PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung gt250r ciddi sorun

slckgms
06 Ağustos 2014, 00:35
arkadaşlar hayırlı geceler.

Benim ciddi bir problemim var. Bana burda yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.

Bundan 2 ay kadar önce 2010 model bir hyosung gt250r aldım. Çanakkaleden Ankaraya getirdim. Daha doğrusu getiremedim. Ankaraya girdikten sonra motor krank kolunu dağıttı oradan nakliyeyle getirmek zorunda kaldım. Evimin yakınlarında bi ustaya bıraktım krank kolları pistonlar değişti. Motoru teslim aldım fakat motor gücü hiç yoktu. İnceledim biraz arka silindirin çalışmadığını farkettim tekrar ustaya götürdüm ve ateşleme yapmadığını söyledi bujiyi değiştirdi. arka silindir çalışmaya başladı fakat hala ön silindire göre çok geç ısınıyor. ve sürekli çiğ benzin atıyor motor. Motoru götürdüğüm ustayla aram biraz limoni oldu bu olaylardan sonra çünkü motoru yapmak için beni 1 ay bekletti zaten tekrar götürmek istemiyorum. İşi bilmediğini sonradan farkettim geç oldu iş işten geçti motoru yürür vaziyette ordan çıkarttığıma dua ediyorum. Her neyse arka silindirin ateşlemesinden şüphe duyduğum için buji kablosunu çıkarttım o kablo çıkık olmasına rağmen motor yine aynı şekilde çalışıyor kabloyu takıncada aynı. ön silindirdeki bujiyi çıkarttığımda hiç çalışmıyor. Ben motoru götürebileceğim düzgün bir usta arıyorum. Ankara servisi için çok pahalı diye duyumlar aldım sizlerinde fikrini almak isterim. Bu arada motoru uzun süre çalıştırınca egsoz korlaşıyor motora zarar vermemek için binemiyorumda. Rolanti sensörü arızalıydı (selenoid sensör) onu kendim aldım taktım rolantisi düzeldi. o parçayı değiştirmeden önce motor sürekli stop ediyordu şimdi öyle bi problem yok.

Ankara da güvenilir temiz bir usta arıyorum. yardımcı olursanız sevinirim. Arıza hakkında bilgisi olanlarda en azından fikir verebilirsiniz. Tamirat işleri elimden gelir kendim yapabileceğim bişiy varmıdır acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

hyo kenan
06 Ağustos 2014, 01:07
Geçmiş olsun kardeşim.ankaranın neresindesin? onu bi yaz hele :) ankarada ki tek yetkili servis 4.44 motor emekte.ama gitmeni tavsiye etmem.ben gittim gv250lim vardı onu götürmüştüm.ne olduklarını gördüm sonrada bi dahada gitmedim zaten.sana yardımcı olmak isterim.bide şu gittiğin usta kimdir nedir dükkanı nerdedir? Onuda bi yazıver...

slckgms
06 Ağustos 2014, 01:15
Geçmiş olsun kardeşim.ankaranın neresindesin? onu bi yaz hele :) ankarada ki tek yetkili servis 4.44 motor emekte.ama gitmeni tavsiye etmem.ben gittim gv250lim vardı onu götürmüştüm.ne olduklarını gördüm sonrada bi dahada gitmedim zaten.sana yardımcı olmak isterim.bide şu gittiğin usta kimdir nedir dükkanı nerdedir? Onuda bi yazıver...

Sincanda oturuyorum evimin yakınlarında torun bisiklet var selman usta yaşar kemal caddesi üzerinde. Bir haftadır usta arıyorum 4-44 ü araştırıyorum. Sende böyle deyince hiç gidesim gelmedi :)

TheArcheus
06 Ağustos 2014, 01:17
mert motor recep usta tavsiye edebilirim etimesgutda

slckgms
06 Ağustos 2014, 01:20

Teşekkür ederim ilgin için yorumunu dikkate aldım bi araştıracağım.

hyo kenan
06 Ağustos 2014, 01:22
Sincanda oturuyorum evimin yakınlarında torun bisiklet var selman usta yaşar kemal caddesi üzerinde. Bir haftadır usta arıyorum 4-44 ü araştırıyorum. Sende böyle deyince hiç gidesim gelmedi :)

Eğer gitmeyi düşünüyorsan şöyle güzel cebini kabarttıp öyle git :cherry: benim motoru bi pc ye bağladılar yaptıkları şu;
seleyi kontak anahtarıyla çıkartıp ordaki sokete pc soketini taktılar motoru çalıştırıp bi iki gaz verip stop ettiler.bişeyi yok bunun dediler.
Borcum ne kadar dedim bu kadarcık işe 20tl aldılar insaf dedim.sonrada bi daha gitmedim zaten.netten oarça sipariş edip kendi söküğümü kendim dikmeye başladım :cat:

slckgms
06 Ağustos 2014, 01:25
Eğer gitmeyi düşünüyorsan şöyle güzel cebini kabarttıp öyle git :cherry: benim motoru bi pc ye bağladılar yaptıkları şu;
seleyi kontak anahtarıyla çıkartıp ordaki sokete pc soketini taktılar motoru çalıştırıp bi iki gaz verip stop ettiler.bişeyi yok bunun dediler.
Borcum ne kadar dedim bu kadarcık işe 20tl aldılar insaf dedim.sonrada bi daha gitmedim zaten.netten oarça sipariş edip kendi söküğümü kendim dikmeye başladım :cat:

Zaten bunlar hep cebin delikliğinden başa geliyor :) Saolasın dostum yorumların için 4-44 haricinde bi usta arıcam artık. The Archeus arkadaşın bahsettiği ustayı bir araştırayım.

zaferkarizma
06 Ağustos 2014, 01:26
oha 20 tl koyduysa sana hiç bi ustaya gitme çünkü sen motoruna 20 liradan fazla beniznde attırmıyosundur. arkadaşlar genel anlamda soyluyorum sizlerdede hata cok kendinize bakmadan ustaya ok atmayın ha bu devirde düzgün usta bulmak zor ama kendinizi tartmayı unutmayın. hyo kenan ben olsam senden 50 tl alırdım bida gelme die.

hyo kenan
06 Ağustos 2014, 01:37
oha 20 tl koyduysa sana hiç bi ustaya gitme çünkü sen motoruna 20 liradan fazla beniznde attırmıyosundur. arkadaşlar genel anlamda soyluyorum sizlerdede hata cok kendinize bakmadan ustaya ok atmayın ha bu devirde düzgün usta bulmak zor ama kendinizi tartmayı unutmayın. hyo kenan ben olsam senden 50 tl alırdım bida gelme die.
Dostum sende bu işten anlamıyosun anlaşılan.zamanında volvo yetkili servisinde çalışmıştım orda bile bazen para almıyorduk müşteri memnuniyetinden dolayı.parça değişmedi sökme takma işçiliği olmadı.insanlık öldümü.yolda araba kalırdı ondan bile para almadığımız olurdu.benzin depom yarının altına hiç düşmez.arabamda volvo s80 2.4 dizel.70 litre deposu var oda yarıdan aşağı pek düşmez.gvyi sattım cbf 1000 aldım onun deposunda öyle :)
Ayrıca sorunumu çözemediler çözselerdi 20değil 200 bile verirdim.anladın???
Merak etme gitmiyorum zaten soranlarada gitmeyin diyorum.imkanlar dahilinde Honda aldım rahat ettim.servisine gittim orjinal arka balatasınada 225tl saydım...sayarımda hiç sorun değil yeterki insan yerine koysunlar!!!

zaferkarizma
06 Ağustos 2014, 01:43
tamam haklsıın hyo ii forumlar.

hyo kenan
06 Ağustos 2014, 01:43
Bu arada 50 alsın 100 alsın önemli değil sonuçta kendi kaybeder.öyleleride kaybediyor zaten.4.44 bugün gelse deseki abi gel dükkan senin.dönüp bakmam bile!!!

slckgms
13 Ağustos 2014, 10:34

TheArcheus arkadaşım çok teşekkür ederim recep ustaya götürdüm motoru bir kaç gün içinde tüm sıkıntılarımı çözüp teslim etti bana. Şimdi ağız tadıyla binebiliyorum motora... :)