PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir Paslandı Yardım

aytekin08
04 Ağustos 2014, 23:05
Merhabalar 2014 Honda CBR 250R motorum var. Motorumu yıkadıktan sonra, zincirini sprey yağ temizleyiciyle iyce temizleyip ipone zincir yağı ile de yağladım. Sabah kalkıp zincire baktığımda paslanmalar gördüm. Neden oldu anlamış değilim. Daha önce temizlemeden başka sprey motor yağı ile yağlıyordum hiçböyle olmuyordu. ipone iyidir dediler fakat zincirde beyaz şekilde duruyor. Normal midir?

Yardımlarınızı bekliyorum

http://i.hizliresim.com/REQoRG.jpg

54RR
04 Ağustos 2014, 23:15
Zincirdeki beyazlıkları soruyorsan yağın rengi öyle :P Beyazı var kırmızısı var yeşili var mavisi var, sen beyazını almışsın.

07mehmet07
04 Ağustos 2014, 23:50
Abi ben mi görmüyorum zincirde pas mı yok :sunny: Hocam pas varda biz görmüyosak git 1 lt mazot al bir çay bardağı kadarını küçük çukur bir kaba boşalt diş fırçasını mazota batırarak zinciri güzelce fırçala bezle silip havanın durumuna göre 3-4 saat kurumasını bekle sonrada zincir yağı ile yağla, iki defadan sonra ayna gibi olur, temizleme sipreyine verilen para bana boşa giden para gibi geliyor nedense. Bu arada eğer o beyazlıktan bahsediyosan ben hayatımda hiç beyaz pas görmedim :queen: yağ o yağ için rahat olsun :cat:

aytekin08
05 Ağustos 2014, 00:08
Yok o beyazlıklar yağ da zincirin ön yüzündeki sarılıklardan bahsediyorum aslında ben

shooter1
05 Ağustos 2014, 00:19
Yok o beyazlıklar yağ da zincirin ön yüzündeki sarılıklardan bahsediyorum aslında ben
şu sarılıkları demiyor musun
http://i.imgur.com/L4cPNHG.png

Arda_Karaca
05 Ağustos 2014, 00:22
O sarıların ne olduğunu bilmiyorum ama pas değil onu biliyorum. :P

Tİme_shİft42
05 Ağustos 2014, 00:24
Mazotun varsa dis fırcasıyla sil bezin ucuna benzini deydir hafifden yokla iz yapmışsa o sarılıklar gider

LostRider
05 Ağustos 2014, 02:10
Temizlikten sonra Castrol dene birde. belki yağdandır.

ogzcngdk
05 Ağustos 2014, 03:16
sarı pas görmemiştim hiç iyi oldu

extrem_015
05 Ağustos 2014, 04:07
Adama hemen vurmayın belki fotoğrafı flaşlı çektiği içindir.

Aytekin fotoğrafı flaş ile çektiğin için paslı kısımların rengi açık sarı çıkmış olabilir mi ? Birde gün ışığında çekip tekrar yükle tekrar bakalım .

babaduru
05 Ağustos 2014, 11:56
Yıkadıktan sonra zincirde ıslaklık kalmış olabilir.Tekrar temizleyip yağlarsanız biranönce iyi olur.

mustbe
05 Ağustos 2014, 12:10
2014 model se balmumu vs kalmış olamaz mı ? ayrıca çok fazla çizik gibi durmuyor mu zincir anlam veremedim

Jedaykin
05 Ağustos 2014, 16:56
Sen paslı zincir görmemişsin. Kedilerin yılmak bilmeyen saldırıları sonucunda benim zincirimin bir kısmı tamamen kahverengiye dönmüş durumda. Kedi midir Alien mıdır anlamadım, resmen asit işiyor hayvanatlar.

Bir diş fırçası ile gazyağı veya mazot kullanarak sürtersen o sarılık gider diye düşünüyorum.