PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cross motosiklet

beornotto
01 Ağustos 2014, 20:36
ucuz , çin malı küçük cc bir enduro önerirseniz sevinirim dağ bayır gezmek için. (yolda kullanılmayacak)

shooter1
01 Ağustos 2014, 21:03
ktm serisinden seç birini 2 zamanlı makine farklı olur haberin olsun

beornotto
01 Ağustos 2014, 21:13
dediğim gibi ucuz istemiştim fakat ktm nin 125 lik bir endurosu hondanın 500cc lik fiyatıyla aynı bu durumda insan nabacğını şaşırıyor benim anlatmak istediğim şu ehliyetim olmadığında küçük cc bir enduro motosikletle dağ bayır gezmek yolda kullanmak için deyil evimin hemen ilerisinde büyük ormanlık alan var orda motosiklet sürmek amacım o yüzden çin işi ucuz bir motosiklet önerin lütfen

shooter1
01 Ağustos 2014, 21:34
x-treme max bir de bak

alper_becker
01 Ağustos 2014, 21:38
plakasız 125 cc 2 zamanlı birşey alabilirsin, bende düşünüyorum sadece arazide sürmek için. Kawasaki'nin Aprilia'nın Ktm'nin GasGas'ın birçok endurosu var araştırın sadece birşeyde takılı kalmayın, fiyat olarak kelepir birşey denk gelebilir.

lifespeed
01 Ağustos 2014, 21:50
Asya GY 200 var misal..

beornotto
01 Ağustos 2014, 21:51
bütüçem çok kısıtlı amacım sadece eylenmek a noktasından b noktasına ulasmak gibi bir amacım yok sadece eylence içinde çok para veremem vermek istesemde fazla param yok öğrenciyiz sonuçta birikimimiz az oluyor :)

memer
01 Ağustos 2014, 22:45
bende de kısıtlı bütçe vardı lifan x plore 200 sipariş ettim fiyatı 4200 tl densede 3900 e anlaştık.

Ertugyigit
01 Ağustos 2014, 22:50
Mondial x-treme max
Kuba cross (sitesinde var model )
Rks cross
Apache cross
Bunlara bakabilirsiniz

dekarator
02 Ağustos 2014, 00:35
Slm bende kanuni çıta var 125 cc gayet memnunum sırf arazide atlayıp zıplamak için almıştım gayette memnuhttp://www.hizliresimyukle.com/images/2014/08/01/1176272_10201078487336910_2037509664_n.jpg http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/08/01/1837_10201078481456763_1296852891_n3645f.jpg http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/08/01/1175747_10201078492017027_549409614_n.jpg

cenkito
02 Ağustos 2014, 01:01
mondial x treme max, o işler için gerisi bos ve pahalı :cat:

erro
02 Ağustos 2014, 02:06

adamın yazdığını bi okuyun arkadaş..mesajının ikinci kelimesi isteğini tanımlıyor senin önerdiğin şeye bak...

mondial iyi bir seçenek ama güçsüz gelebilir...kuba str 250, yuki izci, asya gy 200 benim araştırmalarımda ön plana çıkan modeller...tabi motorla uğraşmayı göz alman gerekiyor malum...

ben de aynı senin kriterlerine göre kuba str 250 tercih ettim

atreyu
02 Ağustos 2014, 06:39
eger plaka sorunun yoksa ve mx/ enduro tarzında kendimi geliştirir ilerlerim diyorsan apachi'nin 17 bg lik olan motorlarına da bakabilirsin. Plakasız oldukları için uygun fiyatlı oluyor. Sen arkadaşlara pek bakma Ktm/ Hbergg/ Gasgas felan yalan. Bu motorların 125cc leri bile el yakıyor ki çoğunun 125 lik motoru yok tr de(ikinci el)Ayrıca bütçe sıkıntın olmasa bile hiç tecrüben olmadan 2t makinenin tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Alacağın motoru seçerken tabi ki bütçe çok önemli ama bir kros kullanıcısı olarak sana tavsiyem performans, kullanılan parça kalitesi ve dayanıklılığı, yedek parça fiyatlarını vs. de göz önünde bulundurmanı öneririm. sonuçta genç bir arkadaşsın. Mutlak bir gün gelecek ve kendini hazır hissedip atraksiyona girişeceksindir :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:36 ----------

Bütçe sıkınıtısı olan bir arkadaşa 2t makine gerçekten mantıklı bir öneri olmuş. :)

onur87
02 Ağustos 2014, 10:01
Patika yollarda gideceksen cin malı alabilirsin fakat ben araziye girecem diyosan sanayiden çıkmazsın ki biyerden sonra yamaha ktm de dayanmıyor. Ben başlangıç olarak yamaha dt 125 ile başladım. Sana da öneririm çok daha performanslı ve arazi için de uygun bi motosiklet.

beornotto
03 Ağustos 2014, 01:23
cevaplarınız için teşekkür ederim evimin yakınında arazi olduğu için plakasız zeten ehliyetimde yok sadece aylence amaçlı bir şeyler yapmak amacım araştırmalar yaptım ve adanada çukurova enduro motor klübü olduğunu duydum ayda 60 lirayla bu gurupta takılabiliyormuşuz bu gurub yarışlara gönderiyomuş yeteneklileri yarışlar varmış zaten balcaloının arkasında büyük bir enduro parkuru var yarışlar için çemk klübüne katılacağım eylenceli olacak ama hayla motosiklete karar veremedim gercekten bütçem kısıtlı aile yakın zamnda araba aldıkları için borç yaptılar biraz araba alınmamış olsa ktm filan alabilirdim ama ailemin araba merakı işte ailemde motosiklete karşı bi ön yargı var ama ben o ön yargıyı sert bir şekilde kırdım zaten ailemin en deli dolu çocuğuyum o yüzden beni kıramıyorlar kırmak isteselerde kıramıyorlar :D aslında ktm felan iyi olurdu ama araba aldık nihayetinde o yüzden çin malı dedim yoksa bende gidip bi ktm bi yamaha filan almasını bilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

araba kullandığım için motosiklein kolay geleceğine inanıyorum il ve ilçe arasında arbayı ehliyetsiz olarak kullanıyorum babam kenara çekiyor al kullan diyor ve adana ceyhan arası sürüyorum araba sürmenin hiç bir heycanı vesayre yok oturuyorsun ve tek yaptığın sollamak için yan tarafa bak araba geliyosa orda kal kaç gidersen git o hızı o heycanı hissetmemek dirkesiyonu tutum gitmek kendimi dede olmuş gibi hissettiriyor insanın içinde birkıpırtı olmalı gidiyorum lan ben demeli motosiklete baktığımdada öyle mesela arabada 100 km ile giderken sanki 20 km gidermiş gibi bi his var o hızlara çıktığım için biliyorum fakat kuzenimin ybrsine bindiğimde o en küçük hızı hissetmek rüzgarın sana karşı koyması nasıl desemem süper birşey hayatımın en güzel anları motosikletebinip o anı hissetmek ti ölecek olursamda motosikletin üstünde o heycanı yaşarken ölmek bile süper birşey okadarki aşık oldum motosiklete enduro , super sport , chopper , naked farketmez hepsinde acaip bir heycan yaşadım malesef hepsindede arka taraftaydım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-skygo-satilik-cross-98014260/detay sizce bu makine nasıl 2. el alacam zaten arazide götürsin yeter markası önemli deyil uucuz olsun çalışsın :D

Ertugyigit
03 Ağustos 2014, 02:28
Yalnız motor kullanmak araba kullanmaktan çok farklı , ehliyet eğitim ve koruma ekipmanı şart , arazide asla yalnız başınıza gitmeyin

onur87
04 Ağustos 2014, 12:30
Araziye ekipman olmadan çıkarsan günde 10 kere yaralanırsın. motosikletten önce ekipman al sonra motor alırsın.

cenkito
04 Ağustos 2014, 12:45
motosiklet helede cros motor arabaya hiç benzemez. önce iyice pişmen lazım ki

kendi limitlerini bilip yavas yavas asmaya baslaman gerek.

direk limitlerini zorlarsan sakatlanabilirsin.

arazinin sakası olmaz. daha önce arkadasların dediği gibi de araziye tek cıkmamak lazım

helede bilmedik 2. el motorla . dag basında kalırsan, bir yerde düşersen, cıkamazsan

cok kötü olur.

ÇEMK iyidir.

enduro cross seciminde iyi, senide aramızda görmek iyi olur