PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (Yardım) Motor satın almak istiyorum

2787duru
06 Ağustos 2014, 02:27
Öncelikle herkese selamlar...
gecen hafta yaptığım şehir dışı gezimde şehir içerisinde siyah motor sikletli bir arkadaşa denk geldim
ve gözüme baya hoş göründü ve bir motor siklet almaya karar verdim bir kaç motor çeşidine baktım fakat en ufak bir fikir edinemedim sonra aklıma burası geldi her neyse yani anlicanız sportif ucuz bir motorsiklet arıyorum ve motor sikletin m sinden anlamam ve daha önce kullanmışlığım bile yok :) o derece yani ama kafama koydum herşeyin bir ilki vardır yani 2000 tl çivarlarında sportif bir motor siklet arıyorum bu kriterlerde motorlar olduğunu duydum fakat uzun aramalarıma rağmen bulamadım markası önemli deyil tek önemli olan benim için biraz yakışıklı görünsün birazda hız yapsın yeterli işin doğrusu şimdiden tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler...

shooter1
06 Ağustos 2014, 02:29
sportiften kasıt ?

mstf_gnc
06 Ağustos 2014, 02:49
motor siklet değil aday arkadaş motorlubisiklet hiç değil motorsiklet yazmalısın..

2000 liraya sıfır km scooter alabilirsin küba, kanuni, mondial seç beğen al

bbatuhann
06 Ağustos 2014, 04:37
senin daha yolun var ehliyet + eğitim + 2000 tl bütçe var kask mont eldiven vs bunlar nerde :silent:

MD.Murat
06 Ağustos 2014, 05:29
ehliyet + ekipmanlar + ruhsat , sigorta , vergi ,plaka vs. + aksesuarlar( çantasıdır falan) =2000 tl.
motosikleti bedava bulursanız neden olmasın.:cat:

Shrieker
06 Ağustos 2014, 05:40
motor siklet değil aday arkadaş motorlubisiklet hiç değil motorsiklet yazmalısın..

Motosiklet. 'R' yok.

clabber
06 Ağustos 2014, 08:34
Bunları parayla mı tutuyorlar anlamadım..

mustbe
06 Ağustos 2014, 09:23
ehliyetsiz araç kullanma cezası 1468TL kardeşim... çok pis canın yanar ehliyetini al para biriktir tekrar sonra motor al

Sadık1453
06 Ağustos 2014, 09:30
Hadi bakalımmmm :):):):):)

Arkadaşı aile salonumuza alalım......

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

2787duru
06 Ağustos 2014, 10:04
:) herkese teşekkürler ilgilendiğiniz için ben sadece motordan bahsetmiştim fakat hesaba katmadığım şeylerde varmış aradığım motor tipine gelince
super sport oluyor sanırsam

///MPOWER
06 Ağustos 2014, 10:16
Çok karıştı yaa :silent: yakışıklı bir süpersport,, ehliyet yok ekipman hakkında bir fikrin yok zatende kask bile yok,, 0 tecrübe ile hız yapsın,, ondan sonra 2000 tl bütçe :silent::silent: harbiden çok karıştı..

EminBey
06 Ağustos 2014, 10:18
Dostum 2 bin'e aradığın motoru bulamazsın ben söyliyim sen google görsellere yaz bak sağlam olsun çin olmasın istiyorsan en yakın cbf 150 var beşbin lira civarı, tvs apache 150 var yeni kasası beşbin civarı eski kasası dört, dört buçuk civarı. Ucuzunu istiyosan kubanın cr1 di sanırım üçbuçuk dört arasıydı fiyatı. Gir kubanın mondialin sitesine araştır istersen ama ikibine motor çok zor.

Tİme_shİft42
06 Ağustos 2014, 10:23
Ehliyet kask koruma ekipmanı lastik derken motora para kalmıyor :queen:

fedora
06 Ağustos 2014, 11:46
2 bin tl ye vitesli motor hemde sportif , samanlıkta iğne aramak gibi birşey..

Darkcity2000
06 Ağustos 2014, 12:07
kassa en kotu 750 ye ekipmanlari cikarsa,ehliuet kurs 350 bi 350 sanirsam emniyet isleri icin gider geriue kalir 500 Tl onuda pesin yapar taksitle cb 125 alirsin

ronnytechno
06 Ağustos 2014, 12:11
2000 liraya hız yapan spor motorlubisiklet vardıda bizmi almadık?

Uykusuzcorap
06 Ağustos 2014, 12:19
Arkadaşlar 2000 tl ye super sport, yani şekilli ve hız yapan makina var. Nasıl yok degil? O makinalara 30 bin verenler enayi.. Yada bi kaska 2bin bi tuluma 4 bin tl verenler..

Hocam 2bin tlden bile az hatta 900-1500 arası bulursun supersport makina. Sahibindene pocket bike yaz al bin şekil yap. :D :D :D

ozzm
06 Ağustos 2014, 12:21
üstad 2000TL supersport bir motor almanız imkansız gibi bir şey. en azından 6000TL gibi bir bütçeniz olması lazım ki, vitesli güzel görünümlü bir motor alabilesiniz.

ama görüntü önemli değil sadece gitsin dersen ki diyeceğini sanmıyorum ama yinede bir link vereyim.

http://www.yukimotor.com/urun/13/yk-100-a-arkadas

beko12345
06 Ağustos 2014, 12:34
2000 tl ye anca mondial drift olur.
Sportif der kimileri kimileride değil der. Ama sonuçta commuter.
Zaten 2.000 e ss hayal.

Ha birde ehliyet ve ekipmanınız yoksa dediklerimi yoksayın.

shooter1
06 Ağustos 2014, 13:29

ya millete laf çarpıcam diye yaptığına bak
http://i.imgur.com/feURLlg.png

Carbondioxid
06 Ağustos 2014, 13:32
Hadi bakalımmmm :):):):):)

Arkadaşı aile salonumuza alalım......

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Saf'ları sıklaştıralım, aradan kaçmasın ^^

Macit250
06 Ağustos 2014, 14:27
Gene bir fake acc, gene olaylar olaylar şakalar komiklikler.

2787duru
06 Ağustos 2014, 14:33
hocam ilgilendiğin için teşekkürler öncelikle belli ki bir 8-9 bin tl çıka çak kask ehliyet ruhsat ama olsun girdim bir yola artık geri dönmek olmaz

Carbondioxid
06 Ağustos 2014, 14:51
Gene bir fake acc, gene olaylar olaylar şakalar komiklikler.

Naabalım forumdaş, hep ciddi, hep asık surat, hep bilgisayar modu cevaplar, sağolsunlar arada ziyaret ediyorlar, neşemizi alıyorlar , eksik olmasınlar.

Ertugyigit
06 Ağustos 2014, 14:53
2000 tl ye Çinli supersport bile yok , ancak elektrikli scooter ua da Çinli scooter olur , ya çok büyük bi trollsun ya da hiç Google'da araştırma yapmadan buraya geldin

Carbondioxid
06 Ağustos 2014, 14:53
hocam ilgilendiğin için teşekkürler öncelikle belli ki bir 8-9 bin tl çıka çak kask ehliyet ruhsat ama olsun girdim bir yola artık geri dönmek olmaz

Sizi ciddiye alıp, soruyorum " ehliyet'iniz varmı?"

Okumadan ön yargı ile yazdığım mesajlardan biri, tarihe not düşülsün efenim, ehliyet lımından bahs etmiş, pekala kolaylıklar dilerim.

2787duru
06 Ağustos 2014, 16:07
insanların bu kadar kendini paralayacağını bilseydim sormazdım böyle bir soru hem ben illa 2000 tl olacak diye bir şey demedim aklımdaki fiyat oydu ulup olamayacağını sordum bilen arkadaşlardan ama gel görki millete eğlence lazımmış motor konusu ciddi manada uzak olduğum bir konu ve ilgimi yeni yeni çekmeye başladı ama nedense bu konu bazı arkadaşları rahatsız etmiş eğer rahatsız oluyorsanız yada mevzuya bir katkınız bulunmayacak ise polemik olmaya hiç gerekyok lütfen yerli yersiz sözlerinizle yardımcı olan kişilerede banada rahatsızlık vermeyin .... :(

Carbondioxid
06 Ağustos 2014, 16:24
insanların bu kadar kendini paralayacağını bilseydim sormazdım böyle bir soru hem ben illa 2000 tl olacak diye bir şey demedim aklımdaki fiyat oydu ulup olamayacağını sordum bilen arkadaşlardan ama gel görki millete eğlence lazımmış motor konusu ciddi manada uzak olduğum bir konu ve ilgimi yeni yeni çekmeye başladı ama nedense bu konu bazı arkadaşları rahatsız etmiş eğer rahatsız oluyorsanız yada mevzuya bir katkınız bulunmayacak ise polemik olmaya hiç gerekyok lütfen yerli yersiz sözlerinizle yardımcı olan kişilerede banada rahatsızlık vermeyin .... :(

Sitem etmeniz'de " nispeten " hakklısınız, ancak durumun mümessibi doğrudan siz oluyorsunuz, nedenleri ise, Kanuni olarak araç/motosiklet kullanıma haizmisiniz değilmisiniz durumu vsvs

Fazla diplomatik oldu, uzatmadan ehliyet durumu, sağlık durumu, istediğiniz motor tipine fiziksel durum uygunluğu gibi bi sürü şeyi cevapsız bırakıp, ve direkt sadece motosiklet edinip yollarda çılgın gibi dolaşma arzunuz bunların sebebi.

Bu durumda forum kullanıcıları tarafından esprili şekilde lince uğradınız, ancak hatanızı sanıyorum fark edip, gerekli bilgileri vermeye başladınız, hasılı kelam süreçte olmazsa olmazlar

1. Ehliyet

2. Sürüş eğitimi (bilhassa şehirde iseniz, olmazsa olmaz, hadi ben gibi taşra/ilçe'de çocukluk deneyimi bir nebze durumu kurtarmaktadır)

3. Koruma ekipmanları (kask, göğüs, sırt, dizlik, dirsek korumaları, robocop gibi algılansada, olmazsa olmaz)

4. Forum kurdu olup bilgileri yutmak gerek, örnek düşük sürat kazalar, mevsim koşulları lastik basınçları, servis ilişkileri vsvsv liste uzar gide, hasılı motorda genel kültür, eğitim şart.

5. Artık kalan bütçeye uygun, plaka vergi sigorta işlemleri yapılmış/yapılacak olan uygun başlangıç motoru, fiziki duruma göre bence 50cc-max 200cc

Bunlar olduktan sonra, artık zaman sonra diyelim, bu forumda siz'de buna benzer başlıklarda verilen ortak cevaplara katılırsınız, umarım yazılanları büsbütün üsütünüze gelindi yıkıldım olarak algılamazsınız, iyi günler ve kolaylıklar dilerim.

hamiwi
06 Ağustos 2014, 16:30
Sana kanım ısındı. 2.000 Tl'ye veriyim benim motoru :)

2787duru
06 Ağustos 2014, 16:47
böyle düşünmenize sevindim elbettiki hem kendi heme cevremdeki insanların güvenliği için önlemleri alırım almakda zorundayım ehliyetsiz de binmem motora oda garanti baktım biraz cezası fazlaymış ama diğer konulardan örneğin aradığım motosikletin super sport olduğunu bilmiyordun en nihayetinde bilene sormak olduğunu hepimiz biliyoruz ve bu forumda onun için var deyilmi :) neyse ne yapılan yorumlardan anladığım kadarı ile bütün masraflar içinde rahat bir 7-8 bit tl masraf yapmam gerekecek ama benim ilk olarak kendime bir motor hedefleyip o doğrultuda bir hedef cizmem gerek bu arada motorun sıfır olması gerek miyorde bazı arkadaşlar yeni başladığım için sıfır alacağımı zannetmiş fakat ben elimden geldiği kadarı ile maliyeti düşürmeyi pilanlıyorum olay bundan ibaret aslında ilginiz için tekrardan teşekkürler....

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

teşekkürler ( hamiwi ) dostum :)

bbatuhann
07 Ağustos 2014, 04:30
kimse eğlence aramıyor tek endişemiz EĞİTİMSİZ bir şekilde DİREK ss'ye geçiş yapıp 2-3 gün içinde helvanı yaptırmamak :cat: :king:

Dehşethtad
07 Ağustos 2014, 15:09
Baslangic icin super sportu boşwer git bi xtreme max al rahat et

2787duru
07 Ağustos 2014, 17:53
mantıklı alsında ama benim gönlüm ss den yana ağır basıyor ama daha öncede bahsettiğim gibi arada fiyat farkı olur heralde o zaman
düşüne bilirim