PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin deposunun hava alması mı gerekir ?

efizikci
04 Ağustos 2014, 19:37
Arkadaşlar merhabalar geçenlerden otobanda giderken motor tekleyip stop etmişti sonra ayak marşıyla çalştırıp eve gitmiştim ertesi günü servise giderken de 2 kere stop etmişti aynı şekilde sanki gaz yemiyordu servise bıraktım gittiğimde dedi ki karbüratör pislik yapmış temizledim fakat asıl sorun benzin kapağını ters kapamışsın yani şöyle ki kapağın kenarında delik var depoda da delik var deliklerin tutması gerekiyormuş tam tersine koyunca benzin deposu hava alamamış ve motora benzin gitmiyormuş şimdi sorum şu benzin deposu hava almak zorundaysa o delikten zamanla da benzin uçmaz mı ? Gerçekten böyle sorunlar yaşanıyor mu havasız kalan depodan motora benzin gitmiyor gibi şimdiden herkese okuduğu için teşekkür ederim.

astorojna
04 Ağustos 2014, 19:44
tahliye denir kendilerine. doğal olarak dolu olan bir cismin boşalma sırasında hava alması gerekir. ve depoya fazla konan benzinin tekrar depodan dışarı akarken sağa sola akacağına direk tahliyeden dışarı çıkar.

biyeybaraküs
04 Ağustos 2014, 19:44
Evet bir miktar uçuyordur ama ne kadar hangi sıcaklıkta (uzun süüreli binmeme vs )tespit eden varsa banada söylesin bende merak ediyorum (azdır herhalde)

efizikci
04 Ağustos 2014, 19:48
tahliye denir kendilerine. doğal olarak dolu olan bir cismin boşalma sırasında hava alması gerekir. ve depoya fazla konan benzinin tekrar depodan dışarı akarken sağa sola akacağına direk tahliyeden dışarı çıkar.

teşekkürler adını bile bilmiyorum valla :) peki gerçekten bu hava girmezse motora benzin gitmez mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:46 ----------

Evet bir miktar uçuyordur ama ne kadar hangi sıcaklıkta (uzun süüreli binmeme vs )tespit eden varsa banada söylesin bende merak ediyorum (azdır herhalde)

Ben aldığımdan beri motora inip binerken benzin kokusu çekiyorum demek o tahliyeden geliyor ama çok uçmuyor sanırsam çünkü servisin söylediği yakıt sarfiyatı aşağı yukarı tutuyor demek ki çok uçmuyor öyle olsa fazla yakıyor derdim sanırsam çokta emin olamadım :)

sakinseytan
04 Ağustos 2014, 20:09
1-depoya 2 hortum gider biri benzin alış digeri hava veriş.
2-depo kapagında çok ufak hava deligi olur.
benzin falan biyere uçmaz(çok az uçar onuda ölçemezsin bile) benzin kokusu almanda mümkün degildir tekeriniz düz bassın.

shooter1
04 Ağustos 2014, 20:27
1-hava girişi olmazsa depo vakum yapar böylece benzin gitmez
2-çok çok düşük derecede uçuyor hesaplamayazsın

efizikci
04 Ağustos 2014, 20:46
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Bune
04 Ağustos 2014, 22:48
Arkadaş cehalet çok kötü bişey keşke her konuya böyle bilgilerini paylaşan arkadaşlar gelse bende yeni bişey öğrenmiş oldum :D

zerzura
04 Ağustos 2014, 23:15
Vakumlama etkisi kısaca.
Depodaki emilen benzinin yerini hava alması lazım.

Su şişesini tamamen ağzınla kapatıp suyu içmeyi dene. İçemezsin :)

efizikci
06 Ağustos 2014, 18:57
Vakumlama etkisi kısaca.
Depodaki emilen benzinin yerini hava alması lazım.

Su şişesini tamamen ağzınla kapatıp suyu içmeyi dene. İçemezsin :)

İçemeyiz ama iş motora gelince panik oluyoruz acaba noldu demekten havadır benzindir akıldan gidiyor :)