PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım edin lütfen..!!

Hmzz
04 Ağustos 2014, 00:33
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım benim motorumun ciddi bir sorunu var ve bir türlü halledemedim.110 ft cup motorumu çalıştıramıyorum buji kafalığını çıkartıp kabloyu bujiye tutuyorum bir kaç kez marşa basınca çalışıyor bi süre tutup kafalığı takınca yine basıyorum yine çalışıyor kullanıyorum sıkıntısız fakat bugün çalışıyorsa yarın deniyorum yine çalışmıyor kafalığı değiştirdim yine aynı sorun ateşleme bobin kablosunu değiştirdim yine aynı sorun bana yardım edin lütfen sorun nedir..!

serkanADH13
04 Ağustos 2014, 00:47
anlaşılan motorun uzun sure yatmış ve sonra çalıstırmıssın,

buji, ve benzinini değiştir,
sonra karbüratörünü temizle sorun ortadan kalkar,
tabii dediğin gibi ateşlemen varsa

Hmzz
04 Ağustos 2014, 00:53
evet motor bi süre yatmıştı işlerim dolayısıyla 20 gündür böyle kullanmaya çalışıyorum bujiyi değiştirdim karburator temizliği yaptım ama yine değişen bişey olmadı acaba ateşleme azmı yapıyor ve buji kafalığını çıkarınca daha sağlıklı ateşleme oluyor ve çalışıyor ?

serkanADH13
04 Ağustos 2014, 00:56
buji kafalığını (BUJİ PİPOSU) sök ucunu azıcık sıyır ve içindeki teli bujinin tepesindeki metal uca sıkıca sar sonra yine dene,

buji başlığıda arızalı olabilir,

Hmzz
04 Ağustos 2014, 01:00
yazdım ya yukarda kafalığı defalarca değiştirdim olmadı kablonun ucunu bujiye tuttum 2. marşta çalıştı sonra kafalığı takıp yine bastım yine çalıştı ama 1 gün geçince aynı sorun tekrarlanıyor kafalığı çıkarıp bujiye tutmam gerekiyor ayrıca 1cm uzaklıktan tutunca çalışıyor yakınlaşınca olmuyor

serkanADH13
04 Ağustos 2014, 01:07
ateşleme bobininden gelen kabloda sorun olabılır oyle ıse,
şöyleki sen kabloyu gerdiriyorsun ateşleme geliyor gevseyınce gelmiyor olabılır,
sen once ateslemeyı araştırarak kesın gelıp gelmedıgıne bakmalısın,

kaportayı çıkart ve bujıye gelen kablonun dip kısmındakı siyah kıbrıt kutusu mısalı parçayı kontrol et kesik kırık varmı,,,

Hmzz
04 Ağustos 2014, 01:16
Kibrit kutusu misali parça dediğin ateşleme bobini olsa gerek.ben ondan bujiye gelen kabloyu da değiştirdim fakat yine aynı sorun devam etti ateşleme kesin gelip gelmediği derken bu lanet kabloyu bujiye 1 cm uzaktan tutunca çalışıyor da neden pipoyu takınca çalışmıyor :) ayrıca motor bir süre piposuz çalışınca pipoyu takınca da çalışıyor ama gün geçince aradan yine pipoyu çıkartıp kabloyu tutmam gerekiyor pipoyu da defalarca değiştirdim çok saçma bir sorun ama bir türlü üstesinden gelemedim. .

muhahha306
04 Ağustos 2014, 10:55
Serkan arkadaşım bence haklı. Pipoyu söküp kabloyu değdirirken bir yerleri gerdiriyorsun ki çalışıyor. Elektrik hattını güzelce bir gözden geçir. Kolay gelsin.

Hmzz
04 Ağustos 2014, 19:35
Gerdirmelik bir durum yokki kablo zaten uzun çalışınca pipoyla da çalışıyor ama bir gün geçince aradan yine aynı sorun şuan deniyorum yine çalışmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Yardım edebilecek kimse yokmuuuuu ???

cenkito
04 Ağustos 2014, 19:46
kablo hattında bir yerlerde temassızlık olma ihtimali fazla.
bobinin giriş soketlerine vs de bakıver hepsi muntazam olmalı

Hmzz
05 Ağustos 2014, 12:44
Haklı olabilirsiniz ama bi türlü orda bir sorun göremedim çok çaresiz bir durumdayım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Yokmu yardım edebilecek kimseeee ????