PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial z one 180 mi? Kanuni phantom 180 mi?

beyazit60
03 Ağustos 2014, 13:44
S.a arkadaşlar kardeşime motosiklet almayı düşünüyoruz. Bu iki motor arasında kararsız kaldık. Sizce hangisini almalıyız. İkiside makul geldi ama buradaki yorumlara bakarak tercih yapılacak. Kullanan arkadaşlar varsa memnun olduğu olmadığı yerleri yazarlarsa sevinirim. Ben iki motoruda kısa süreliğine test ettim. Mondial de malzeme kalitesi beni düşündürüyor. Phantom da titreşim var yani 5 dakika kullandım vüudumun kan dolaşımı düzene girdi. Kararsız kaldık sizlere danışıyoruz. Alternatif olarak ybr tvs cbf gibi tavsiyelerde bulunmayın sadece bu iki motor arasında bi kıyaslama yapmamız lazım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ronnytechno
03 Ağustos 2014, 13:54
Zone piyasaya yeni çıktı ama phantom kaçtane gördüysem hepsi dağılmış durumda ,başka tavsiyede bulunmayın demişsin , illa gidip paramızı çinliye vercez diyosun :)

Mertcan39
03 Ağustos 2014, 13:57
z one derim

Zeronix
03 Ağustos 2014, 14:04
İkisinde sorunları yazmışsın zaten illa biri sunu al desin de hatayı ben yapmadım solenenı aldım suc sızde gıbı bişey istiyosun ikiside 5 para etmmez uzun ömürlü motorlar değil satarkende sıkıntı çekersin kolay gelsin...

Survivalsyk
03 Ağustos 2014, 14:25
Demişsin ama demeden edemiyeceğim.ybr,cbr,tvs al.bu 3 ü altın gibi satsan hemen satılır,binsen evladiyelik.kolay kolay bozulmaz.bozulsa da parçası ucuz.Forum da biri demişti;
Satılık motorlarda neden 2.el çinli motorlar hep düşük kilometrelerde diye.Hemen cılkı çıkıyor sonra abi motoru büyütcem ondan satıyorum.Taş çatlasın 10bin km o da çok nadir.Japon motorlara bak 300bin de olanı bile var.Adamlar kurye her sene 1 motor alıyorlar.Aea da vardı kurye adam hergün 2 sefer gebze şirinevler yapıyormuş.88km×2=176km.
Adam yılda hiç yoktan 90-100bin yapıyor.O adam olsaydı gider 2-3.500 tl ye alırdı çinliyi oooh gel keyfim gel.
Söyleyeni sevmem ama.Ben ucuz mal alıcak kadar zengin değilim.
Saygılar.

Ertugyigit
03 Ağustos 2014, 15:34
Japondan şaşmayın bence ybr o her iki motordan da daha sağlam daha uzun ömürlü ve satarken hiçbir sıkıntı çıkarmaz çok talep var , ki sıfırı o iki motorla neredeyse aynı fiyata geliyo oynasa oynasa 400 tl falan oynar

OSİMAN
03 Ağustos 2014, 17:05
BAJAJ lara da bakabilirsin

DKN
03 Ağustos 2014, 17:36
çinli almayın aldırmayın

*Heka
03 Ağustos 2014, 17:59
Bu iki modeli de kullanmadım ama benim seçimim Mondial'dan yana olurdu. Çinli alınacaksa eğer; Mondial ya da Lifan diyorum.
Benimki sadece kişisel bir öngörü ve seçim, tecrübeli ve bu modelleri kullanmış arkadaşlar sana yardımcı olacaktır.

adige_10
03 Ağustos 2014, 18:06
Kendim kanuni kullanicisiyim. Phantom tanidigim biri aldi, inceledim pek kaliteli gelmedi, sadece görüntü gibi, kullanan cocukta performansinin zayif oldugunu anlatti.
Z one in konusu çok acildi sitede, baska forumlarda zongshen tarafindan üretildigi yaziyordu. Zongshen çinlilerin içinde en kaliteli motor üreten firmalardan..
Kisaca illa iki motordan birini seçmek zorunda kalsam, kanuninin yedek parça fiyatlari çok sivri oldugundan hiç bulaşmaz, gider zongshenin ürettigi z one alirdim.
Bunlarin disinda yaklasik ayni paraya hero bir motor cikardi. Bajajda bakabilirsin.

beyazit60
14 Ağustos 2014, 14:51
İnanın çin malı motora hepnizden çok ben düşmanım kesinlikle de para vermem ama kardeşim pek motordan anlamıyor bizim lafımızıda dinlemiyor yani bu iki motordan biri alınacak bari iyisini alalım dedik gerçi çin malında iyi kötü yoktur çin malı ve diğer motorlar vardır.

Seko
14 Ağustos 2014, 15:00
Phantom'a para verilmez. Mondial'de de ben olsam Z-One 150 alırdım.

turkish39
14 Ağustos 2014, 15:03
Phantom komşumda vardı,mondiali satıp almıştı bin pişman.Satın alan da işyerime yakın bi arkadaştı üç ay içinde oda sattı.Phantom sert kullanım için dayanıklılıkta mondialden bi kat daha düşük.Bende de drift var,etrafta anlatılan saçma sapan sorunların hiç birini yaşamadım,ondan önce de 6 yıl cub kullandım,çil çil sattım.Galiba biraz da kullanıcıların umursamazlığı bu durumları tetikliyor

sozerten
14 Ağustos 2014, 16:05
Hangisini almamalıyım dersen kesinlikle phantom. Diğer motor hakkında pek bir bilgim yok fakat arkasında 'kuralkan' güvencesinin(!) bulunduğu bir motordan kat kat daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.

XxFatiHxX
14 Ağustos 2014, 22:41
sorman bile hata :D z one s al bence

Uğur
14 Ağustos 2014, 22:59
Madem ikisinden biri o zaman Mondial derim.
Bayide incelerken dikkat ettim,malzeme kalitesi biraz daha iyi,çinlilerin o elde kalan plastik aksamı gibi plastik aksamı yok.

Kumandalar,diğer detaylar güzel. Bence bakımı eksik edilmezse sorun çıkaracak bi yapısı yok.

Ama alacağınız motor montajlanmadan gelmişse montajı iyi yaptırın.

Bu çinlilerin başlangıçtaki basit ama can sıkan tüm sorunları baştan savma yapılan montaj kaynaklı oluyor.

Şimdiden hayırlısı olsun.

ceyhanli
14 Ağustos 2014, 23:06
Bende mondial 180 one s var arkadaşım 3500 km oldu kullanıyorum şimdiye kadar birçok çin mali motorsikletim oldu ama bu motor diğerlerinden daha kaliteli ben uzun yolda da şehir içinde de kullandım adanadan malatya ya geldim hiç bir rahatsızlık duymadım

dalbay444
14 Ağustos 2014, 23:10
Tvs al taş gibi motor. bi cinliye 4 bin liradan fazla para mantık isi değil.