PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyo GT 250 R - Yeni başlayana yardım lütfen

Ankacan
05 Ağustos 2014, 17:36
Merhabalar herkese,

1.90 boyunda 90 kilodayım ve motor kullanmaya başlayacağım. Boyumdan ötürü SS başlangıç motorları arasında çok seçenek kalmadığından 10.000 TL civarı bir bütçe için bulabildiğim en uygun motor GT 250 R oldu.

Konuyla ilgili görüş ve önerilerizi rica ederim.

Selamlar sevgiler şimdiden ilgilenen herkese.

biyeybaraküs
05 Ağustos 2014, 17:42
gt 250 r fazla güçlü gelir ben söyleyim sonuçları kötü olabilir 15 bg geçmeyen bir motor al daha uzun yazamıyacağım benzer sorulara çok cevap verdim yinede uyarayım dedim

Ankacan
05 Ağustos 2014, 17:47
Haklısınız, ancak dediğim gibi boy/kilodan ötürü komik duruyorum ufak motorlarda. 4 tekerde tecrübeliyim, motorda da az biraz scooter tecrübem var. Hız tutkusuyla başlamıyorum motor sürmeye, amacım 4 tekere kıyasla daha keyifli ve ekonomik hareket etmek :)

YouSuffer
05 Ağustos 2014, 18:11
Hız tutkusunun alakası yok bu durumun.Motor araba gibi değil aeorodinamiğinden dolayı o gaz kolunu fazla açarsanız yanlışlıkla hata affetmez. Başlangıçta pek çok boyle zorluk olucak bu yuzden bence yzfr 125r alın.

DoLPHiN2306
05 Ağustos 2014, 18:30
Kardeş bende 250 ile başladım sıkıntı çekmezsin. Alabiliyosan eğitim al. Korumaların tam olsun biraz da farkındalıkla sür tamamdır. Boş alanda hakim ol iyice sonra trafiğe çıkarsın. 1.85 boy 84 kilo ile cbr üzerinde de normal durdum ben. takılma onlara fazla. Önemli olan hakimiyetin.

nietzsche
05 Ağustos 2014, 18:34
seçtiğiniz motor hakkında detaylı araştırma yapın. ben pek hoş şeyler okumamıştım.

buraya konu açarak pek bir yol katedemeyeceğinizi düşünüyorum. insanlar bu başlıklardan boğuldu artık.

Heran46
05 Ağustos 2014, 21:00
AGa ben 1.94 üm ss le başlıcaktım tam egitim almadıgımdan dolayı ertelemeye karar verdim. Alabiliyorsan egitimi al öyle başla en iyisi. İmkanın yoksada daha küçük, vitesli motorlarla başlaman daha güven verici olur. apache ve yzfr 125r bana tavsiye ettikleri motorlar arasında. aklında bulunsun yine. Bide ktm duke 125 liklere bak hoşuna gidebilir :) Ve bu commuter tarzları uygun oluyor bu boya eger tabiki ss almicaksan :) Bana verilen bütün bilgiler bu kadardı :) Bana görede dogru söylüyolar. Seçim senin

fzr1000
05 Ağustos 2014, 21:29
o kalıba o boya yzf r125 iyi gider hem daha az yakar hem daha az yakar hyosunga göre daha az yakacağından daha çok kilometre yaparsın daha çok trafiği okumayı öğrenirsin. zamanı gelince 250 300 cc motor alır yoluna devam edersin :cherry: (aynı zamanda hyosungdan daha az sorun yaratır isteyen hyosunga iyi desin benim düşüncem bu)

dovahhkin
06 Ağustos 2014, 03:29
2000 tl ekipman 8000 tl yamaha yzf r 125 tamamdır.

Boyum 170 cbr lar size kucuk gelir. Bu motorlar kendi motorum icin konuşayım cbr 125 180 ustu icin uygunsuz. Yzf daha uygun.
Ss istiyorsaniz ybr cbf bulasmayin.
Gt 250 33 beygirdir. Saglam gider. Skutere benzemez viraj donerken gaz kesersin (20 30 km hiz yeterli) lastik kayar. Gaza basarsin toplamak icin 33 beygir güzel bir tank slapper in ardindan sizi tükürür. Motosiklete skuter ile adim atan biri icin kesinlikle gtr 250 onermem. Kendim 42 bin km lik skuter kullandim. Yzf r 125 idealdir.

Felis Leo
06 Ağustos 2014, 08:37
Arkadaşım senin alacağın motor suzuki inazuma kesinlikle, çok komforlu ve boyutları 600cc lik motor kadar sana uyar, hemde rahat kullanırsın. Sakın 125-150cc alma sonradan 250 ye geçeyim diye debelenirsin.

Ankacan
06 Ağustos 2014, 10:37
Zannediyorum YZFR R 125 yeni başlayan birine daha uygun olacaktır. Forumda birçok başlıkta gördüğüm ikinci el alınması tavsiye ediliyor..

Ehliyetim var ancak SS için ayrıca eğitim almam gerekiyorsa Ankara'da önerebileceğiniz yerler var mıdır arkadaşlar?

copycat
07 Ağustos 2014, 12:42
250 cc kesinlikle başlangıç için fazla değil. 125 cc ile 250 cc arasındaki güç farkı asla büyütülecek boyutta değil. üstelik 250r 33 bg falan da değil. yeniş versiyon çıkmadıysa 28 bg olması lazım enjeksiyonlu olmayanlar 29 du. ben bu motora 2 yıl bindim ve çok memnundum. bende yeri ayrıdır. bu motorda gücünden dolayı asla sorun yaşamazsın çünkü altından kaçacak bir performansı falan yok. ayrıca ağır ve dengelidir. ancak yaşayabileceğin zorluk da bu ağırlığından olabilir. ilk zamanlar motoru düşük süratlerde devirebilirsin.

250 likle başlama konusunda güncel bir örnek vereyim. yakın arkadaşım bu sezon motora başladı. scooter bakıyordu. xmax tavsiye ettim 250cc den korktu ve pcx aldı. daha iki ay oldu şu an deli gibi pişman. tekrar alım satım masrafı yapıp önümüzdeki sezon xmax alacak.

DKN
07 Ağustos 2014, 13:53
bahsettiğin motor ss değildir. ss 4 silindir olur. belirttiğin motorda ki oturuş pozisyonu 5-10 beygire göre rahatsız edicidir. gideceğin hız zaten belli onun canı ne ki ? rahat oturabileceğin saatlerce 90 km ile gitsen bile eğilip bükülmeyeceğin bişey al. burgman 200 yada xmax 250 uygundur

tr_select
07 Ağustos 2014, 13:58
Adam gt250r diyor ve siz hala başka modeller itelemeye çalışıyorsunuz....

Temiz bir motor ile tadından yenmez bu zevk kardeşim. Bütçeyi biraz yükseltip eğitim sıkıştır araya, emni ol daha zevkli bir hal alacaktır motosiklet

screamaykut
07 Ağustos 2014, 14:17
ÖMRÜ HAYATIMDA HİÇ MOTOR KULLANMADIM SADECE PİZACI MOTORU SURDUM IKI UC DEFA SONRA GITTIM HYO 250 GTR ALDIM PİŞMANMIYIM DEĞİLİM MANTIKLI GAZA GELMEDEN BIRDE ILK BASLARDA BOŞ ARAZILERDE MOTORA ALISIRSAN SIKINTI YOK SU ANDADA 600 CC FIYATLARI MALUM OYUZDEN HALA HYO DEVAM EDIYORUM 2014 MODELLE TAVSIYE EDERIM AMA MANTIKLI BILINCLI BIR SURUCUYSEN

Serk21
07 Ağustos 2014, 14:33
vay efendim ben ille 250r alıcam diyorsan birde güzel ön arka lastik al ona ki güvenli olsun,üzerindeki lastikler buz pateni eğitimi veriyor adama

atgatt
07 Ağustos 2014, 17:45
bence olur. hyosung daha yapili bir motor. bildigim cbr250 den falan buyuk.
arti 250 cc motor baslamak icin iyi bence. adam akilli pgrenmeye ve surmeye calisirsan sorun yok. arti daha buyuk tekerler, muhtemelen piyasadaki 150 likerden daha iyi frenler, suspansiyon, yol tutus falan. daha dusugude abarti bence biraz.

viperking
07 Ağustos 2014, 18:40
Ben bu boy kilo işine anlam veremiyorum. Yok motor üstünde komik duruyorum vs vs. Yaw önce hangi motor benim için daha güvenilirdir, hangisiyle daha kolay öğrenirim denilmiyor.

gönüllerde hep SS olsa da ilk defa vitesli motor kulanacaklar için SS oturuş pozisyonu çok sıkıntılı. O nedenle bana göre SS görünümlü ama daha dik oturuşlu CBR 125 veya 250 ile Kawa Ninja 250 yi tercih etmenizde fayda var.

Lütfen düşüneceğiniz en son şey de motor üzerinde nasıl göründüğünüz olsun.

54RR
07 Ağustos 2014, 18:43
2000 tl ekipman 8000 tl yamaha yzf r 125 tamamdır.

Boyum 170 cbr lar size kucuk gelir. Bu motorlar kendi motorum icin konuşayım cbr 125 180 ustu icin uygunsuz. Yzf daha uygun.
Ss istiyorsaniz ybr cbf bulasmayin.
Gt 250 33 beygirdir. Saglam gider. Skutere benzemez viraj donerken gaz kesersin (20 30 km hiz yeterli) lastik kayar. Gaza basarsin toplamak icin 33 beygir güzel bir tank slapper in ardindan sizi tükürür. Motosiklete skuter ile adim atan biri icin kesinlikle gtr 250 onermem. Kendim 42 bin km lik skuter kullandim. Yzf r 125 idealdir.
1. gtr 33hp değil 28hp oda fabrikanın verileri(arka tekerde 24hp civarı güç veriyordu).
2. Tank slapper dediğin olayı bu motorda yaşamak için büyük çaba sarf etmen lazım.
Toplam 1-2km vitesli motor tecrübesiyle başladım GTR kullanmaya hiçbir sıkıntı yaşamadım. İnsan kendine hakim olabildikten sonra 250cc iyidir.