PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2014 Kawasaki Z1000 & 2013 Ducati Diavel Carbon seçim yapacağım yardım!

fatih234
01 Ağustos 2014, 01:14
Merhaba
Genelde şehiriçi, yılda 3-4 defa ise 300-500 km arası uzun yol yapcam. Naked motosikletler çok hoşuma gidiyor. Bugüne kadar 500 lük scooter kullanıcısıydım.. Artık tarz değiştiricem. Yeni kawasaki z1000 de müthiş bir görüntü oluşmuş. Gerek yakıt değerleri gerekse oturuş pozisyonu olarak diğer nakedlara göre öndeymiş. Fiyatı 41000 tl sıfır.. Bulunduğum il Konya da servisi bayisi var. Diğer seçenekse ducati diavel carbon. O da bana çok çekici geliyor. Z1000 gibi keskin çizgileri yok ama güven verici bi görünümü var ve de 160 hp ducati testestretta motoru var üzerinde.. 2013 model 1750 kmde 45 bin tlye alcam fiyatı piyasaya göre inanılmaz düşük ihtiyaçtan vercek arkadaş.. Ducatinin bulunduğum ilde servisi yok. Açıkcası servisi sorun etmiyorum çünkü sürekli antalyaya gidip geliyorum. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz.. Lütfen moto kullanıcıları cevap versin önemli bi konu benm için. Ayrıca yakıt değerleri çok farkeder mi? Herkese şimdiden teşekkürler...

eren özer
01 Ağustos 2014, 02:24
Abim 1000 Lik Scooter Bile Kullansan Vitesli Motosiklet Kullanmadığın İçin Bunlar sana F16 gibi Gelecek Onu geçtim 125 ,150 hatta 250cc Vitesli bile Kullansan Bu 2 Motor Seni gene Çok Aşar Bunlar Şakaya Gelecek Makinalar değil Sağlam Bir Kurs Almazsan Sil Bunları Kafandan:santa:

Ezio41
01 Ağustos 2014, 02:29
Ktm 200 , pulsar 200 al .

Pangea
01 Ağustos 2014, 02:33
Tecrübe konusunda başka tecrübeniz yoksa 500 lük scooterdan sonra bu aletler ölüm makinesi olur .İkisi arasında kaldıysanız bence z1000 daha mantıklı, Türkiye de ducati kullanmak her bütçeye uygun olmaz. Ama siz yine tecrübe konusunu düşünün...

asot
01 Ağustos 2014, 08:07
Z1000 ikinci elde daha sansli, tip olarak da daha iyi, ayrica servis olmasi avantaj

erro
01 Ağustos 2014, 10:38
başına talih kuşu mu kondu hacı yoğsa eğlenir misen biziminen

http://www.motosiklet.net/forum/almak-isteyenler/115276-ktm-duke-200-ariyorum-acill.html#post3004243

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/115265-200-cc-ve-300-cc-arasi-scooter-secimi.html

ronnytechno
01 Ağustos 2014, 10:54
başına talih kuşu mu kondu hacı yoğsa eğlenir misen biziminen

http://www.motosiklet.net/forum/almak-isteyenler/115276-ktm-duke-200-ariyorum-acill.html#post3004243

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/115265-200-cc-ve-300-cc-arasi-scooter-secimi.html

adam parayı bulmuş

Seko
01 Ağustos 2014, 12:27
Scooter dışında motor kullanmadıysanız o motorlara geçmeyiniz. Honda'nın 500 veya 700'lük NC serileri işinizi görür. Bakın MT-07 bile demiyorum. O iki motor için de söyle diyeyim, Diavel'in yanında Z1000'in esamesi okunmaz.

fatih234
01 Ağustos 2014, 13:58
Arkadaşlar düşünce ve fikirlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.. Vitesli motosiklete yabancı değilim. Ama yüksek cc ye yabancıyım.. Viteslide 300 cc kullandım. Özgüvenim çok yüksek kullanabileceğimi düşünüyorum ve konya da kurs veren bi yerde 600 cc ile bi süre eğitim sürüşlerine katılacağım.. Ben bunlardan birini kesinlikle alacağım. Akıllı kullandıktan sonra olmaz diye birşey yok ha bu motosikletler akıllı kullanılır mı oda ayrı bi mevzu :) Z1000 in görüntüsü acayip hoşuma gitti diavelinse fiyatı çok cazip geldi piyasa dan 25 bin tl ucuz şuanda.. Korlas fiyatından demek daha doğru olur.. Ha bu arada para konusuna gelince bazı arkadaşlar takılmışlar bizde öyle zengin çocuğu falan değiliz :) Çalışan kazanır ( ama biriktirirseee) ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Abim 1000 Lik Scooter Bile Kullansan Vitesli Motosiklet Kullanmadığın İçin Bunlar sana F16 gibi Gelecek Onu geçtim 125 ,150 hatta 250cc Vitesli bile Kullansan Bu 2 Motor Seni gene Çok Aşar Bunlar Şakaya Gelecek Makinalar değil Sağlam Bir Kurs Almazsan Sil Bunları Kafandan:santa:

Vitesli Motosiklete yabancı değilim daha önce kullandım fakat bu kadar yüksek cc kullanmadım..Bence fazlaca bi özgüven var niyeyse :) yapabileceğime inanıyorum adam akıllı kullandıktan sonra.. Ama kurs alacağım mutlaka... Biz tedbirimizi alalım gerisi takdir ..

glock
01 Ağustos 2014, 17:44
Eğitim alıp, dikkat edeceğine, özen göstereceğine inanıyorsan neden olmasın. Gönül vermişsin belli ki, fakat söylediğin her iki motosiklette çok güzel ve özel... Kawasaki Z1000 Nakedbike'ların en güzel ve en agresif görüntüye sahip olanı hatta en kaliteli japon diyebiliriz. Fakat D.Diavel bambaşka bir lezzete sahip, agresif ve çok keyif veren bir motosiklet, Cruiser naked melezi diyebiliriz. Kullanımı oldukça torklu, güven verici, oldukça rahat ve geniş bir motosiklet. Sürüş modlarından da karakterini değiştirebilirsin, aksesuar seçenekleri çok fazla, ağırlığınıda pek hissettirmeyen bir motosiklet diyebiliriz Diavel için. Ben D. Diavel'i öneririm. Black veya Carbon serisi çok güzel. Virajlarda dikkat etmelisin, boyutlarını ve performansına alışmalısın, özellikle trafik içinde huyunu suyunu iyi bilmelisin, dönüşlerine alışmalısın. vs. vs. vs. Eğitim al mutlaka.

atgatt
01 Ağustos 2014, 18:34
ozguvenle motora oturmamani tavsiye ederim oncelikle arkadasim! 250 cc scootera bile.
sonrasinda daha dusuk 600 cc civarinda bir makina alsan, bir kac yil kullanip surus yeteneklerini vitesli bir motorda gelistirdikten sonra atlasan 1000 cc ustu makinalara daha iyi olur. sanmaki hizli yuksek cc motoru cok hizli kullanabiliceksin hemen. guclu ve agir makina bunaltabilir yuksek cc tecrube yoksa.
ben iki motoruda test ettim fakat karsilastirmak kolay degil cunku birisi power cruiser birisi naked.
z1000 yenisi cok guzel gozukuyor fikrimce(tartisilir tabi), rahat makina, dusuk ve orta devirleri cok guclu. stabil ve iyi yol tutuyor ayni zamanda ve tabiki daha genis ve cok daha ucuz servis. fakat 140 km sonrasinda ruzgar tokat manyagi eder adami uzun yolda. arti arka sele ufak biraz, kiz arkadasin varsa uyandirayim.
diavel tam seksi italyan cruiser. hizli ve bi cruisera gore cok iyi yol aliyor. fakat motor sicak yapiyor biraz. diavel daha rahat bi makina z1000 e gore.
uzun yol yapacaksan bu guclu makinelerle - layikiyla!, oyle 80 km hizla degil - rahat rahat, iki makinayada en azindan bi ruzgar siperi lazim.

illaki hangisi diyorsan yinede ve bu parayi verip servise ve benzine yetecek paran kalacaksa, ducati diavel derim. bikere baya ucuza aliyorsun, uzun yolda daha rahat ve arti havan olur! cok da trafigi olan bir yerde de oturmuyorsun ayrica.

fatih234
02 Ağustos 2014, 02:45
Sen kümsin güzelim böyle boş boş konuşuyorsun? Millet burada fikir alışverişi yapar kimse kimsenin nasıl alıp verdiğine karışmaz. Paramın nasıl nerden geldiğinin hesabını sana mı vercem? Ama sana bişe sölim mi bu zihniyetle sen hiçbişey kazanamazsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Sanal parası var ki forumda alıyor motoru. Ne ara level atladın sen hacı.

Sen kimsin güzelim böyle boş boş konuşuyorsun? Millet burada fikir alışverişi yapar kimse kimsenin nasıl alıp verdiğine karışmaz. Paramın nasıl nerden geldiğinin hesabını sana mı vercem? Ama sana bişe sölim mi bu zihniyetle sen hiçbişey kazanamazsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

ozguvenle motora oturmamani tavsiye ederim oncelikle arkadasim! 250 cc scootera bile.
sonrasinda daha dusuk 600 cc civarinda bir makina alsan, bir kac yil kullanip surus yeteneklerini vitesli bir motorda gelistirdikten sonra atlasan 1000 cc ustu makinalara daha iyi olur. sanmaki hizli yuksek cc motoru cok hizli kullanabiliceksin hemen. guclu ve agir makina bunaltabilir yuksek cc tecrube yoksa.
ben iki motoruda test ettim fakat karsilastirmak kolay degil cunku birisi power cruiser birisi naked.
z1000 yenisi cok guzel gozukuyor fikrimce(tartisilir tabi), rahat makina, dusuk ve orta devirleri cok guclu. stabil ve iyi yol tutuyor ayni zamanda ve tabiki daha genis ve cok daha ucuz servis. fakat 140 km sonrasinda ruzgar tokat manyagi eder adami uzun yolda. arti arka sele ufak biraz, kiz arkadasin varsa uyandirayim.
diavel tam seksi italyan cruiser. hizli ve bi cruisera gore cok iyi yol aliyor. fakat motor sicak yapiyor biraz. diavel daha rahat bi makina z1000 e gore.
uzun yol yapacaksan bu guclu makinelerle - layikiyla!, oyle 80 km hizla degil - rahat rahat, iki makinayada en azindan bi ruzgar siperi lazim.

illaki hangisi diyorsan yinede ve bu parayi verip servise ve benzine yetecek paran kalacaksa, ducati diavel derim. bikere baya ucuza aliyorsun, uzun yolda daha rahat ve arti havan olur! cok da trafigi olan bir yerde de oturmuyorsun ayrica.

Ellerine sağlık hocam çok güzel yazmışsın. Sadece özgüvenle oturmucam tabi ama özgüven olmak zorunda.. Eğitime Allah izin verirse yarın başlıyorum. Diaveli gerek fiyatı gerek aksesuar seçeneği ile tercih edeceğim. Ayrıca diavelin ön cam olayı z1000 e göre daha iyi. Uzun bi ön cam takarak diavel strada gibi oluyor. Ebay italya dada bolca satılıyor uygun fiyatlara.. Diavelin ağırlığı daha önce kullandığım motosikletlerden çok daha ağır değil o nedenle sıkıntı yasayacağımı düşünmüyorum acemilik evresini atlattıktan sonra. Her aracın bi acemiliği oluyor sonuçta tanıma sürecinde.. Yorumlarınız bana çok yardımcı oldu. Umarım tekrar görüşürüz . Motosikletim gelir gelmez sizi de tanıştıracağım ;) hoşça kalın

yavuz benli
02 Ağustos 2014, 03:31
ya bide üşenmeden bi sürü cevap vermişssiniz adama. adam binlik motor alcam diyor, anlamayanlara rakamla yazayım 1000 lik motor. 0 - 100 ü 3 bilemedin 4 saniye. ben 125 ilk bindiğimde ne kaçıyor vay anasını demiştim. neyse ne alırsan al birader he ne olur sana söyleyim sen motoru değil motor seni kullanır canı nereye isterse oraya gidersiniz artık güzel güzel gezersiniz beraber. kazasız belasız sürüşler diycem ama binlik makinayla nasıl olacaksa artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

yani kardeşim eğitim işi iyi hoş bende eğitimciyim ama bi günde iki günde adama binlik motor kullanmayı öğretseler herkes alırdı bi binlik. sende motor sürüyorsun Allah aşkına söyle bi çukura girdiğinde yada olaki yolda bi an daldığüınd abazen gaz açıyorsun ya istemeden bu adam da aynısını yapcak elbet altına bu binliği alırsa hali nice olur sorarım sana

atgatt
02 Ağustos 2014, 14:39
Sen kümsin güzelim böyle boş boş konuşuyorsun? Millet burada fikir alışverişi yapar kimse kimsenin nasıl alıp verdiğine karışmaz. Paramın nasıl nerden geldiğinin hesabını sana mı vercem? Ama sana bişe sölim mi bu zihniyetle sen hiçbişey kazanamazsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Sen kimsin güzelim böyle boş boş konuşuyorsun? Millet burada fikir alışverişi yapar kimse kimsenin nasıl alıp verdiğine karışmaz. Paramın nasıl nerden geldiğinin hesabını sana mı vercem? Ama sana bişe sölim mi bu zihniyetle sen hiçbişey kazanamazsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Ellerine sağlık hocam çok güzel yazmışsın. Sadece özgüvenle oturmucam tabi ama özgüven olmak zorunda.. Eğitime Allah izin verirse yarın başlıyorum. Diaveli gerek fiyatı gerek aksesuar seçeneği ile tercih edeceğim. Ayrıca diavelin ön cam olayı z1000 e göre daha iyi. Uzun bi ön cam takarak diavel strada gibi oluyor. Ebay italya dada bolca satılıyor uygun fiyatlara.. Diavelin ağırlığı daha önce kullandığım motosikletlerden çok daha ağır değil o nedenle sıkıntı yasayacağımı düşünmüyorum acemilik evresini atlattıktan sonra. Her aracın bi acemiliği oluyor sonuçta tanıma sürecinde.. Yorumlarınız bana çok yardımcı oldu. Umarım tekrar görüşürüz . Motosikletim gelir gelmez sizi de tanıştıracağım ;) hoşça kalın

surus kursu onemli. mutlaka yap.
diaveli strada aksesuarlaryla daha iyi uzun yol makinasi yapabilirsin. sehirde de cikartabilirsin ruzgarligi falan.
guzel motor ya. aman yavas ilk yil!

merr
02 Ağustos 2014, 16:37
Bende tecrubeye dikkat ceken arkadaslarla ayni fikirdeyim.Egitim iyi hos ama sonrasinda zamana ihtiyacin olacak ogrendiklerini uygulayabilmen icin.

Egitim sonra alirsin kullanirsin diyen arkadaslarada sunu soyliyim.Hepimiz lisede universitede ayni egitimi ayni hocadan ayni siralarda aldik.Hepimiz ayni diploma notuylami mezun olduk?
Ben matematikte kotuydum dersi anlamadim.zayif not aldim.kimisi matematikte iyidir allah vergisi bi becerisi vardir dahi olur...
Demem o ki motosiklet egitimi alan herkes tammi ogrenmek zorunda?
Ya bi kereye mahsus oda es kaza donebildiyse viraji?
Ya becerisi yoksa?
Sadece ogrendigini saniyosa?

Buyuk makina alirsin kullanirsin diyenler bi kez daha dusunsun.kurs alan herkes ayni derecede becerikli degil.Vebale girersiniz...

yavuz benli
03 Ağustos 2014, 06:37
Aslanım sen 125 lik motoru niye hafife alıyorsun yoksa kiskandinmi orasını bilemem tabi para falan anlatmissin bisiler elhamdülillah kendi alın terimle aldım babadan kalma dükkanlarla falan değil. Gerci senle niye tartışmaya giriyoruz onuda anlamadim bize ne ki senin canindan. He bu arada yeni bi konu acicam bende baslikta su olacak. Arkadaslar bmw s 1000rr mi yoksa ducati 1199 panigale mi alayim bilemedim he hayabusa da olur yamaha r1 de olur, ellibin tl 'nin altındaki motorlarida onermeyin Bak darılırım he :) nasil başlık

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:05 ----------

öğretmenin ne suçu var kardeşim hoca dil bilgisi anlatırken adamın aklı binlik motorlardaymış hocanın ne kabahati var :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:25 ----------

Allah iman inanç falan hepsinden bahsetmişsin ya biz seni düşündüğümüz için başta güzelce uyarmaya çalıştık zaten he biraz belki dalga geçmiş olabiliriz kızmışsan bi nebzede olsa haklısın bişi diyemiycem, ama bizde inanç falan olmasaydı senin sağlığında bizi ilgilendirmezdi gerçi sen 125lik kullanan adamın yorumunu beğenmezsin şimdi de neyse arkadaşın dediği gibi git al motorunu koy fotoğraflarını bizde eyvallah diyelim yoksa seninde dediğin gibi klavye başında sallamak kolay. bizde sallıyoruz da sınırları bilmek lazım oyle para pul Allah kitap falan bu işlere karıştırmamak lazım diye düşünüyorum. Sen çalışıyormuşsun ya bizde yan gelip yatmıyoruz sen motor hayali kurarken başında kavak yelleri eserken ben ders çalışıyordum üniversiteyi kazanmak için şükür şimdi işim gücüm yerinde istediğim motoru da alırım ama önce tecrübe gerektiği için vitesli olarak ilk bu motoru aldım. insanları küçümsemeden önce azıcık düşün olur mu her 125 lik motoru olan adam parasız yada hayalleri yok falan değil yani hoş benim için bütün iki tekerlekliler bir elektrikli bisiklet olsa yolda gördüm mü seviniyorum bizden biri daha diye şekilci olmak hoş değil yani neyse daha fazla edebiyat parçalamaya gerek yok ne alırsan al kazasız belasız sürersin inşallah

extrem_015
04 Ağustos 2014, 16:40
Konu temizlenmiş :)

erro
04 Ağustos 2014, 16:45
kaçırmışız o zaman yaw desene eğlenceyi

extrem_015
04 Ağustos 2014, 18:01
Aynen kaçırdık bidahakine kısmetse :)

biyeybaraküs
04 Ağustos 2014, 19:04
ben kaçırdığınız yerleri okudum isteyene özet geçerim

tr_select
04 Ağustos 2014, 19:57
Olayın çıkış nedeni benim, buyrun sorun :)

Kısa özeti: İnanmamamız... Arkadaşın malı, mülküyle 125cc kullananlara fakir demesi.. Din, namazdan konuyu açıp yine fakir demesi :sunny:

biyeybaraküs
04 Ağustos 2014, 20:03
ben din namaz işini hatırlamıyorum

tr_select
04 Ağustos 2014, 20:09
He yalan söylüyorum zaten ben :) yavuz arkadaş yazar gerek duyarsa...

biyeybaraküs
04 Ağustos 2014, 21:09
diğerleri doğruda ben hatırlamıyorum sadece bu kadar (her neyse önemli değil zaten )

zaten bu konuya bir daha bir şey yazmam (kabiliyet olarak çok uzağım zaten 1000 lik makineye anlamam ,boşuna araştırmam ) düşüncelerimi sen ve bazı arkadaşlar yazdı zaten kimsenin eğlencesi olamam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

yeni farkettim eleman forumdan çıkmış kendi isteğiyle bu arada