PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask seçimi

Unique693
04 Ağustos 2014, 16:03
Herkeze iyi forumlar.Yakın zamanda bir kask almayı düşünüyorum birşey alırken önce incelerim kask konusundada baya bir inceledim.Ve yine kararsız kaldım.Benim gönlümde yatan agv k4 evo fiberglass bir kask yalnız mikrometrik bağlantısı var.Double D bağlantı olsun istiyorum.Mikrometrik ve double d bağlantı arasında güvenlikte çok fark var mıdır ? Mikrometrik bağlantı çok basit görünüyor bana pek sağlam değilmiş gibi.Marushinler var 888 serisi fiberglass ve double d bağlantılı kullanan var mı nasıldır ? Veya bu fiyat aralığında (max 700) başka bir kask önerileride alabilirim.(Aerodinami açısından spoiler olan bir kask tercihimdir)Kazasız sürüşler.

langırt
04 Ağustos 2014, 16:21
suan bende arastırıyorum bell m1 veyaz caber v2rr bunları bulabıldım kendı capımda arastırıp en son sesı nasıldır dıye konu acmıyı dusunuyorum sectıgım kaskın

tiawern
04 Ağustos 2014, 16:24
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/133184-kullandigimz-kasklar.html

bu başlığı incelemiş miydiniz ? Belki istediğiniz kaskı kullan biri yada sizi cezbedecek başka bir kask model bulabilirsiniz.
Ben scorpion EXO-2000 AIR SHIFTER kullanıyorum. Double-D bağlantım var ama fiyatı sizi mutlu etmeyebilir.
Double-D kilit sistemi, bugüne kadar kabul edilen en güvenilir kask kilit sistemidir. İstenmeyen açılmaları engeller.

ozrace
04 Ağustos 2014, 16:32
seçenek olarak...

http://www.motosuperstore.net/Nolan-N86-Italy-Gunes-Gozluklu-Kapali-Kask-40,PR-2047.html

Unique693
04 Ağustos 2014, 21:15
suan bende arastırıyorum bell m1 veyaz caber v2rr bunları bulabıldım kendı capımda arastırıp en son sesı nasıldır dıye konu acmıyı dusunuyorum sectıgım kaskın
Caberg bende düşündüm bi ara güzel kask :)

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/133184-kullandigimz-kasklar.html

bu başlığı incelemiş miydiniz ? Belki istediğiniz kaskı kullan biri yada sizi cezbedecek başka bir kask model bulabilirsiniz.
Ben scorpion EXO-2000 AIR SHIFTER kullanıyorum. Double-D bağlantım var ama fiyatı sizi mutlu etmeyebilir.
Double-D kilit sistemi, bugüne kadar kabul edilen en güvenilir kask kilit sistemidir. İstenmeyen açılmaları engeller.
Evet fiyat biraz üzücü.O konuya bakmıştım.Double d biraz zahmetli fakat daha güvenlî.Mikrometrik görmüşsünüzdür çok basit ve güvensiz geldi bana.

seçenek olarak...

http://www.motosuperstore.net/Nolan-N86-Italy-Gunes-Gozluklu-Kapali-Kask-40,PR-2047.html
Sanırım buda mikrometrik bağlantı ve polikarbonat birde nolanların aşırı ses aldığını yazıyorlar ne derece doğru bilemem.

Siyah&Beyaz
04 Ağustos 2014, 22:16
Double ilk basta zahmetli gibi ama sonra alisiliyor. Bell M1 baktiniz mi? Hafif guvenli ve fiyati uygun.

Unique693
06 Ağustos 2014, 15:11
Double ilk basta zahmetli gibi ama sonra alisiliyor. Bell M1 baktiniz mi? Hafif guvenli ve fiyati uygun.

Bell aerodinami açısından bana pek iyi gelmedi hele çene kısmı çok geniş yüksek hızlarda düşünemiyorum :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Sanırım double d bağlantılı bir kask bu fiyatlara zor gibi :) Agv k4 evo ile caberg v2rr arasında kaldım.Agv fiberglass dış kabuğu var caberg ise polycarbonate dış kabuk ve dahili güneş vizörü var kararsız kaldım :) Agv sharptan 4 yıldız caberg 5 yıldız almış bu arada :)

Unique693
08 Ağustos 2014, 14:32
K4 evo kullanıcısı var mı acaba ? Aerodinamiği ve ses alması nasıl ?

Siyah&Beyaz
08 Ağustos 2014, 18:47
Ben Bell ile 130-140 yapiyorum bir sorun yasamadim. Ama tabii baska kask kullanmadim. O yuzden karsilastirma yapamam.

Unique693
11 Ağustos 2014, 02:10
Ben Bell ile 130-140 yapiyorum bir sorun yasamadim. Ama tabii baska kask kullanmadim. O yuzden karsilastirma yapamam.

Bellde spoiler falan göremedim ben.O hızlara kadar sıkıntı olmaz 180 gibi başlar sallamaya :)

Peki exo 500 kullanan var mı ? Sanırım exo alıcam :)

Unique693
16 Ağustos 2014, 00:07
Aneste indirim vardı bende shark speed R sauer aldım bakalım gelsin resimde atarız :)

ccc67
16 Ağustos 2014, 00:24
Caberg v2rr kullaniyorum bilgi için mesaj dürtme vs olabilir :)

murad13
16 Ağustos 2014, 00:29
yeminle bu kask meselesi motor almaktan daha sıkıntılı sorun kafa olunca insan kararsızlık manyağı oluyor :queen:

safakk
16 Ağustos 2014, 00:33
bütçenizin çook altına aikido var hemde d bağlantılı :) motomax indirimi devam ediyorsa 300tl gibi bir de fiyatı vardı birde sharp testinden de 5 yıldız almış bir kask :) yalnız daha çok race motosikletlere uygun bir kask. kafanızı öne doğru eğdiğinizde feci bir rüzgar uğultusu ile karşı karşıyasınız. birde yine nitronun eski serisi olan dynamo kaskıma göre daha çok dış sesi alıyor. tabii düzenli kulak tıkacı kullanan için çok fark etmez. alacağınız kask asfalt yüzü görmesin :)

Unique693
16 Ağustos 2014, 01:25
Caberg v2rr kullaniyorum bilgi için mesaj dürtme vs olabilir :)

Shark aldık artık :) V2rr alıcaktım böyle bir indirim olmasaydı :)

yeminle bu kask meselesi motor almaktan daha sıkıntılı sorun kafa olunca insan kararsızlık manyağı oluyor :queen:

Evet baya bir kararsız kaldım indirimde olunca shark ı aldım :)

bütçenizin çook altına aikido var hemde d bağlantılı :) motomax indirimi devam ediyorsa 300tl gibi bir de fiyatı vardı birde sharp testinden de 5 yıldız almış bir kask :) yalnız daha çok race motosikletlere uygun bir kask. kafanızı öne doğru eğdiğinizde feci bir rüzgar uğultusu ile karşı karşıyasınız. birde yine nitronun eski serisi olan dynamo kaskıma göre daha çok dış sesi alıyor. tabii düzenli kulak tıkacı kullanan için çok fark etmez. alacağınız kask asfalt yüzü görmesin :)

Sağolun aldık bakalım shark ı nitro hiç düşünmedim nedense :)

uuyaniker
16 Ağustos 2014, 10:03
Kask modeli ve ufak bi incelemesini bekliyoruz :)