüm. Kendimce tehlikeli sayılabilecek hareketlerden uzak dururum.

Anlayacağınız kim neyi niye yaptığını bilmiyor. Bence memur arkadaşın o andaki ruh haline göre bu cezalar belirleniyor.

Daha önce defalarca yine köprü yolunda beni sıkıştıran araçları şikayet etmeme rağmen hiç birine ceza kesmemişlerdi. Piyango bana vurdu demek ki.

izo
29 Ağustos 2014, 15:00
Zaten cogu trafik polisi cezalari kafasina gore kesiyor bence iptali ici dilekce ver görüntü iste..

phradrel
29 Ağustos 2014, 15:06
geç olmadan itiraz et.