PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet hevesi lütfen yardım edin ve okuyun

beornotto
01 Ağustos 2014, 04:14
Merhaba foruma yeni katıldım.Konuyu doğru yeremi açıyorum bilmiyorum.14 yaşındayım evet motosiklet için yaşım daha çok küçük 3 yılım var fakat 6 aydır bir motosiklet hevesi başladıki beni bıraksın artık okadar bilgi birikimi yaptımki 6 ayda motosikletli biriyle konuşurken onun bile bilmediği şeyleri bildiğimi farkettim yani içimde öyle bir heves varki kurtulmak istiyorum fakat araştırdıkça araştırasım geliyor hevesim büyümeye basladı babama söyledim konuştuk 10 yıldır motosiklet sürmüş gençliğinde bunu bilmiyordum babam motosiklet uzmanıymış meğersem.Babamala konustuğumda babm bana bunları 17 yaşında konusuruz o zamn iyi bir motor alacağım sana dedi. Bende 17 mi bekliyorum fakat bu nanaet olasıca hevesten kurtulamıyorum yolda bir motorlu görsem direk sohbet edip bilgi birikimi yapıyorum beynim motosiklet bilgileriyle doldu taştı anlamıyorum kendimi önleyemiyorum 17 yaşıma kadar beni bu motosiklet hevesimden kurtlumama bi çare yokmu sizde yaşamısınızdır bu hevesi lütfen yardım edin gerçekten motosiklet delisi olacağım artık içimden birikmiş paramala bi çin motoru alıp tapa gaz gitmek geliyor ama kendime dur diyorum 3 yılın var bekle diyorum ve kendimi yatıştırıyorum sabahtan akşama kadar tek konuştuğum şey motosiklet ailem bıkmaya basladı her konuyu motosiklete bağlıyorum konuşup konuşup duruyorum herkezle motosiklet konusyorum arkadaslarım benden soğumaya basladı herkez yeter diyor artık bana bi çare.Uzun bir yazı oldu büyüklerimden , bu motosiklet hevesini yasamıs kisilerden bir tavsiye beklemekteyim.

Berkay*
01 Ağustos 2014, 04:29
Aynı şeyi ben de yaşamıştım. Cidden tek konustuğum ve öğrenmek araştırmak istediğim motosikletti. Başka bir uğraş bulunca az da olsa aklından çıkıyor. Mesela ben bisiklete merak sardım bu aralar. Bisiklet alacağım için motosiklet geri planda kaldı. Hatta bazen acaba motosiklet bir hevesti ve geçti mi diyorum ama öyle değil. Suan bisiklete verceğim paraya motosiklet ekipmanlarımı mı alsam diyorum babamda çin malı bir motor alır turlarım. Ama ehliyet yok. :/ Yasa çıkarsa daha da olmaz 4 yıl.

Eklemek istediğim bir şey var bir yerlerden motosiklet scooter falan bulabilirsen iyi olur. Bana birinden motor al sür hevesin geçsin diyolardı bende 1-2 sürmelikle geçicek bir şey değil diyodum. Ama sürünce 1 hafta falan kafan çok gitmiyo motora. :D

Darkcity2000
01 Ağustos 2014, 09:08
caresi var en dusuk cc enduro 85 cc yada 65 cc idi kawasaki mesela bunla trafige cikmadan arazide off road ile baslayabilirsin..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-kawasaki-kx-65-2008-model-yeni-baslayan-arkadaslarrrrr-162996443/detay

Fyz.01
01 Ağustos 2014, 09:51
bence sen kendine bi kız arkadaş bul. o senin 17 yaşına kadar aklını alır :queen::flower::pl:

beornotto
01 Ağustos 2014, 12:55
Kawasaki KX 65 istesemde almazlar babam 17 sinde konuşuruz diyip duruyor ama arada oda konuşuyor bisikletim var daha 3 haftalık 2 günde 1 sürüyorum yaklaşık 13 km bisiklet sürüyorum ama motorsiklet aklımdan çıkmıyor.kız arkadaş mezusuna gelecek olursam bana göre kızların çoğunlu paraya bakan seninle deyilde parana aşık olan tipler öyle gerçek aşklar filan az kaldı mazide kaldı nadir bulunuyor artık :).Birde Kawasaki KX 65 verilen paraya honda cbf 150 yamaha ybr 125 filan olduğun için o parayı Kawasaki KX 65 verdirmemde zaten ehliyetsiz sürsem desem adanada oturuyorum çevremizde 2 tane polis lojmanı var birisi hemen yanımzıda diyeride biraz uzakta. bu arada boyum 1.80 olduğu için 17 yaşında sananlar çok oluyor 17 yaşındaki çocuktan daha uzun ve daha olgun duruyorum.

ronnytechno
01 Ağustos 2014, 13:04
adam 17 sinde alıcakmış işte ne zırlıyon , bak arkadaaşların bile soğumuş senden, 14 yaşındasın kızlar paraya değer verir falan diyosun senın tanıyacağın kız zaten olsa olsa 12 yaşında olur neyin peşindesin. Öyle motoru alıyım tepe gaz gideyiim dersen baban duyarsa 17 de almaz zaten motoru sana ,ilk günden patlarsın .

biyeybaraküs
01 Ağustos 2014, 13:07
sen motoru boşverde öss mi lys mi neyse onu düşün iyi tahsil iyi meslek yoksa hayatın buyunca hep aç gezip herzaman hayal kurmaya devam edeceksin sen ybr bile alamazken millet s 1000 rr a binecek unutma derslere iyi çalış ,kızlar konusunda ise yanlış düşünüyorsun bu konu üzerinde biraz daha çalış

beornotto
01 Ağustos 2014, 13:12
cevaplarınız için teşekürler saygı duyarım berkay ın dediği gibi yapacağım bir motosiklet bulup bi kaç tur atıp hevesimi atacağım 17 yaşında görüşmek üzere o gün geldiğinde yine buraya konu açıp hangi motosikleti almalıyım onu soracağım iyi günler.

Darkcity2000
01 Ağustos 2014, 13:14
sen motoru boşverde öss mi lys mi neyse onu düşün iyi tahsil iyi meslek yoksa hayatın buyunca hep aç gezip herzaman hayal kurmaya devam edeceksin sen ybr bile alamazken millet s 1000 rr a binecek unutma derslere iyi çalış ,kızlar konusunda ise yanlış düşünüyorsun bu konu üzerinde biraz daha çalış

yaa dostum iste tavsiye dedigin boyle olur, bravo.. aynen bu sekilde okuyacak iyi bir meslek sahibi olacakasin ondan sonra istedigin motoru alacaksin yoksa hayat coook zor..

beornotto
01 Ağustos 2014, 13:17
kendim bir çare buldum basketbol kursuna yazıldım ve haftada 3 kere basketbol oynayacağım eylenceli bir spor motosikleti unutmama yardımcı olur işşallah. aslında şimdiden bilgi birikimim olması güzel bir şey ilerde motosiklet alırsam ve ya problemi çıkarsa bilgi birikimim sayesinde daha bilinçli olacağımı düşünüyorum liseye başlayacağım ve tercih ayındayım tercihlerimi yapıp iyi birlisede okumuayı düşünüyorum zamnım geldiğindede motosikletimi alıp Adanayı baştan sona dolaşacağım

Darkcity2000
01 Ağustos 2014, 13:18
Zamanin da her isini hallet sonra dunyayi gez..

IsmetCan86
01 Ağustos 2014, 13:29
Bence Al Bi Zodiac Bot 10 HP 4 Zamanlı Motor Tak Bütün Denizleri Gez Aman Diyim Yunan Karasularınada Girme 3 Ay Hapis Yatarsın :queen::queen:

beornotto
01 Ağustos 2014, 19:25
Adanada deniz yok :D

beko12345
01 Ağustos 2014, 20:09
Offroad , plakasız kros alıp arazide sürebilirsin, kimseye zararın olmadan.

Diğer türlü bekliyeceksin , başka çaresi yok.

Ama sakın ha 14 yaşında motor alıp trafiğe çıkıyım deme.

YouSuffer
01 Ağustos 2014, 20:13
Elektrikli bisiklet yada dırek bısıklet felan al takıl öyle 3 yıl dostum

beornotto
01 Ağustos 2014, 20:25
cevaplarınız için çok teşşekür ederim zaten 14 yaşında gidip motosiklet alıp trafiği tehlikeye atmak istemem kimse benim acemeliğim yüzünden zarra gelmesini iztemem Adanada ormanlık bir alan biliyorum evimin çok yakınında 1km var yada yok küçük cc lik ucuz bir cross motosiklet almak benimde aklıma yattı ama düşüneceğim artık . Bazıları gibi ehliyetsizmotosiklet sürüp trafik canavarı olma gibi bir niyetim yok ben kurallara her dayim uran birisiyim fakat cross alıp dağ bayır gezme fikri bana güzel geldi evimin 500 mt belkide 1 km ilerisinde çok iyi cross yapılıcak bir bölge var.

murad13
01 Ağustos 2014, 20:28
Bence de eğitimine daha çok odaklan yoksa işin zor. Zaten iyi bi yerlere gelince ödül olarak gelir motosikletti arabaydı. ehliyet de işin ayrı bi tarafı tabi ;)

beornotto
01 Ağustos 2014, 20:30
ucuz , küçük cc , Bir çin motosikleti önerirseniz sevinirim sonuçta çin motosikletleri ucuz oluyor şimdiden gidip yamaha wr 250 r alacak haliöm yok o yüzden küçük cc ucuz bir çin motosikleti öneiriseniz iyi olur trafikte asla sürmeyeceğim dediğim gibi evimin yakınında büyük ve ve zorlu bir parkuru andıran cross için ideal yerler var yardım cı olursanız sevinirim eleştirilere açığım yalnız bana fazla kızmayın nabaım motosiklet hevesi işte bir kaç kişi sınavlarda filan bahsetmiş merak etmesinler dersime çalışan bir çocuğum ne tembel nede çok çalışkanım tamda bu gün lise tercihlerini yaptım yani tembel herifin teki deyilim.

frankestayn1
25 Nisan 2017, 12:53
Artık 17 sin

mostro
25 Nisan 2017, 12:58
Artık 17 sin

Naptın sen nerden buldun :D vay bee

Improves
25 Nisan 2017, 13:06
Böyle hortlama görmedim :queen::queen: