PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şase konusunda yardım!

MEHMET A
27 Ağustos 2014, 16:01
Merhabalar,
Honda cbr 125 im var 2005 model,şase 1 ay önce kaza sonucu yamuldu ben bu şaseyi çekme makinasıyla duzelttirticem şase düzeltildikten sonra motorumun gidişatında sıkıntı olurmu bilgisi olan varsa yardım ederse çok memnun olurum şimdidien teşekkürler
GÜVENLİ SÜRÜŞLER

oyunageldim
27 Ağustos 2014, 16:11
Şase derken neresi yamuk?
Eğer arka salıncak ve ön maşanın bağlandığı bölümlerde hasar varsa ayar zor tutar
Motor hep başka yerlere gitmek ister

Siz motoru düzelttirin,toplayın,toplandıktan sonra arka teker ön tekeri takip etmiyorsa yani ayni düzlemde değilse ön çatalı yada arka beşiğin bağlantı yerini kesip tekrar kaynattırmanız gerekir

mephamd
27 Ağustos 2014, 16:12
Çelik şase olduğu için tamir edilebilir. Ehil bir usta halleder.

MEHMET A
27 Ağustos 2014, 16:53
yanlış bilmiyorsam şasenin ön tarafı yamuk çatal amörtisör bunlar zaten düzeltmeye deymeyeceği için yenisi alıcağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Çelik şase olduğu için tamir edilebilir. Ehil bir usta halleder.

herhangi bir gezme olmadığı sürece benim için sıkıntı olmaz usta tanıdık vasıtasıyla buldum sanayide bakalım yarın vericem şaseyi bana kalsa yeni şase sipariş edicem fakat honda bayisinden konuştuğum adam bana 2000 tl fiyat verdi ve bence alma dediği için düzelttirmeye yönlendim bakalım düzelttirdikten sonra eskisi gibi olucakmı.

ookkaayy
27 Ağustos 2014, 22:53
Yuh be kardesim o ne varmis sasede maliyeti 500 tl yoktur 2000 tl diyolar motor kitlese yansa yeni motor sorsan sifir mitosiklet fiyati solicekler ozaman.

MEHMET A
28 Ağustos 2014, 02:41
Yuh be kardesim o ne varmis sasede maliyeti 500 tl yoktur 2000 tl diyolar motor kitlese yansa yeni motor sorsan sifir mitosiklet fiyati solicekler ozaman.

Eski cbr 125 lere böyle bir davranışı var hondanın gir grenajı sor cbr 1000RR la aynı grenaj fiyatı şaseyi sor 2000tl çok değişik rakamlar var. ilginç