PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Performans Beyin Ne işe yarar?

Fabre
02 Ağustos 2014, 00:43
İyi akşamlar, arkadaşlar aklıma takılan şöyle birşey var iyi güzel bizim motor 145de kesiciye giriyor.

Malossi performans beyini var, bunu takınca kesici meselesi iptal oluyor bunu biliyorum.

lakin bu parça sadece devirimi etkiliyor ? HP veya Tork konusundan artış veya ivmelenmede başka bişeyde artış olmuyor mu ? Bilen birisi yardımcı olursa çok güzel olur.

Zuzuuw
02 Ağustos 2014, 00:58
İyi akşamlar, arkadaşlar aklıma takılan şöyle birşey var iyi güzel bizim motor 145de kesiciye giriyor.

Malossi performans beyini var, bunu takınca kesici meselesi iptal oluyor bunu biliyorum.

lakin bu parça sadece devirimi etkiliyor ? HP veya Tork konusundan artış veya ivmelenmede başka bişeyde artış olmuyor mu ? Bilen birisi yardımcı olursa çok güzel olur.

devir limitini ortadan kaldırır, TPS sensörü dedikleri şeyde kısıtlama varsa yani gaz açma kısmında limitleme veya ivmelenme sınırlaması varsa onu kaldırır.

Ama HP veya . tork mekanik birşey, aynı devirde sana daha fazla beygir veremez, devir arttığı için beygiri artırabilir ancak.

cenkito
02 Ağustos 2014, 01:03
devir limitini ortadan kaldırır, TPS sensörü dedikleri şeyde kısıtlama varsa yani gaz açma kısmında limitleme veya ivmelenme sınırlaması varsa onu kaldırır.

Ama HP veya . tork mekanik birşey, aynı devirde sana daha fazla beygir veremez, devir arttığı için beygiri artırabilir ancak.

ama artı olarak bir o kadarda mekanik aksam erken yaslanır, eskir

fastturkish
02 Ağustos 2014, 01:07
Motorunla yarışa falan katılmayacaksan bu tarz değişiklikler motorun ömrünü kısaltır haberin olsun. Sonuçta o kesiciyi oraya süs olsun diye koymuyor mühendisler:cat:

Zuzuuw
02 Ağustos 2014, 01:08
ama artı olarak bir o kadarda mekanik aksam erken yaslanır, eskir

Zaten bu sebeple YBR 10 beygirken Drift gibi çin malı motorlar 13-14 beygir olup aynı cc ile daha fazla güç verirler ama motor ömürleri onlar kadar uzun olamaz.

BatuhanK
02 Ağustos 2014, 01:37
Hava yakıt karışımını karbon salınımını düşünmeksizin zenginleştirir, ideal oranda karışmasını sağlar diye biliyorum