PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bana nasıl bir motosiklet tavsiye edersiniz ?

Fena39
05 Ağustos 2014, 23:00
Merhaba, şöyle dersem yanlış olmaz, sadece ulaşım için bir motosiklet almak istiyorum. Evet motora karşı hevesim ve ilgim var ama, tecrübem olmasada dikkatim ve algım ilk önce güvenlik sonra keyif ve sürüş düşüncesinde.

Sürat çok önemli değil hatta hiç önemli değil benim için fakat şimdilik aldığım motorda tecrübem artar belli bir kilometre yol yaparım belki ondan sonra motosikleti büyütüp kimseyi tehlikeye sokmadan motosiklet kullananları da (bakın motosiklet tehlikeli sonucu bu dedirtmek suretiyle) zan altında bırakmadan en uygun yerde sürat yapar motorumun gücünü denerim ama şimdilik düşüncem böyle değil.

Ankara'da yüksek lisans yapıyorum. Etimesgutta oturuyorum, aştiye gidip gelmem gerekli. Ankara da yollar bana göre motosiklet için elverişli hemde benim istikametim otoban.

Başlangıç olarak bir motosiklet düşünüyorum. Bazende ankara da kızılcaham falan gibi 100 150 kilometreyi aşmayacak geziler yapabilirim. Hem motorumu hem trafiği hemde motosiklet kullananlar için, bize karşı otomobil kullananların davranışlarını öğrenmek için.
5000 tly kadar verebilirim. İkinci el bir motosiklet düşünüyorum bana neler tavsiye edersiniz.

Boy:190
Kilo:85

Tecrübeleriniz,yorumlarınız benim için çok önemli.

Carbondioxid
05 Ağustos 2014, 23:12
Cbf 150 .

(Angaranın gışında tüm maturlar yalan olur, yanlış mevsimde başladın bro.)

Darkcity2000
05 Ağustos 2014, 23:14
selamlar

1. once evraklarini hazirla bir A2 kursuna yazilarak egitime basla
2. ortalama 1000-1500 tl guvenlik ekipmanlarini duzmeye basla
3. sinav yaklastigi zaman 2. el bir 125cc motor satin al
4. sinavi gec ehliyeti al, hemen Honda Akademiden Guvenli surus 2 egitimini al
5. bos alanlarda keskin u ve panik fren calis

bunlardan sonra ana caddelere dikkatli cik, alacagin motor 125 lik ybr olsun

bunlar benim tavsiyelerim kisiye gore degisir..

Carbondioxid
05 Ağustos 2014, 23:17
Ahhaa ehliyet yok ise, herşeyi unutun zaten.

Fena39
05 Ağustos 2014, 23:19
Teşekkürler yorumunuz içi 60 70 gibi gitsek de mi sıkıntı olur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

selamlar

1. once evraklarini hazirla bir A2 kursuna yazilarak egitime basla
2. ortalama 1000-1500 tl guvenlik ekipmanlarini duzmeye basla
3. sinav yaklastigi zaman 2. el bir 125cc motor satin al
4. sinavi gec ehliyeti al, hemen Honda Akademiden Guvenli surus 2 egitimini al
5. bos alanlarda keskin u ve panik fren calis

bunlardan sonra ana caddelere dikkatli cik, alacagin motor 125 lik ybr olsun

bunlar benim tavsiyelerim kisiye gore degisir..

Lisansta iken ehliyet aldım mezun olunca yüksek lisansa başlar fakülteye de motorla giderim diye fakat derslerden hiç motosiklet düşünemedim. Hiç kullanmadımda bu süreçte

Carbondioxid
05 Ağustos 2014, 23:21
Teşekkürler yorumunuz içi 60 70 gibi gitsek de mi sıkıntı olur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Lisansta iken ehliyet aldım mezun olunca yüksek lisansa başlar fakülteye de motorla giderim diye fakat derslerden hiç motosiklet düşünemedim. Hiç kullanmadımda bu süreçte

Dayanabilirsen seyret, düşük süratte adam bacağı bırakıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=7VLnnCIX_OQ

porlanoche
05 Ağustos 2014, 23:23
Kisin kullanma isi yas ama yinede sen bilirsin ehliyeti alman zaten lazim. Kiyafete de 600 700 lira harcarsin kask eldiven ivie zivir. Motor olarakta bana kalirsa tvs apache dusunebilirsin. Ama dedigim gibi kisin kullanmak zor.

banro
05 Ağustos 2014, 23:25
Güvenlik ekipmanları,büyük şehirde kullanacağın için güvenli sürüş eğitimi, YBR125 veya CBF150 motor işini görür.(gerçi o boya göre altında kaybolacaklar ama başlangıç için iyi)

Fena39
05 Ağustos 2014, 23:28
Teşekkürler ukalalık etmek istemedim sadece tecrübelerinizden yararlanıyorum. Burda çok farklı maddeleri değerlendirebiliriz, mesela motor sürücüsü dikkatsizdir, morali bozuktur, konsantrasyonu dağılmıştır, belki otomobil sürücüsünün kendisini gördüğünü düşünmüştür.
Acizane yorumumu söyleyim yol hakkı bazen motosiklet kullanında olsa herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için otomobile yol vermek lazım.

banro
05 Ağustos 2014, 23:32
Uykusuzken, alkollü iken, morak bozuk iken, öfkeli iken v.s. normal dışı durumlarda kullanmamak ,asla diğer araçlarla dalaşmamak, riskli hareketlerde bulunmamak gerek.

Carbondioxid
05 Ağustos 2014, 23:34
Aman efenim ne uklığı, siz gibi kültürlü/bilinçli arkadaşlara yardım farzdır, ancak verdiğiniz örnek süratte 60-70, direkt oyun dışına çıkarır adamı ve respawn'da olamayız maazallah.

Siz bu boşlukta sürüş eğitimi alınız, bana kalırsa bu sezonluk motor alımıda yapmayınız, kış geldi gelecek o kışta Angarada kar motoru olsa yine boş, orada çok yaşadım, yollar sabahları biliğiniz buz oluyo idi, eğer asfalt altına ısıtma döşenmedi ise, hasılı kelam motosiklet için kışın en riskli şehirdir Angara

Fena39
05 Ağustos 2014, 23:39
yaşınızı bilmiyorum ama hakknızı helal edin sizi kırmak istemedim :) kültürlü demeyelim biraz bilinçli işte bende bir angara bebesiyim ağabey :)
Sağolun yorum için tekrar

Carbondioxid
05 Ağustos 2014, 23:46
OTUZ BEŞ YAŞ ŞİİRİ
Yaş otuz beş! yolun yarısı eder.
Dante gibi ortasındayız ömrün.
Delikanlı çağımızdaki cevher,
Yalvarmak, yakarmak nafile bugün,
Gözünün yaşına bakmadan gider.
Şakaklarıma kar mı yağdı ne var?
Benim mi Allahım bu çizgili yüz?
Ya gözler altındaki mor halkalar?
Neden böyle düşman görünürsünüz,
Yıllar yılı dost bildiğim aynalar?
Zamanla nasıl değişiyor insan!
Hangi resmime baksam ben değilim.
Nerde o günler, o şevk, o heyecan?
Bu güler yüzlü adam ben değilim;
Yalandır kaygısız olduğum yalan.
Hayal meyal şeylerden ilk aşkımız;
Hatırası bile yabancı gelir.
Hayata beraber başladığımız,
Dostlarla da yollar ayrıldı bir bir;
Gittikçe artıyor yalnızlığımız.
Gökyüzünün başka rengi de varmış!
Geç farkettim taşın sert olduğunu.
Su insanı boğar, ateş yakarmış!
Her doğan günün bir dert olduğunu,
İnsan bu yaşa gelince anlarmış.
Ayva sarı nar kırmızı sonbahar!
Her yıl biraz daha benimsediğim.
Ne dönüp duruyor havada kuşlar?
Nerden çıktı bu cenaze? ölen kim?
Bu kaçıncı bahçe gördüm tarumar?
Neylersin ölüm herkesin başında.
Uyudun uyanamadın olacak.
Kimbilir nerde, nasıl, kaç yaşında?
Bir namazlık saltanatın olacak,
Taht misali o musalla taşında.:salut:
Cahit Sıtkı TARANCI

(Şiir.gen.tr'den araklanmıştır)

Yolun yarısındayım:king:

O bi tarafa, örnek verdiğiniz pozisyonu daha dün akşam atlattım, kabahat bendede var idi, tecrübe dersek ehh işte kendi çapımda pasta'yım(düşük cc'de)

İlçe içi yolun ortasında, gece, 100 metre ilerimde arac tali yoldan çıkıp yoluma girdi ve ben dönüşü tamamlayıp dönecek şeridine geçecek dedim, ve sol şeritten biraz kapakladım(hata süratim tahminen tamda 60-70 olsa gerek) herifin kullandığı araç citroenin vapur gibi uzun tipinde bişey idi, hasılı kelam dönüş sıasını tamam edemedi amcamız geri vitese takıp yavşakça, yolun ortasında manevra yapınca, bende sol şeritten kaptırınca, uzatmayayım, frenleme 30 santim yanında durabildim, adamın'd benimde betim benzim attı, tartışma olmadan karşılıklı sırıtıp içimizden (%&/&()(/()=^) edip yolumuza devam ettik, işin özeti yeni başalmış biri olsa idim...

Fena39
05 Ağustos 2014, 23:51
Geçmiş olsun abi dikkat ediniz :)
Bende motosiklet alma işini erteleyip, hondanın güvenli sürüş programlarına bakayım. Ankara da var mı bilmiyorum ama hemde denediğim motorlarda kendime uygun olanı bulabilirim galiba.

banro
05 Ağustos 2014, 23:52
yaşınızı bilmiyorum ama hakknızı helal edin sizi kırmak istemedim :) kültürlü demeyelim biraz bilinçli işte bende bir angara bebesiyim ağabey :)
Sağolun yorum için tekrar

Ben de Angara'nın bebesiyim de o trafikte Angara da motor gullanmayı gozum kesmiyi .

Carbondioxid
05 Ağustos 2014, 23:56
Geçmiş olsun abi dikkat ediniz :)
Bende motosiklet alma işini erteleyip, hondanın güvenli sürüş programlarına bakayım. Ankara da var mı bilmiyorum ama hemde denediğim motorlarda kendime uygun olanı bulabilirim galiba.

Buna sevindim, hem Kış mevsimi dolayısı ile, hem o çevre yolu aşti trafiği, geniş yollar, o hız/sürat sınırı tabelaları yalan oluyor, otomobiller nasıl kapaklıyor hatta otobüsler bile aman yarabbi, o yollarda bu şartlarda olmanızı istemedim, isabet buyurursun bro, eğitimler sonrası bahar'da isabetli olabilir, hakkınızda hayırlısı olsun.