PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abilerim Kardeşlerim Acil Yardım

motoline
31 Temmuz 2014, 20:05
Merhaba arkadaşlar.
Benim motorun karburatörü tıkanmıştı bugün sçktüm güzelce temizledim . Ama kontağı açık unutmuşum temizleme işlemini yaparken ve aküyü bitirmişim. Neyse bende taktım 2 ye vurdurayım dedim vurdurdum çalıştı 2 gaz verdim böyle bişeyler fırlamış gibi sesler geldi deponun alt kısmından ve motor stop etti . Artık marş vurmuşmuyo motor marşa basınca çıt çıt ediyo ama marş motoru dönmüyor. Vurdurayım diyorm debriyajı bıraktığım anda teker kitleniyor ve dönmüyor. Konuyu yeterince açık anlatmaya çalıştım Lütfen yardımcı olun sorun neden olabilir sizce ?:pr:
(motor Kanuni tiger 250)

stubborn
31 Temmuz 2014, 20:10
Hemen bir takviye bul ve marşa bas,vurdurarak teşhis koyman imkansız.

motoline
31 Temmuz 2014, 20:14
Marşta hiç bir tepki yok ama . Marş tuşuna bastığım zaman tık ediyo böyle başka bişey yok

stubborn
31 Temmuz 2014, 20:18
Akü zayıflayınca tık sesi gelmesi normal.

Zuzuuw
31 Temmuz 2014, 20:18
Marşta hiç bir tepki yok ama . Marş tuşuna bastığım zaman tık ediyo böyle başka bişey yok

işte ondan dolayı takviye bul diyoeuz, akü zayıf olunca yapar dediğini.

motoline
31 Temmuz 2014, 20:19
Peki tekerin dönmemesi neden olur bi fikriniz var mı . Şanzıman da mı sorun var acaba?

stubborn
31 Temmuz 2014, 20:23
Sadece karbürarör sökmek sana büyük sorun yaratmaz .

Tİme_shİft42
31 Temmuz 2014, 20:26
Peki tekerin dönmemesi neden olur bi fikriniz var mı .

Vitesde olduğundan olabilirmi ?

motoline
31 Temmuz 2014, 20:29
vurdurduktan sonra oldu ama . böyle çalıştıktan sonra iki el gaz verdim alttan bi ses geldi pat küt etti sonra boyle oldu acaba karbürator haricin de bir sorun mu çıktı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Vitesde olduğundan olabilirmi ?

vurdurmak için viteste olması gerekiyo sonuçta. tekeri sanki birşey tutuyo gibi

Tİme_shİft42
31 Temmuz 2014, 20:30
Motor çalışsa vitesde olsa teker kitlemez ama motor çalışmadığından arka teker kitledi çünkü vitesde iken debriyajı bıraktın pat küt seside vitesde iken debriyajı salınca dişlinin oralardan gelmiş olabilir

Altın elbiseli adam anlattı vurdurarak çalıştırmayı birde videoya göre yap vurdurmayı , belki çalışır

motoline
31 Temmuz 2014, 20:32
Motor çalışmadığından vurdurma yontemıne başvuruyoruz ya biz de . Daha oncelerde de motor vurdurmuşluğum vardır teker bi noktadan sonra doner ve motor çalışır. Ama bu oyle değil tekeri kitliyor ve gram donmuyor

Mertcan39
31 Temmuz 2014, 20:38
1 ile deniyorsanız 2 ile deneyin yada 3 ile illa birinde tekeri salıcaktır ve çalışacaktır

hakan_biolog
31 Temmuz 2014, 20:56
Vitesi boşa alıp önce motora hız kazandırmayı dene, yeterince hızlanınca doğrudan 2 ye tak ve debriyajı bırakıp ayaktayken pat diye otur aynı zamanda gaz ver. 2 ye takılıyken vurdurmaya çalışırsan zorlanırsın. Ses gelmesi arkadaşların dediği gibi dişlilerdendir.

mstf_gnc
01 Ağustos 2014, 00:12
motor üst kapağı açabilirsen orada eksantrik zinciri var o sıkışmış kopmuş olabilir..

motoline
01 Ağustos 2014, 01:31
Arkadaşlar nasıl vurduralacağını çok iyi biliyorm. Teker kitleniyor. 5 te bile denedim tekerin dönüp dönmeyeceğini yok kitleniyor teker.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

mstf_gnc sağol kardeşim tavsiyen için yarın ona bakıcam hemen egzantrik aklıma gelmemişti hiç

ridvan35
01 Ağustos 2014, 11:19
Karburatorden kucuk bi parca dusup subaplara yada pistona gitmis olabilirmi ?

motoline
01 Ağustos 2014, 14:27
karbüratörü özenle temizleyip taktım düşmemiştir sanmıyorm. Acaba diyorum marş motoru bozuldu da sıkışma mı yapıyo. Motor kitlemiş te olabilir . Hiç bilemiyorm yardım lütfen arkadaşlar UP UP UP!!

cenkito
01 Ağustos 2014, 15:13
mars motorunu sökmek nispeten kolaydır.
onu söküp saglam bir aku ile test edebilirsin.
blok içerisinden geldi ise sesler birseyler kırılmısda olabilir.
vurdurma yada karburatör temizliğiyle alakalı değil de, bazı parcaların miyadı doldugu için olabilir

motoline
01 Ağustos 2014, 15:44
Bugün tekrar bakıcam bakalm bi sonuç a ulaşabilecekmiyim. İnternette araştırdım biraz aynı sorunu yaşayan bir çok kişi var ama kimse sorunun tam olarak ne olduğunu yazmamış umarım bi sonuç çıkar. sizler de fikir alışverişin de bulunun lütfen arkaşlar okuyup geçmeyin anlayan tahmin edebilen arkadaşlarım abilerimin yardımlarına açığım ne de olsa akıl akıldan üstündür

ridvan35
01 Ağustos 2014, 16:48
Piston bi tur donduyse ondan snra dnmuyorsa bence pistonun orda gomlekde parca var ya subap kesti yada karburatorden bi parca dusup subaplari egdi kesti vb.

motoline
01 Ağustos 2014, 20:16
peki subap kesmesi bana çok masraf açar mı açarsa ortalama kaba fiyatı kaç olur ?

ridvan35
01 Ağustos 2014, 23:29
Iceriidesıkıntı yoksa pek bisy tutmaz bana kalirsa calistirmaya calismakdan vazgec bi motorcuya gotur soksun baksn elinden geliyorsa kendin yap zorlama yani daha fazla :)

motoline
02 Ağustos 2014, 11:34
arkadaşlar bugün marş motorunu söktüm marşa bastım marş motorunu döndürmüyor. Acaba marş motorunda mu sorun var eger marş motoru bozuksa tekeri dondürmeme gibi birşey yapar mı ?

ridvan35
02 Ağustos 2014, 13:08
bu konuda bi bilgim yok abi konu üste kalsın diye yazıyorum :)

ronnytechno
02 Ağustos 2014, 13:27
Adam karbüratörü temizlemiş , üst kağaı sök egzantrik zinciri kopmuş olabilir diyolar yaw atıcam kendimi şimdi denize.

zozturk
02 Ağustos 2014, 13:45
buji sök motoru vitese al arka tekeri elinle döndür dönüyorsa sıkıntı yok dönmüyorsa motor içerisine bir seyler kacmıs veya sipaplarda sorun olabilir ama görme den söylediklerimiz ne kadar faydalı olur bilemiyorum geşmiş olsun işallak en kısa sürede sorunu bulursun.

motoline
02 Ağustos 2014, 16:26
bugün verdim motoru ustaya motoru aöıp bakıcak bakalm hayırlısı. gelişmeleri yazarm arkadaşlar. Umarım çok ciddi birşey yoktur

kartal5334
05 Ağustos 2014, 02:35
GEÇMİŞ OLSUN KRANK KIRDIN BOZDUN

motoline
05 Ağustos 2014, 22:11
Arkadaşlar motor subap kesmiş baska bi sıkıntısı yokmuş sağolun fikirleriniz için

ridvan35
06 Ağustos 2014, 01:19
Gecmis olsun :) ne kadar tutdu