PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karbüratör Benzin Kaçırıyor...

ahmetersoz1
29 Ağustos 2014, 11:11
Arkadaşlar merhaba, Mondial 150 KN motor kullanıyorum yaklaşık 2 ay önce karbüratör benzin kaçırdı ama baya bi oluk oluk. ustaya götürdüm bi temizledi düzeldi. Sonra orman yolunda tekrardan oldu ana depodan benzin akışını kapattım 5-10 dk sonra açtım kendi kendine düzeldi.2 gün önce tekrar yaptı. Aynı işlemi tekrarladım yine düzeldi. Farklı bir ustaya götürdüm. Karbüratörü değiştirsek mi falan diye gerek yok ama çok sık sürekli yaparsa değiştiririz dedi. Bir de kendimde söküp temizlemek istiyorum. Pek karışık gözükmüyor. Az çok elimiz anahtar tutuyor dikkat etmem gereken fırlayacak yay yada conta falan bir durum var mı? Yada karbüratör komple 40 tl (internette) ustalar 70 falan 15-20 de işlçilik diyorlar. Kendim değiştirsem karbüratör ayarını nasıl yapabilirim? Fazla soru sordum ama :) şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

cenkito
29 Ağustos 2014, 11:13
muhtemelen samandrası takılı kalıyordur.
samandra makanizmasını kontrol edin

karburatörde en zor ayar bence hava ayarıdır, onuda sökerken vidanın konumunu tam
tespit edip toplarken aynı konuma getirerek yapabilirsiniz.
(kac tur dönmüş oldugu önemlidir)

ahmetersoz1
29 Ağustos 2014, 11:28
muhtemelen samandrası takılı kalıyordur.
samandra makanizmasını kontrol edin

karburatörde en zor ayar bence hava ayarıdır, onuda sökerken vidanın konumunu tam
tespit edip toplarken aynı konuma getirerek yapabilirsiniz.
(kac tur dönmüş oldugu önemlidir)

Teşekkürler akşam bi deneme yapayım.

cenkito
29 Ağustos 2014, 11:41
samandranın baglı oldugu resimdeki işaretli yeri kontrol edin,
pürüzsüz sekilde hareket edebiliyor olmalı.
ama dikkat edin orada yay gibi bir parca var, onun konumu samandranın nerede yakıtı kesecegini belirler
konumu değişirse bu seferde gec kapatacagından yine yakıt tasar

http://i.hizliresim.com/y2ZWrN.jpg

(temsili resimdir)

ahmetersoz1
29 Ağustos 2014, 11:48
samandranın baglı oldugu resimdeki işaretli yeri kontrol edin,
pürüzsüz sekilde hareket edebiliyor olmalı.
ama dikkat edin orada yay gibi bir parca var, onun konumu samandranın nerede yakıtı kesecegini belirler
konumu değişirse bu seferde gec kapatacagından yine yakıt tasar

http://i.hizliresim.com/y2ZWrN.jpg

(temsili resimdir)

Çok teşekkürler hocam eline sağlık. Az önce bi sökeyim dedim ama çantadaki anahtar numarası tutmadı. Akşam tariflerini bi uygulicam.

cenkito
29 Ağustos 2014, 11:52
Çok teşekkürler hocam eline sağlık. Az önce bi sökeyim dedim ama çantadaki anahtar numarası tutmadı. Akşam tariflerini bi uygulicam.

8 numara yıldız anahtar manifoltu silindir kapagından, 10 numarada karburatörü manıfolttan cıkartmak için lazım