PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugün Usta Ben Değilim. ( Usta Aranıyor)

search16
28 Ağustos 2014, 00:16
Benki bu sitede çoğu arkadaşa teknik destek veren, kendi motosikletime lpg uyumunu sağlayan, en ufak civatasına kadar dağıtıp toplayan biri aşşağıdaki sorunda takıldım kaldım. Anlayan arkadaş çıkarmı bilmem. Toplamda 4 -5 tane konu açtım bu tarz şimdiye kadar ama çokta yanıt alamadım sorduklarıma. Nokta atışı lazım. Aksi taktirde vaktim olsa uğraşacak sorun değil, çözerim.
Arkadaşın çelik 150 cc scooter de dip gazda 2-3 dk sonra yakıt kesiliyor. Akşamda gece 4,5 ta yolda bıraktı meret. Köpeklerle cebelleştik, kamyonculardan sellektör yedik. :mrgreen:Karbüratöre giren benzin hortumunu çekip marşa bastığımda hortumdan benzin gelmiyor. Ağzımızla benzini vakumlayıp, hortumu yerine takıp marş yapıyoruz 3-5 marştan sonra çalışıyor. Bu süreci dip gaz yaptığımızda sürekli yaşıyoruz. Yavaş gidersen sorun yok. Depo ile karbüratör arasındaki benzin otomatiği aklımdaki tek arızalı parça. Ya sizce...

babaduru
28 Ağustos 2014, 00:53
Vakum hortumları yanlış bağlanmış yada yırtık patlak catlak vb. bi durum olabilirmi? yada benzin filtresi tıkanmış.

mterayes26
28 Ağustos 2014, 01:05
Vakum hortumları yanlış bağlanmış yada yırtık patlak catlak vb. bi durum olabilirmi? yada benzin filtresi tıkanmış.

budur cevabı

C.Kaan
28 Ağustos 2014, 01:08
Meşhurrrr Lpg'li Fastwind 200 R'ın Sahibi Sizsiniz Demek :rendeer:

search16
28 Ağustos 2014, 02:26

Hortumlarda sorun tok. Filtreye yolda kaldığımızda baktım temiz. Yırtık olamaz sızdırma yok, koku yok. işlem yapılmadan önce normal çalışan bi makiydı. sorun seyir esnasında oldu. yani vakum hortumu benzin girişi de doğru. İlaveten depo kapagıda vakum yapmıyor onada baktım. Bir saat kadar nette araştırdım benzer sorunları yaşayanlara, çogu yol depo ile karbüratör arasındaki otamatiğe çıkıyor. Kendi motorum olsa çekinmeden gider otomatiğin yenisini alır takarım. Sorun ondan olamazsada parçayı yenilemiş olurum. Ama motor benim değil deneme yanılmayı yapmak zorlaşıyor bu noktada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Meşhurrrr Lpg'li Fastwind 200 R'ın Sahibi Sizsiniz Demek :rendeer:
Evet doğrudur. Lpg candır, fastwınd heyecandır.:P Reklama bak.:)

h2rx
28 Ağustos 2014, 03:37
acaba hortumların eğimi nasıl? veya kelepçeler tam basmadığı için hava giriyor olmasın hortumlardan?
emme subabı aralık kalıpta karburatörede egzoz gönderiyor olmasın birde? kusura bakma bu saatte bukadar bastı kafam :)

search16
28 Ağustos 2014, 03:56
acaba hortumların eğimi nasıl? veya kelepçeler tam basmadığı için hava giriyor olmasın hortumlardan?
emme subabı aralık kalıpta karburatörede egzoz gönderiyor olmasın birde? kusura bakma bu saatte bukadar bastı kafam :)
Hortumların egimi normal sorun yok. Emme açık kaldığında ilk gaz verdiğinde veya rolantide çalışmasında problem yaratır. Benimki durdu bile bu saatte. İşte çalışmama rağmen basmıyor. Sağolasın ilgin için

mterayes26
28 Ağustos 2014, 09:04
manifolttan cıkan ınce hortumu sök içine üfle em benzin gelmezse benzın vakumun arızalı

MEHMET A
28 Ağustos 2014, 16:36
Aynısı benim eski asyaya oldu ilk başta böyle başladı sonra tamamen iptal oldu karbüratör değişince sorun çözülüyor çok pahalı değil zaten karbüratörü.

mterayes26
29 Ağustos 2014, 08:43
yahu karbvüratör sonra çare hemen bozulmaz , yan sanayı ucuz o da ıs yapmaz orjınal karbüratör 300 tl

zozturk
29 Ağustos 2014, 19:14
anlattıkların benzin otomatigine benziyor. en ucuz deneme yanılma parcası bence

search16
29 Ağustos 2014, 23:01
halen fırsatım olmadı bakmaya. Dip gaz yapmıyor şimdilik sıkıntıda olmuyor. Dip gaz yapınca film kopuyor.

mterayes26
30 Ağustos 2014, 00:07
karbüratör vakumlu mu fişeklimi

MEHMET A
30 Ağustos 2014, 00:51
Benim ustamın bi lafı vardır 'SAKIN ÇİN MALI ALICAK KADAR ZENGİN OLMA coni'

search16
30 Ağustos 2014, 01:35
Benim ustamın bi lafı vardır 'SAKIN ÇİN MALI ALICAK KADAR ZENGİN OLMA coni'
Arkadaş 0 dan yeni başlayan acemi biri olduğundan pratiği öğrenmek için alındı. Yani hurdayada ayırsa sorun değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

karbüratör vakumlu mu fişeklimi

Normal çinli scooter karbüratörü. Üzeri gaz pistonlu olanlardan

mterayes26
30 Ağustos 2014, 01:58
jikle varmı otomatikmi

search16
30 Ağustos 2014, 02:01
otomatik jikleli. Yanda siyah soketi falan olanlardan.

mterayes26
30 Ağustos 2014, 02:15
üst kapağını yıldızla sök bak bakalım dıyaframda yırtık var mı , varsa değiştir . Yoksa o plasktık dıyaframın sogumasını bekle ve yerıne tak . Kırış kırış olmasın oturmaz yuvaya oturt yavsca gobektn bas ıcerı ıttır . DIyafram yırtık olabılır dip gaz yemıyorsa

PaRSeLLeR
30 Ağustos 2014, 02:21
Benki bu sitede çoğu arkadaşa teknik destek veren, kendi motosikletime lpg uyumunu sağlayan, en ufak civatasına kadar dağıtıp toplayan biri aşşağıdaki sorunda takıldım kaldım. Anlayan arkadaş çıkarmı bilmem. Toplamda 4 -5 tane konu açtım bu tarz şimdiye kadar ama çokta yanıt alamadım sorduklarıma. Nokta atışı lazım. Aksi taktirde vaktim olsa uğraşacak sorun değil, çözerim.
Arkadaşın çelik 150 cc scooter de dip gazda 2-3 dk sonra yakıt kesiliyor. Akşamda gece 4,5 ta yolda bıraktı meret. Köpeklerle cebelleştik, kamyonculardan sellektör yedik. :mrgreen:Karbüratöre giren benzin hortumunu çekip marşa bastığımda hortumdan benzin gelmiyor. Ağzımızla benzini vakumlayıp, hortumu yerine takıp marş yapıyoruz 3-5 marştan sonra çalışıyor. Bu süreci dip gaz yaptığımızda sürekli yaşıyoruz. Yavaş gidersen sorun yok. Depo ile karbüratör arasındaki benzin otomatiği aklımdaki tek arızalı parça. Ya sizce...
Zengin Karışım Olabilir Karbüratörde Düz Vida Var Onu Sonuna Kadar Sık Sağa Doğru Sonra 1 buçuk defa Çevir Birazda Rolantiyi Yükselt Sorun Ondan Olabilir

mterayes26
30 Ağustos 2014, 02:25
Zengin Karışım Olabilir Karbüratörde Düz Vida Var Onu Sonuna Kadar Sık Sağa Doğru Sonra 1 buçuk defa Çevir Birazda Rolantiyi Yükselt Sorun Ondan Olabilir

En son çare

search16
30 Ağustos 2014, 03:56
üst kapağını yıldızla sök bak bakalım dıyaframda yırtık var mı , varsa değiştir . Yoksa o plasktık dıyaframın sogumasını bekle ve yerıne tak . Kırış kırış olmasın oturmaz yuvaya oturt yavsca gobektn bas ıcerı ıttır . DIyafram yırtık olabılır dip gaz yemıyorsa

diyafram yırtık değilde takarken çok kırıştı temizlikten sonra.. conta kısımları tam oturmam ihtimali var.