PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DEBRİYAJ BALATASI

ufukk
01 Ağustos 2014, 20:47
MERHABA ARKADAŞLAR
debriyaj balatası değişiminde hangi parçaların değişmesi yeterlidir.Motor 16000km de 2006 model kymco venox, debriyajında sıkıntı yok fakat değişmesi gerektiği zaman parçaların alimde hazır bulunmasını istiyorumhttp://i.hizliresim.com/AZ7VAz.jpg (http://hizliresim.com/AZ7VAz)

sipariş olarak;
22201-kakk-900 4,52$ tek fiyatı
23311 19,18$
22201 ked9 56,76$ bu parça 1 adet görünüyor niye bu kadar pahalı anlam veremedim bu 22201-kakk-900 ile aynı değil mi?
22402 3,06$ ve 22125 4,60$ bu parçaların değişmesi gerekli mi?
22401 4 adet yay fiyatı belli değil yurt dışında 12 $ Türkiye'de 25-30$ gibi fiyata denk geliyor bu yaylar her balata değişiminde değişir mi
veya hepsini mi sipariş vereyim ne dersiniz arkadaşlar

extrem_015
01 Ağustos 2014, 20:53
Bence şimdiden alma motoru satacak olursun bişey olur 16.000 km düzgün kullanılan balata için hiç bişey sayılır ama illa alacağım dersen balata,balata sacı,baskı yayları hepsini al yayların her balata değişiminde değişmesi gerekir ama ülkemizde ustalar genelde aynı yayları geri takar :)

ufukk
01 Ağustos 2014, 21:08
Bence şimdiden alma motoru satacak olursun bişey olur 16.000 km düzgün kullanılan balata için hiç bişey sayılır ama illa alacağım dersen balata,balata sacı,baskı yayları hepsini al yayların her balata değişiminde değişmesi gerekir ama ülkemizde ustalar genelde aynı yayları geri takar :)
motorun yedek parçası sipariş üzerine 1 hafta ile 3 hafta arasında teslim ediliyor, şu an değişmesi gerekse en kötü ihtimal ile 3 hafta bekleyeceğim, birde maddi yönü var şimdi ufaktan ufaktan periyodik olarak değişmesi gereken parçaları alırsam hem zamandan kazanırım hemde sadece servis ücreti fazla zorlamaz, zaten bu motora da Allah izin verirse uzun süre binmek niyetindeyim

extrem_015
01 Ağustos 2014, 21:12
motorun yedek parçası sipariş üzerine 1 hafta ile 3 hafta arasında teslim ediliyor, şu an değişmesi gerekse en kötü ihtimal ile 3 hafta bekleyeceğim, birde maddi yönü var şimdi ufaktan ufaktan periyodik olarak değişmesi gereken parçaları alırsam hem zamandan kazanırım hemde sadece servis ücreti fazla zorlamaz, zaten bu motora da Allah izin verirse uzun süre binmek niyetindeyim

Yani sen bilirsin ama bana kalırsa şimdiden alman gereksiz Allah hepimizi korusun ama bazen olmuyor değil başına bir kaza gelir bela gelir motorun pert olur,yada önceki mesajımda dediğim gibi cazip bir fırsat denk gelir ulan şuna geçeyim dersin gibi gibi liste uzar gider o yüzden dedim illa alacağım dersen al koy bir köşeye.

ufukk
01 Ağustos 2014, 21:35
haydi ilmine tecrübesine güvenen ustalar konuya farklı bir yön vereyim
22201-kakk-900 balata, takımda 6 adet 4,5 $ dan 27 $ ediyor
22201 ked9 1 adet olan parça niye 56,76$ ediyor
görünüş olarak aynı fakat bu parçayı niye ayırmışlar

extrem_015
01 Ağustos 2014, 21:50
haydi ilmine tecrübesine güvenen ustalar konuya farklı bir yön vereyim
22201-kakk-900 balata, takımda 6 adet 4,5 $ dan 27 $ ediyor
22201 ked9 1 adet olan parça niye 56,76$ ediyor
görünüş olarak aynı fakat bu parçayı niye ayırmışlar

Balata sacının işçiliği üretim maliyeti daha zordur saçları şncelersen bunu görebilirsin üzerinde ince noktalar kenar kesimleri vs.vs.buda fiyata yansır.
Gerçek usta olsa belki daha ucuza cnc makinede işleyebilir ama tr şartların çok zor.

ufukk
01 Ağustos 2014, 23:20
Balata sacının işçiliği üretim maliyeti daha zordur saçları şncelersen bunu görebilirsin üzerinde ince noktalar kenar kesimleri vs.vs.buda fiyata yansır.
Gerçek usta olsa belki daha ucuza cnc makinede işleyebilir ama tr şartların çok zor.
tezat burada başlıyor zaten balata sacı ucuz tek olan parça pahalı
üretim olarak preste basılmış saclar bunların cnc de üretimi çok daha maliyetli olur
kesin burada fiyat hatası var, o yüzden soruyorum, ya bu sacın tek tarafı balatalı öbür tarafı düz o yüzden ayırmışlar
emin olabilsem ona göre fiyata itiraz edecem hata var diye

extrem_015
01 Ağustos 2014, 23:29
tezat burada başlıyor zaten balata sacı ucuz tek olan parça pahalı
üretim olarak preste basılmış saclar bunların cnc de üretimi çok daha maliyetli olur
kesin burada fiyat hatası var, o yüzden soruyorum, ya bu sacın tek tarafı balatalı öbür tarafı düz o yüzden ayırmışlar
emin olabilsem ona göre fiyata itiraz edecem hata var diye

Neyden söz ettiğini tam anlamadım ama sen bu parça pahalı deyince bende cnc üretimi yapan tanıdık olsa daha ucuza yaptırırsın dedim sonuçta tek set yaptıracaksın toplu üretimde tabi pahalıya gelir.

ufukk
01 Ağustos 2014, 23:48
üretime girecek olduktan sonra kendimde yaparım fakat motoru sökeceksin, zaten balatalar hazır alınır , ara saclarıyla bu pahalı olan sacın resmini autocad te çizecem , sacın kalınlığını mikrometreyle ölçecem misal 1,9 gelecek acaba diyecem bu 2 mm de 0,1 aşınmış mı yoksa 0,1 boşluğu mu var
çizdikten sonra ya lazere ve ya su jetine verecem ondan sonra çapak almasıydı satıh taşlamasıydı yerine sıkı mı oldu bol mu oldu derken
maliyeti de geçecek içime de sinmeyecek
almaktan da vaz geçtim, nerde trak orda bırak
değişim zamanı gelince kendim söker bakarım eğilme aşınma yoksa o parçayı almam, resmini de çizer çok hassas bir parça değilse frezede yaparım
sağol hocam cevapların için