PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kalkista gelen ses

ookkaayy
25 Ağustos 2014, 22:51
Merhaba arkadaslar kuba superlight 200 motorum var hafif gazla yavas kalkislarda bi vuruntu gibi takir tukur ses geliyo 2 kisiyken dahada artiyo motorcuya gittim yok zincirden yok disli takozundan diyolar ama dislide zincirde tas gibi ses bana on taraftan geliyo gibi geldi sanzimandanmi geliyo anlamadim nedir sizce bu birde motor 80 le gittigim halde 100/20 km-tl yakiyo fazla geldi bana benm arkadasin megan 1400 cc 1400 kg 20 tl yakiyo benim motor 200 cc 140 kg 20 tl takiyo ustelik 80 le

cenkito
25 Ağustos 2014, 23:06
yakıt olarak 100 km de 4 litreye yakın yakması normal.
daha hafif olan 100-125 cc motorlar ancak 3 litre civarı yakıyor.
ses olayına da baktırman lazım, ben buradan uzaktan uzaga yardımcı olamıycam

ookkaayy
25 Ağustos 2014, 23:30
Abi ilgilenseler baktiricamda sanki bedava is yaptiricaz adama bin bi kalkis yap tur at diyorum sanki hamallik yap demis gibi zoruna gidiyo adamlarin dukkanin icinde kalkis yapmaya calisiyo adam yani boyle bi sorunla daha once karsilasan ve cozen varsa benide bilgilendirirse cok memnun olurum ya abi motoru yeni aldim zaten 2 ay olmadi ama bana yakit cok gibi geldi yine yukarida bahsettigim arkadasta arora ar200 motor var oda 200 luk adam 100 le gidiyo 15 lira yakiyo ben 80 i gecemiyorum ki gecsem devir sonlari zorluyo 20 lira yakiyorum tmm gulu seven dikenine katlanir 5 liranin hesabini yapmak istemiyorum ama bi yerde moral bozuyo 80 le tiy tiy git ustune bide cok yaksin neyse fazla kafa sisirmeyeyim :) mobilden yaziyorum kusurum varsa offola.

bursagsli
25 Ağustos 2014, 23:34
Bendede aynı sorun vardı Motorun şasiye bağlanan yerlerini hava tabancasıyla sıktırınca düzeldi ve zincirin durumuna bak
Motorun yeni ise rodaj döneminde fazla yakar ve ayrıca motoru fazla zorlama

ookkaayy
26 Ağustos 2014, 18:34
Tmm dir kardesim yarin isten geldigim gibi siktirip denerim insallah duzelir motor 7000 kmde sagol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Sıktirdim kardesim ama duzelmedi hala ayni sorun var bu vuruntu degil takur tukur bi ses geliyo

Mertcan39
26 Ağustos 2014, 18:38
zincirde dişliden taş gibi demişsiniz zincirde hiç boşluk olmassa takur tukur yapar birde iki kişi ağırlığınız arttığı için arka maşa yukarı bükülür zinciri biraz daha gerebilir

acayüp
26 Ağustos 2014, 18:42
Zincir ,dişli ve kaplin lere bakırın.

bursagsli
26 Ağustos 2014, 20:13
Bir video çekip yüklersen sorun daha iyi anlaşılır

ookkaayy
26 Ağustos 2014, 20:20
Arkadaslar cevaplar icin cok tesekkur ediyorum ben sorunu cozdum motorcuya gittigimde zincirden yapiyo ringli zincir alcan dediydi bende arkasindan hey allahim yahu ben sanzimandan ses geliyo diyorum o zincir diyo bisiden anlamiyo bunlar demistim :( :)) bu gun zincire bol miktarda sprey gres siktim ilk siktigimda on numara olmustu performansi bile degisti rahatladi motor ama 5-10 km sona yine yavas yavas eski haline geliyo heralde hizdan dolayi sicrayip kuruyo galiba bu gun ringli zinciri arastirdimda marifeti daha cok yag tutmasiymis demekki bi ringli zincir birde guzel yapisan bi yag almam gerekiyo dogrumuyum. Ama motorcu hakliymis yani tuttum o adami artik ordayim servisiydi zaten :) bi sorum daha olucakti bu motor 80 e geldiginde devir 6000 e geliyo on veya arka dislilerden birini kucultsem nasil olur sizce cok kasarmi yakit azalirmi titresim azalirmi sizce?

mterayes26
27 Ağustos 2014, 03:39
normal o gıcık motorların kronık sorunu bende de var , çinli motorda herseye takılmayın

bu arada 1400 cc olur 20 tl ile 100 km yapan motor neymıs hemen alcam

ookkaayy
27 Ağustos 2014, 08:12
Reno megane araba :)

MEHMET A
27 Ağustos 2014, 17:02
Hacı mutlaka hava filtresi karbüratörlüyse karbüratöre baktır ama bence debriyaj balatasındandır

bursagsli
27 Ağustos 2014, 18:08
Bir de arka dişli takozlarının durumuna bak

ookkaayy
27 Ağustos 2014, 21:55
Ya hava filitresini yeni temizledim daha bu hava filitresine gelen borunun kutuya baglanan kisminda bi yarik var bunla ilgili olabilirmi silikon sikicam sikicam vaktim olmuyo onla ilgisi varmidir varsa hemen sikiyim silikonu kapansin bide son gaz giderken sanki yakit yetmiyomus gibi gaz bazen kesilip geliyo o nedendir bide gazi aniden verince dururken fln motor bogulup istom ediyo o normal galiba ama karburatorde sikinti olucagini sanmiyorum disli takosuna nasil olasirim arka disliyi sokmem yeterlimi galiba cok soru soruyorum ama ilk defa ikinci el motorlu tasit aliyorum ilk motorum bide killaniyorum herseyden

shooter1
27 Ağustos 2014, 22:25
resim atsaydın çok güzel olacaktı şimdi kafamın içinde canlandırmaya çalışıyorum :) bir de şu harfleri kullanırken dikkat etsen

ookkaayy
27 Ağustos 2014, 22:47
:) :) telefondan yaziyorum ondan kusura bakmayin arkadaslar neyi canlandirmaya calisiyosun hava filitresi olayinimi ya hava filitresinnden hava ceken boru yokmu o borunun o kutuyla birlesim yeri yarilmis bende anlamadim nasil olmus sokup takmali olmasi gerekmiyomu o borunun mantiken gerci uzerine daha once silikon gibi bisi sıkılmıs neden sıkılmıs bilmiyorum hava kaciriyodudami sıktılar naptilar ha o siktiklari sey baya catlamis aralanmis yani su an ordan hava kaciriyo sanirim

ookkaayy
04 Eylül 2014, 23:55
Arkadaslar konuyu buraya tasiyorum benim sorunum tam olarak burda tartisilan konu ayni sorunu yasayan varsa alttaki linkte cozum bulabilir. http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/120601-nereden-kaynaklandigini-cozemedigim-problem-yardim-ybr-125-a-3.html#post3435588

mterayes26
05 Eylül 2014, 02:11
Reno megane araba :)

Motor diyorum reno megane dıyorsun , sehır içi 20 krs yaksın gelsın bırde ben yaksın

ookkaayy
05 Eylül 2014, 08:06
Ben 1400 cc motor demedimki hic
benm arkadasin megan 1400 cc 1400 kg 20 tl yakiyo
Aynen boyle dedim megan dedim 1400 kg dedim nasil motor anladiniz