PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SIFIR MOTORU ALDIKTAN SONRA YAPILMASI GEREKENLER???

antakyazar
02 Ağustos 2014, 11:26
Arkadaşlar öncelikle herkese selamün aleyküm ve günaydın . Aranıza yeni katıldım google da ve forumda aradım ancak bu konuyu bulamadım daha önce açılmış ise kusura bakmayın . 1 aya kadar sıfır bir cbr 250r almayı düşünüyorum. Motoru gidip aldım diyelim showroom dan çıktım o dakikadan sonra hangi aşamaları yapmam gerekiyor? Motorun açılması için, rodaj gibi bişey varmış galiba onun için falan filan yani kısacası motorun ömrünü uzatmak ve ayarları düzene sokmak için neler yapılmalı? Teşekkürler...

54RR
02 Ağustos 2014, 11:35
İlk 1000km çok önemli, kitapçıkta yazar oraya bakarsın rodaj bölümüne ama kısaca özetlemek gerekirse ilk 1000 km boyunca motoru zorlamak yok, devir sabit kalmasın, sürekli vites değiştir, hızlan yavaşla...

ronnytechno
02 Ağustos 2014, 11:40
otobana cık bas basabildiğin kadar motor açılsın , diyenler olacaktır kesinlikle öyle bişey yapma :D

antakyazar
02 Ağustos 2014, 11:43
İlk 1000km çok önemli, kitapçıkta yazar oraya bakarsın rodaj bölümüne ama kısaca özetlemek gerekirse ilk 1000 km boyunca motoru zorlamak yok, devir sabit kalmasın, sürekli vites değiştir, hızlan yavaşla...

Bilgiler için teşekkürler ama sanki biraz eksik gibi yani daha teknik bilgiler lazım bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

otobana cık bas basabildiğin kadar motor açılsın , diyenler olacaktır kesinlikle öyle bişey yapma :D

Bir an dedim ne diyor la bu :):):):) sonunu okuyunca rahatladım :)

54RR
02 Ağustos 2014, 11:49
Bilgiler için teşekkürler ama sanki biraz eksik gibi yani daha teknik bilgiler lazım bana[COLOR="Silver"]

Teknik bilgi derken :) Yanılmıyorsa honda rodaj için max devrin 4/3 geçilmemelidir diyor yani motor 10000dd de redline ise sen 7500dd geçmiyorsun kesinlikle.

Karalı
02 Ağustos 2014, 11:58
Motoru alıp çıkmadan önce ekipman al

Blackeagletr
02 Ağustos 2014, 13:10
Temel olarak rodaj tüm motorlarda aynıdır, ilk 1000km boyunca sakin kullanmak, 5-6 bin deviri geçmemek, ani kalkışlardan ve sabit devirde gitmekten kaçınmak gibi. Motorunuz için daha kesin ve net bilgilere, motoru bayiden çıkarmadan önce kullanma klavuzunu okuyarak ulaşabilirsiniz.

Ertugyigit
02 Ağustos 2014, 17:40
Kullanım rehberinde yazar motorun dikkatlice okuyun eğer rehberiniz yoksa hondaya Email atın yollarlar size