PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Kasa CBR 125 için En Kaliteli Lastik?

BlackBaron
06 Ağustos 2014, 16:29
Bu konuda pek araştırma yapmadan önce Pirelli'nin Diablo Rosso 2 modelini almayı düşünüyordum; ancak, orijinal ebatlara uygun seçeneğinin olmadığını anlayınca almaktan vazgeçtim. Michelin'in ise Pilot Sporty-Street modellerinin uyduğunu biliyorum ama burada, pilot street olanı hakkında Irc'den pek farklı olmadığı şeklinde bir yorum okuyunca kararsız kaldım. Diğer yandan Bridgestone'un Battlax Bt 39 diye bir lastiği de uyumluymuş. Neticede Irc dahil diğer lastiklerle karşılaştırırsak, amaç CBR 125'te orijinal ebatlarda en iyi yol tutuşunu sağlamak ise hangi marka-model lastiği seçmek lazım?

YouSuffer
06 Ağustos 2014, 17:00
ben para bulursam pilot street taktırıcam sanırım ama kotu yorumlarmı kullananlar bılmem pek araştırmadım

Espaniole
06 Ağustos 2014, 17:19
Michelin'in pilot street modeli için ırc den farkı yok demek haksızlık olur. Pilot street için olumlu yorumlara çokça denk gelmiştim.

Ama ben olsam Pirelli alırdım.
Bu arada bir sorum olacak, irclerden memnun değilmisiniz? Değilseniz hangi konuda değilsiniz?

dmRhn
06 Ağustos 2014, 17:31
Michelin'in pilot street modeli için ırc den farkı yok demek haksızlık olur. Pilot street için olumlu yorumlara çokça denk gelmiştim.

Bu arada bir sorum olacak, irclerden memnun değilmisiniz? Değilseniz hangi konuda değilsiniz?

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/101643-irc-lastik-nasildir.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/121772-irc-lastik-yuzunden-bu-kacinci-vatan-topragi-opmek.html

Mesajım bulunsun, bende lastik araştırması içerisindeyim ve düşündüğüm açıkçası benimde " Michelin Pilot Sport " Street 'e göre daha sağlıklı bir yol tutuşuna sahip olduğunu araştırmalarım neticesinde öğrendim fakat, tabii ki kullanıcılarından duymak daha sağlıklı olacaktır yorumları...

adige_10
06 Ağustos 2014, 18:03
125cc de 15000km kullandim irc ,
Şu an michelin pilot street kullaniorum 4000e yaklaştim.
İrc kötünün iyisi, orjinal çin lastiklarinden iyi, uygun paraya alinacak lastik, viraj yapamazsin, islak zeminde titretir adami..
Ben michelinin bu kadar fark edecegini bilsem motoru aldigim ilk gün takardim :-)
Islak yolda güven verir, frenlerde hemen kitlemez, yumusak ufak çukurlari hissettirmez, yüksek süratte dahi taviz vermez vs..
Tek kötü yani michelinin kum toprak yola hiç girmicen, girersen yavaş kullanilmali, kumu hiç sevmez, ince diş tam asfalt lastiği..
Kisaca irc ile michelin kiyaslanamaz bile bence :-)
Lastiklerim biterse hic düşünmeden tekrar michelin alicam, isterse 10000de bitsin , verdigi sürüs zevkine deger..
Diger markalarla ilgili fikrim yok
Kullanmadim .

BlackBaron
06 Ağustos 2014, 20:06
ben para bulursam pilot street taktırıcam sanırım ama kotu yorumlarmı kullananlar bılmem pek araştırmadım

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/127673-michelin-pilot-sporty-mi-piilot-street-mi.html Bu konuyu yeni farkediyorum ve Pilot Sporty mi Pilot Street mi sorusu için gayet bilgilendirici görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Lastik konusunda şimdiye kadar Irc dışında Pirelli, Michelin, Metzeler gibi markalarda bir lastik kullanmadığım için bir şey diyemem. Gerçi lastik ısındıktan ve iyi yolda sürdükten sonra çabuk bırakacak gibi görünmüyor; ama motoru kullanırken yolu bundan daha iyi tutan bir lastik olmalı diyorum. Ek olarak kullandığım lastikler 2012 tarihli, doğal olarak arka fren kilitlemesi kolaylaştı ve artık yol tutuşunun eskisi kadar olmadığını düşünüyorum. Irc'den sonra, yukarıda belirttiğim gibi mümkün mertebe yolu iyi tutan bir lastik almak istiyorum; kısmetse Irc ile farklarını yorumlayacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/101643-irc-lastik-nasildir.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/121772-irc-lastik-yuzunden-bu-kacinci-vatan-topragi-opmek.html

Mesajım bulunsun, bende lastik araştırması içerisindeyim ve düşündüğüm açıkçası benimde " Michelin Pilot Sport " Street 'e göre daha sağlıklı bir yol tutuşuna sahip olduğunu araştırmalarım neticesinde öğrendim fakat, tabii ki kullanıcılarından duymak daha sağlıklı olacaktır yorumları...

Ben de öyle düşünüyorum. Hem Michelin kendi sitesinde iki lastiğin performansları hakkında grafik vermiş; bu da yorumlarla örtüşüyor.

http://moto.michelin.co.uk/tyres/michelin-pilot-sporty
http://moto.michelin.co.uk/tyres/michelin-pilot-street

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

125cc de 15000km kullandim irc ,
Şu an michelin pilot street kullaniorum 4000e yaklaştim.
İrc kötünün iyisi, orjinal çin lastiklarinden iyi, uygun paraya alinacak lastik, viraj yapamazsin, islak zeminde titretir adami..
Ben michelinin bu kadar fark edecegini bilsem motoru aldigim ilk gün takardim :-)
Islak yolda güven verir, frenlerde hemen kitlemez, yumusak ufak çukurlari hissettirmez, yüksek süratte dahi taviz vermez vs..
Tek kötü yani michelinin kum toprak yola hiç girmicen, girersen yavaş kullanilmali, kumu hiç sevmez, ince diş tam asfalt lastiği..
Kisaca irc ile michelin kiyaslanamaz bile bence :-)
Lastiklerim biterse hic düşünmeden tekrar michelin alicam, isterse 10000de bitsin , verdigi sürüs zevkine deger..
Diger markalarla ilgili fikrim yok
Kullanmadim .

Irc konusunda tamamen katılıyorum. Hem yeter ki lastik güvenli olsun yolu iyi tutsun ben de 10000'de bitmesine razıyım. Ek olarak bendeki Irc'ler de 14000'de olmasına karşın pek aşındığını söyleyemem.

Karalı
06 Ağustos 2014, 21:12
Diablo rosso2 al.benim ninja arka130 ön arka rosso2 taktım 4 aydır kullanıyorum mükemmel performans

BlackBaron
07 Ağustos 2014, 12:35
Bu konuda pek araştırma yapmadan önce Pirelli'nin Diablo Rosso 2 modelini almayı düşünüyordum; ancak, orijinal ebatlara uygun seçeneğinin olmadığını anlayınca almaktan vazgeçtim. Michelin'in ise Pilot Sporty-Street modellerinin uyduğunu biliyorum ama burada, pilot street olanı hakkında Irc'den pek farklı olmadığı şeklinde bir yorum okuyunca kararsız kaldım. Diğer yandan Bridgestone'un Battlax Bt 39 diye bir lastiği de uyumluymuş. Neticede Irc dahil diğer lastiklerle karşılaştırırsak, amaç CBR 125'te orijinal ebatlarda en iyi yol tutuşunu sağlamak ise hangi marka-model lastiği seçmek lazım?

Düzeltiyorum; http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcycle/genericContent/fitment.html linkte görüldüğü üzere diablo rosso 2'nin uygun lastiği varmış ama Türkiye'de olup, uygun ebatlarda olana rastlamadım şimdiye kadar. Bir de alanlarda da geniş ebatta olanlara denk geldiğim için böyle bir karışıklık oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Diablo rosso2 al.benim ninja arka130 ön arka rosso2 taktım 4 aydır kullanıyorum mükemmel performans

Ninja 250'de 130 taban kullanıldığını biliyorum. Peki eğer orijinal ebatlarda aldıysanız uygun lastiği nerede buldunuz? Ben henüz 140 taban altında göremedim. Gidip geniş tabanını alsam sonuçta 125 cc'yi hız ve akselerasyonda etkileyecektir; daha önemlisi stabilite, viraj ve manevra kabiliyetini bozmak istemiyorum.

Karalı
07 Ağustos 2014, 13:25
bende cok araştırmıştım uyarmı uymazmı ne son hızda ne virajda so

logicache
01 Eylül 2016, 11:50
motolastik.com videosunda öğrendiğim kadarıyla cbr125'e uygun rosso 2 diğerlerinden farklı olarak almanya değil brezilya üretimiymiş. michelin pilot street ile brezilya üretimi rosso 2 arasında kaldım, bilgisi olan var mı acaba?

SametSenel
01 Eylül 2016, 13:08
Motolastik metzeler lasertec tavsiye etmişti,rossunun 100-130 lukları brezilya üretimi olduğu için kalite sıkıntısı mevcutmuş. Lasertecle 1000 km yaptım,viraj-fren performansı gayet iyi hiç sıkıntı yaşamadım. R25 te rosso takılı,rosso kadar olmasada baya baya iyi diyebilirim fiyatıda uygun sayılır.

logicache
01 Eylül 2016, 14:25
ben de şimdi aradım, pilot street'in düzensiz aşınma ve ıslakta görece düşük performans problemleri olduğu için bu lastiğin ithalatını yapmadıklarını ve metzeller lasertec'in pilot street'ten genel anlamda daha iyi olduğunu söylediler. rosso 2 ise brezilya üretimi olmasına rağmen çift hamurlu ve radial olduğu için spor kullanımda metzellerden daha iyiymiş.

01.09.2016 itibariyle Pirelli Diablo Rosso II 100/80R17 52H ve 130/70R17 62H taktırmanın maliyeti:

734,39 TL lastik
21,00 TL kargo
75,00 TL lastiğin takılması (honda servisinden aldığım fiyat istanbul avrupa yakası)

830,39 TL toplam