PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006 r1 ariza yardim

mat.hoca
24 Ağustos 2014, 22:01
merhaba. 2006 r1 motorum 1 ay garajda yatsin tek marsta calisiyor. fakat motor isindiktan sonra mesela hararet saati 90 dereceyi gectikyen sonra stop ettikten sonra marsa bastiginda eski aku gibi mars az donup kaliyor ve tum elektrik gidiyor. fikir verebilir misiniz arkadaslar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

3 5 kez basinca mars zorla motoru dondurup bazen calistirabiliyor. mars motor sicak iken basmadimi mars dugmesinden elinizi cekinceye kadar eelektrik sistemini mars motoru komle somuruyor yani elektrik bitik aku gibi tamamen gidiyor. motor sogudumu hicbir problem yok mars motorunda.

acayüp
24 Ağustos 2014, 22:55
MArş motorunda sorun olabilir.

mat.hoca
24 Ağustos 2014, 23:00
marş motoru arizali oyle gozukuyor. anlamadigim ısınan mars motoru gucsuzlesiyormu yoksa marş motoru sargilarinda kısmi yanikmi var da sicak motordaki artan kompresorumu yenemiyor. usta bir arkadas mantikli aciklama yapabilir mi acaba ?

acayüp
25 Ağustos 2014, 02:25
Öncelikle marş motoru kablo bağlantılarını bir kontrol edin . Kablolarda bir aşınma ve biryerden şaseye atlama yapma ihtimali varmı.
Bağlantılarda gevşeme varmı , akü bağlantıları sağlammı vs.
Marş motorunu söküp kontrol ettirmesi kolay. Herhangi bir bobinajcı testini yapabilir.

mat.hoca
25 Ağustos 2014, 02:51
cok tessekkurler onerileriniz icin. kablo isinan bloga yapisip kisa devre yaptirabilir.benimde aklima geldi. bakicam. mars motoru sicak iken yarim tur donup kaliyor. aslinda kalma nedeni fazla akim cekmesi ile kisa devre oluyor kablolarda. yada mars motorunda kismi yanik var yada mars motorunun 4 komurlerinden biri iyi basmadigi icin sicak motorun ust olu noktasini dondurerek atlatamiyor. kendim sokucem ve iyi bir bobinajciya baktiricam. sokmeden once sizlerinde onerilerinizi almak istedim. tekrar tesekkurler.

Mikuni
25 Ağustos 2014, 03:04
Bu sorunun çözümü çok basit. Bozuk Marş rolesi aküyü bitiriyor.

mat.hoca
25 Ağustos 2014, 03:09
motor 1 ay yatsin gidin basin calisiyor. mars cok iyi motoru donduruyor. motor iyice isindimi stop edin hemen basin mars motoru yarim tur atip sanki sıkışıp kaliyor ve tum gosterge elektirikleride gidiyor. 30 dk bekleyip tekrar bastinmi cok guclu bir sekilde mars motoru motoru dondurup calsitiriyor. akuyu olcturdum yuasa ve saglam cikti.