PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağı değiştirirken içerde kalan yağı üfleyerek boşaltmak??

serseric
17 Ağustos 2014, 00:19
Arkadaşlar scooter işi baya karışık.Yağını değiştiricem ama şu video da adam hortumu takıp üfleyerek içinden 100 gram yağ çıkartıyor. Bu doğru bir teknik midir? ve içine ne kadar yağ koymam gerekiyor 0,8 lt mi? Kataloğuna bak demeeyin çünkü yok olsada bu çinlilere güvenmek zor iş.Cevaplarınızı bekliyorum

http://www.youtube.com/watch?v=nGIfW8Bt-SY

biyeybaraküs
17 Ağustos 2014, 00:33
bende açıklama bekliyorum mondialden

hani ihtimal olarak diyeceğim orijinal olmayan orta sephadan olabilir yoksa eğer tasarım hatası kesin

scooter lerin şanzıman motor falan bir farklı scooter ci arkadaşlar daha kapsamlı açıklama yapacaktır

Zuzuuw
17 Ağustos 2014, 00:52
Sıkıntı olmaz, ben motoru sağa sola sallaya sallaya en az bir çay bardağı daha yağ çıkarıyorum, sonuçta eski yağ ve çıkması faydalı olur.

Yağ giriş yerinden hortumla üfleyebilirsin yada buji piposunu çıkar marşa bas. Çok düşük devirlerde döneceği için ve içerideki yağ zaten yüzeye tutunduğu için motora zarar vermeyecektir. Yağ pompasında veya üst kapak taraflarındaki yağı bu şekilde iyice atmış olursun.

Ne kadar yağ koyacağını yağ çubuğuna bakarak gözle. Atıyorum 750 ml koy önce, sonra yağ çubuğunu sil, daldır çıkar. Üst seviyeye kadar gelmişse yeter ama daha yeri varsa yarım çay bardağı kadar ekleye ekleye yağ seviyesini en üst kısma taşıyabilirsin.

ridvan35
17 Ağustos 2014, 02:31
Sıkıntı olmaz, ben motoru sağa sola sallaya sallaya en az bir çay bardağı daha yağ çıkarıyorum, sonuçta eski yağ ve çıkması faydalı olur.

Yağ giriş yerinden hortumla üfleyebilirsin yada buji piposunu çıkar marşa bas. Çok düşük devirlerde döneceği için ve içerideki yağ zaten yüzeye tutunduğu için motora zarar vermeyecektir. Yağ pompasında veya üst kapak taraflarındaki yağı bu şekilde iyice atmış olursun.

Ne kadar yağ koyacağını yağ çubuğuna bakarak gözle. Atıyorum 750 ml koy önce, sonra yağ çubuğunu sil, daldır çıkar. Üst seviyeye kadar gelmişse yeter ama daha yeri varsa yarım çay bardağı kadar ekleye ekleye yağ seviyesini en üst kısma taşıyabilirsin.

Tam tespit :)

topcu197877
19 Ağustos 2014, 04:45
ben motor sıcakken boşaltıyorum.yani bi 5-10 dk çalıştıktan sonra yağ motorun içinde ısınıyor kayganlaşıp inceliyor.daha hızlı ve fazla boşalmasına yarıyor ama hortumla fırlatma işini bi denemek gerekli.:silent:

ogzcngdk
19 Ağustos 2014, 05:35
ben direk ağzımı koyup üflüyorum birde motoru sağa sola yatıyorum 10 kere falan çıktığı kadar çıkarıyorum :)

mterayes26
22 Ağustos 2014, 02:39
today 50 nın karter sağa bakıyor , iyice kızmış motorumun kapagını acıverıyorum , usul usul bosalıyor . Yag koyma yerını de acın hava alsın , marşa basıyorum az daha tükürüyor :D sağa sola yatır gelmıyorsa işlem tamam