PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (Resimli) Takım Çantam ve Motosikletim için yorumlarınız önerileriniz.

dadaş-bb
31 Temmuz 2014, 23:00
Arkadaşlar kendimce motosikletim için elimde olan malzemelerimi kullanarak ve eklemeler yaparak takım çantası / avadanlık oluşturdum.

Kancalı bagaj lastikleri ve yağmurluk takımımda bulunmaktadır onlar depo üstü çantanın içinde kalmış çıkarmayı unutmuşum :)

Resimlerde herşey ortadadır.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/07/31/20147.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/07/31/20142015f7.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/07/31/20141f2b1a.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/07/31/20143.jpg

Nacizhane malzemelerim :)

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/07/31/20145.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/07/31/20146.jpg

Yasaktan sonra zavallı topcaseimi çıkardım evde duruyor.

Arkadaki kask ise motosiklet alındığı zaman yanında verilen ultra dandik kask öylece köşede duruyor.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/07/31/20144.jpg

Takım çantası için eksik olduğunu düşündüğün ve alacaklarım;

- Lastik tamir kiti.
- Zincir bakımı için gaz yazı ve zincir yağı(gres yağı olabilir)

Şuan aklıma gelenler bunlar varsa eklemek istedikleriniz başım üstünde yeri var :)

Motosikletim için yapacaklarım/alacaklarım;

- Gündüz ledi veya sis farı ( motor koruma demirine bağlayacağım)ve park lambası kablosuna bağlayacağım parkları yakınca onlarda yansın. (varsa başka önerisi fikri olan söyleyebilir.
- Arka tarafa plaka altı yanıp sönen stop lamba.
- Kısa ve uzun farları da beyaz/xenon yapmayı düşünüyorum veya sadece uzun far da olabilir.
- Depo ile motor arasında kalan boşluğa sağlı sollu ikişer veya üçer adet küçük beyaz ışıklandırma led takmayı düşünüyorum dikkat çekmek belirgin olmak için. İki fikir var aklımda ya frene bağlamayı düşünüyorum basınca yansın yada parklara bağlamayı düşünüyorum.
- Süsleme olarak ön siperlik camı siyah kaplatıp Osmanlı arması yaptıracağım ve motorun bir kaç yerine sade ufak yazı falan yazdıracağım. Öyle apaçi falan tarzı değil. Benim için görsellik ve sadelik önemlidir göz var nizam var hallederiz inşallah :)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, siz değerli motor severlerin de yardım ve fikirlerine her zaman açığım.

Kalın sağlıcakla görüşmek üzere.

brtvrdrl
31 Temmuz 2014, 23:09
Hocam takim cantanda eger 8-10-11-12-13 ingiliz anhatarlari yoksa takim cantan pek bi ise yaramaz gibi bisey bence. Cantandaki T koluda baya is gorur. Kesinlikle bir adet kurbagacik ta bulundurmalisin.

dadaş-bb
31 Temmuz 2014, 23:11
Hocam takim cantanda eger 8-10-11-12-13 ingiliz anhatarlari yoksa takim cantan pek bi ise yaramaz gibi bisey bence. Cantandaki T koluda baya is gorur. Kesinlikle bir adet kurbagacik ta bulundurmalisin.

Teşekkür ederim. T kol lokma takımının kolu bugün aldım. Evet kurbağacıkta aklıma gelmişti onu da artık başka zaman alırım.

Carbondioxid
31 Temmuz 2014, 23:16
Tam teçhizat dediklerinden olmuş:cat: , janavar gibi evet en önemli detaylardan lastik tamir kitini unutmayın unutmayında bunları herdaimmi taşıyorsunuz onu anlayamadım.

Zuzuuw
31 Temmuz 2014, 23:17
sadece uzunları zenon yapamazsın,

yasak diye topcase çıkardıysan zenonda takmamalısın.

Arka takacağın yanıp sönen lamba da yasak bu arada.

eğer olması gerekenden fazla parlak yanarsa ve göz alıyorsa yine alt sınırdan cezası var haberin olsun.

8-10-11-12-13-14-17-19 anahtarlar, alyanlar, tornavidalar, lastik tamir kiti yeterli. Boş yere bu kadar malzeme taşıma, evde dursun bunlar.

xxxonepirxxx
31 Temmuz 2014, 23:18
pil ne işe yarıyor ?

dadaş-bb
31 Temmuz 2014, 23:29
pil ne işe yarıyor ?

Piller el feneri ve kafa feneri için :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Tam teçhizat dediklerinden olmuş:cat: , janavar gibi evet en önemli detaylardan lastik tamir kitini unutmayın unutmayında bunları herdaimmi taşıyorsunuz onu anlayamadım.

Teşekkür ederim :)

Hayır her zaman taşımıyorum. Zaten yeni yeni uzun yolculuklara başladım tam teşekküllü uzun yola çıktığım zaman yanıma almak için herşeyimi tamamlamak için bu kadar detaylı ekipmanları oluşturdum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

sadece uzunları zenon yapamazsın,

yasak diye topcase çıkardıysan zenonda takmamalısın.

Arka takacağın yanıp sönen lamba da yasak bu arada.

eğer olması gerekenden fazla parlak yanarsa ve göz alıyorsa yine alt sınırdan cezası var haberin olsun.

8-10-11-12-13-14-17-19 anahtarlar, alyanlar, tornavidalar, lastik tamir kiti yeterli. Boş yere bu kadar malzeme taşıma, evde dursun bunlar.

Aslında tam zenon sayılmaz, sizin dediğiniz zenon setler var ben onlardan demek istemedim. Normal beyaz ışığı ileriye vuran ampüller var onlardan takacağım.

Ha illaki beyaz veya zenon takacağım diye birşey yok güçlü veya aydınlatması daha iyi olan sarı ampül de takarım önemli olan işlevi :)

Yanıp sönen derken çakar olarak değil :) sadece frene basınca fark edilebilmek için stop lambası takacağım. Yanıp sönen kısmını devre dışı bırakırım sadece yanar fren lambası gibi :) malum normal stop lambası biraz içeride olduğu için daha belirginleşmek için bir tane de plaka altına reflektör yerine takacağım.

Alyan çeşitleri zaten cırcırlı torvada setinde bulunmaktadır. Sadece lastik tamir kiti alacağım bir de numaralı bir kaç anahtar aldım mı tamamdır. Zaten hepsi evde duruyor uzun yola çıkarken al çık hepsi hazır halde bulunması için yaptığım çantamdır.

shooter1
31 Temmuz 2014, 23:49
benim alet çantası evde duruyor motorda yedek buji ile buji anahtarı var başka bir şey bulunduramıyorum

mstf_gnc
01 Ağustos 2014, 00:09
benim çanta bu kadar detalı değil ama 48 lik cd çantaları var uzun fermuarlı :D içindeki cd bölmelerini çıkarttım kendimce bi çanta yaptım
içinde ise
bir adet ZİNCİR,
Bir adet büyük ingiliz birde küçük ingiliz kurbacık,
2 tane uzun ve kısa buji,
8-9-10-12-14-16-17 anahtar seti
küçük şişe makine yağı..
1,5 metre 1mm antigron kablo ve selo bant.
telefon usb kablo. :)
2 adet kauçuk fitil
buji anahtarı,yıldız ve düz tornavide 20 cm lik

mtasdel60
01 Ağustos 2014, 00:12
Kurbağacık olsun yeter :)

Tİme_shİft42
01 Ağustos 2014, 00:13
Ayarlı pensede olsun :)

alper_becker
01 Ağustos 2014, 00:41
Gaz telide tasinmali.

dadaş-bb
01 Ağustos 2014, 08:20
Öneri ve yorumlarınız için teşekkür ederim. :)

mustbe
01 Ağustos 2014, 09:52
reklam olacak da .... o kadar pil alacağına iki duracell alsan ya hocam.. herşeyin her çeşidinden bulundurmak yerine motoruna deneyerek takılan sıkılan dönen ne varsa sadece onlar için alet edavat alsan yükün hafifler

dadaş-bb
01 Ağustos 2014, 11:12
reklam olacak da .... o kadar pil alacağına iki duracell alsan ya hocam.. herşeyin her çeşidinden bulundurmak yerine motoruna deneyerek takılan sıkılan dönen ne varsa sadece onlar için alet edavat alsan yükün hafifler

Bunlarin hepsine para vermedim ki. Yukarida da okursaniz eger elimde olan malzemeleri toparlayarak birseyler yapmaya calistim. Zaten benim uc dort cesit fenerim pilim vs var birtanesini de takim cantasina koydum.

Diger alet takimlari vs evde bulunsun diye onlarida onceden ucuz indirimli almistim motorda kullanmak nasip oldu.

Yuk olarak hafif agir sorun degil. Eksik olan birsey bir anda lazim oluyor. En iyisi tam tesekullu olmaktir. Herseyi detayli olarak bulundurmak dusunmek a ve b plani olusturmak yani iyisini ve kotusu dusunmek gerekir.

Bunlar malzemlerin sadece gorunen kismi :) bazanin altini acsam icinde ne yokki. Cadir mat uyku tulumu sisme yatak panço termos bicaklar giysiler vs :)

Kalin saglicakla.

ronnytechno
01 Ağustos 2014, 11:20
Segman piston kelepçesi, tork anahtarı, rulman çektirmesi, motosiklet lifti gördüğüm eksiklikler :)

dadaş-bb
01 Ağustos 2014, 11:25
Segman piston kelepçesi, tork anahtarı, rulman çektirmesi, motosiklet lifti gördüğüm eksiklikler :)

Tekkkur ederim :)

erro
01 Ağustos 2014, 12:16
takım çantası mı yoksa yol için avadanlık mı anlamadım...

yola bunlarla çıkacaksan vay haline:) tabi nereye gideceğini pek bilmiyorum ama biraz fazla korumacı olmuş bence...

dadaş-bb
01 Ağustos 2014, 15:51
takım çantası mı yoksa yol için avadanlık mı anlamadım...

yola bunlarla çıkacaksan vay haline:) tabi nereye gideceğini pek bilmiyorum ama biraz fazla korumacı olmuş bence...

Neden vay halima onu anlayamadim.

Cesit cok olabilir ama agir parcalar sadece pense tornavida anahtar vs baska agir bise yok ki. Geri kalani ilk yardim cantasi.. ip..fener..bant..kalem.. bicak.. durbun.. vs gibi malzemeler.

Gidecegim ve yapacagim faaliyete gore yanima malzeme alirim yani abartilacak bir durum yok bence.