PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir yağlama

Matasah
29 Ağustos 2014, 03:27
Makina yağı ile zincir yağlanırmı? Geçenlerde bi arkadaş dediydi sanırım aklıma takıldı merak ediyorum :mrgreen:

qezgin
29 Ağustos 2014, 05:00
Makina yağı ile zincir yağlanırmı? Geçenlerde bi arkadaş dediydi sanırım aklıma takıldı merak ediyorum :mrgreen:

Makina yağını bilmem ama motor yağı oluyor.Cevap AEA videsunda;

http://www.youtube.com/watch?v=GQGIAnJ39lI

Matasah
29 Ağustos 2014, 05:13
Makina yağını bilmem ama motor yağı oluyor.Cevap AEA videsunda;
http://www.youtube.com/watch?v=GQGIAnJ39lI

Biliyorum izledim. Merak ettiğim makina yağı ile zincirin yağlanıp yağlanamayacağı

shooter1
29 Ağustos 2014, 11:06
makine yağını bilmiyorum fakat sıvı gres ile de yagliyorlar

veyron
29 Ağustos 2014, 11:42
makine yağını bilmiyorum fakat sıvı gres ile de yagliyorlar

gres çok yapışkan oluyor, tozu toprağı topluyor tavsiye etmem. motor yağı kullancaksanda magnatech gibi aşırı yapışkanları tercih etme.

canerol
29 Ağustos 2014, 14:40
ben otomtik zincir yağlama yaptım yaz aylarında 90-140 numara dişli şanzıman yağı kullanıyorum.şimdi zincir dişli değişince motul c3 ofroad zincir yağı aldım.yağın kalitesine bişe diyemem ama ofroad makinalar için yapılmış az toz topluyor dediler öle bişe yok :D 90 numara yağdan fazla toz yapışıyor :D

mustbe
29 Ağustos 2014, 15:09
bende ipone zincir spreyi kullanıyordum hiç mennun değilim. arabanın yağını değiştirdim bir litre aldım çıkan yağdan koydum .. bi de böyle deneyeceğim. altın elbiseli adam videosunda gördükten sonra cesaret aldım diyebilirim:P

SametSenel
29 Ağustos 2014, 15:25
Elde yoksa her türlü yağ ile yağlayabilirsin kuru kalmasından iyidir ancak makine yağının tutunma özelliği olmadığı için tekrar kuruyacaktır zincir döndükçe,çok sık yağlaman gerekli. Würth HHS 2000 öneririm kutusu 20 lira ve yapışkan bir yağ. Pek tozda tutmuyor,tabi arazide sürüyorsanız başka.

ramcixx
29 Ağustos 2014, 16:34
cbf 150 motoruma makina yağı kullanıyordum. 250 cc altı motorlarda normal zincir olduğu için makina yağı kullanılır. 250 ve üzeri motorlarda o-ring zincirler için zincir spreyi şart.

tuzsuzdeli
29 Ağustos 2014, 17:37
Zincir spreyi şart diye birşey yok.
Normal motor yağı kullanabilirsiniz.
90 numara dişli yağı kullanabilirsiniz.
Bunlar da o rignlere zarar vermez.
Kullandığınız şartlara göre 250-500 km'de bir yağlamakta fayda var.

İyi bir örnek değil belki ama, 20 bin km boyunca, otomatik yağlama sisteminde zeytinyağı kullanmış insan var. Onun da zinciri gayet pırıl pırıl.