PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anlamsiz

Alidulger
10 Ağustos 2014, 21:42
Arkadaslarr motorumun hiç bir sorunu yoktu Bujinin iyisini takayim dedim degiştirdim arada teklemeye başladi goturdum 3 gun sonra yaglanmiş buji temizledi normale dondu bu gunde yine ayni oldu (2 gun sonra bujilerde bir sorun olabilirmi ? gaz veriyom zorla gaz yiyo sonra düzelio arada tekliyo ?

Levsy
10 Ağustos 2014, 22:01
Tırnak aralığını hafiften aç bakalım bi. İleri düzey teknik detaylara sonra gireriz. Ya da üşenmeyenler yazsın :cherry:

Mertcan39
10 Ağustos 2014, 22:06
buji ne aldınız ngk mı onnun sahtesi çokk vardır yada arkadaşın dediği gibi tırnak aralığı önemli buji piposunu iyi taktınızmı yada bujiyi iyi sıktınızmı bujide yağlanma varsa zengin karışla çalışıyor hava ayarımı istiyor acaba

Alidulger
11 Ağustos 2014, 00:32
tırnagi usta acti bujide sorun olabilirmi yarin degiştircem bakalim yenisini isticem ngkmı dikkat etmedim ama en iyisinden tak dedim :)iyi sıktı onu görddüm ama

bassturbin
11 Ağustos 2014, 12:14
Buji piposuna giren kabloyu çevirerek sökün sonra kablo ucuzu 1 cm kesin yan keski ile sonra tekrar buji piposuna vidalayın, piponun buji geçen kısmının tam oturup oturmadığına bakın, bujiye takmadan önce içine wd 40 sıkın bujinin geçtiği pipo yerine.Aynı işlemi endiksiyon bobininede yapın.Endiksiyon bobine kablolarını kontrol edin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Ayrıca tırnak rastgele açılmaz buji aralığı ölçme aleti veya sentille ölçülür klavuzda yazar ne kadar olması gerektiği veya 0.5-.0.7 mm arasında olmalıdır aralık.

Alidulger
12 Ağustos 2014, 11:13
eski bujileri takinca sorun düzedi sanirim bujideymiş sorun :) tşkler hepinize