PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : karbüratör tahliye borusundan benzin akıyor

white_onizer
09 Ağustos 2014, 18:04
Herkese merhaba öncelikle söyliyeyim forumda yeniyim bi hatam olursa kusura bakmayın.Başlıkta dediğim gibi karbüratörün tahliye borusundan benzin akıyor bazı tanıdıklarıma sordum şamandıra takılı kalmıştır dediler doğrumudur bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim :)

Carbondioxid
09 Ağustos 2014, 18:19
Şamndra sorunu olması kuwetle muhtemel, ya takılı kalmıştır, yahut başıma geldiği gibi, şamadra delinmiş, be benzin içine alarak ağırlık yapıp sürekli besleme ile benzin tahliye ettiriyor, eliniz yatkın/gerekli alet edevat yok ise, ki yok gibi, servise/ustaya başvurun.

shooter1
09 Ağustos 2014, 18:22
tahliyenin üstündeki vidaya gevşemiş olabilir mi

white_onizer
09 Ağustos 2014, 19:06
1 hafta önce sanayide baktırmıştım şamandrada sorun var dedi yine aynı sorun yine var basit bişeymi yani ustaya mı baktırayım yoksa kendim yaparmıyım
onu sorucaktım kendim yapabileceğim bişeyse masraf yapmıyayım o yüzden

kdiner
09 Ağustos 2014, 19:43
adı üstünde tahliye borusu, çıvatasını düz tornavida ile sıkın geçecektir. benzin musluk kolunu kapalı konuma getirin benzin tahliye civatasını çıkartın bir bakın belki yalama yapmışta olabilir kontrol edip tekrar yerine takın sonucu görün.

white_onizer
09 Ağustos 2014, 20:07
peki dediğinizi bi deneyeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

edit:olmadı zaten vida tamamen sıkı açınca daha fazla akıyor
bence sorun yine şamandrada olabilir bundan önce 2 kere şamandra takılı kalmıştı siz ne düşünüyorsunuz

kdiner
09 Ağustos 2014, 20:52

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

edit:olmadı zaten vida tamamen sıkı açınca daha fazla akıyor
bence sorun yine şamandrada olabilir bundan önce 2 kere şamandra takılı kalmıştı siz ne düşünüyorsunuz
musluğu kapatın, karbüratörde zaten benzin var akıcaktır tabi. kapattığınız haldedemi akıtıyor.

white_onizer
10 Ağustos 2014, 10:46
vanayı açmayınca akmıyor açınca akıyor bide o vida ya baktım vida sıkı gevşetince karbüratörün içindeki benzin akıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

yokmu yardımcı olucak biri

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

kendim yapabilirmiyim sizce yakınlarda tamirci yada servis falan yok köydeyim ben o yüzden sordum

Crixa
10 Ağustos 2014, 13:42
şamandra takılı kalmış hocam aynısı benım basıma geldı 3 hafta önce tamirciye gittim mecbur karbüratör temizledi baştan 20 tl sıkışmıs :)

white_onizer
10 Ağustos 2014, 15:49
kendim yapamazmıyım acaba sorum o yakınlarda tamirci yok o yüzden götürmeye kalksam çok masraflı olur

Carbondioxid
10 Ağustos 2014, 15:57
Karbüratörü söküp taka biliyor iseniz, komple söküp, ilçe/şehir merkezinde iyi bir ustaya götürün, şayet şamadra değişimi gerekir ise elinde var ise 5 dakika sürmez , hatta garanti olsun mutlaka şamandrayı değişin.

white_onizer
10 Ağustos 2014, 17:37
valla bu şamandra çok sık arıza çıkarıyo bi ara baktırıcamda şimdilik kısa süreliğine kullanmam lazım köyde lazım oluyo yani kendim halledebilirmiyim idarelik

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

eğer yapabileceğim bişeyse nasıl yapıcağımı anlatsanıza detaylı karbüratörün iç kısmını öok iyi bilmiyorumda sorayım dedim bu arada motor ucuz bişey zaten öyle bozulur falan diye fazla korkmuyorum sadece nasıl yapıcağımı bilmiyorum biri anlatabilirse yaparım yani elimde yatkındır bu konulara

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

edit:karbüratörü yerinden söktüm ancak birkaç kez tamire gitti aynı şekilde karbüratörün şamandrası değişmişti şimdi sökmeyi denedim ama sol vidayı açtım sağ vida yalama olmuştu bende aynı söktüğüm şekilde yerine taktım mecburen tamire götürücez çaresi yok başka yardımcı olduğunuz için teşekkürler konu kapanmıştır :)