PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Alçatmak ( Boyum Yetmiyor (: )

umutk
30 Temmuz 2014, 14:07
Merhaba arkadaşlar boyum kısa motor uzun, motoru satmak istiyorum ne satabiliyorum nede takas yapabiliyorum alıcı çıkmıyor :) motorun üstünde iken ayak ucu ile basabiliyorum yere bu benim için kötü oluyor motor hakimiyeti vs.. Motor alçatma teknikleri nelerdir ben kendim yapabilir miyim? İlk motorum bu. Bursa'da yıldırımda oturuyorum iyi bir motor ustası tanıyan varsa adres verebilir mi? Son olarak eğer servisten başka bir yere götürürsem garantisi iptal olur mu? Km'lik bakımlarını yaptıramaz mıyım? Çok soru sordum yeter bu kadar ilginiz için şimdiden teşekkür ederim :)

rebel_punto
30 Temmuz 2014, 14:18
Motor marka model. Sele yüksekliğine. Senin boyun kaç. Nerdesin.

Kusura bakma çok soru sordum ama senin sorularına cevap için gerekli

umutk
30 Temmuz 2014, 14:22
Bursa merkezde yaşıyorum boyum 1,65 motor lifan discovery 150. Sele yüksekliği sitede yazıyor ama fazla anlamadım acemiyim :(

http://lifan.com.tr/urunlerimiz/touring.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=7&category_id=2

acayüp
30 Temmuz 2014, 14:32
Ön maortisörleri çok basitçe 3-5 cm düşürebilirsin. Arka amortisörleri en yumuşağa alırsan oturduğunda birkaç cm daha alçak olabilir.
Birde koltuk süngerini incelttirirsen işini görecek kadar bir alçalma olur.
Bunlar geri dönüşebilir şeyler.
Motorunun garantisini etkilemez. Yalnız bakımlarını tamirini servis dışında yaptırırsan ozaman garantiden yana sıkıntı yaşarsın.

umutk
30 Temmuz 2014, 14:36
Garanti olayını anladım ne olursa olsun servisine götürecem yani tamam. Bu amortisör düşürme kendim nasıl yaparım forumda veya internette anlatımı var mı ve sele inceltmenin. Servise para vermek istemiyorum. 5 cm alçalsa yeter bana ayağım yere bassın yeter

gamkam
30 Temmuz 2014, 14:50
Arkadaşım. genelde selenin altında motorun şasesi üzerine oturan sert plastikten olan 3-4 adet takoz bulunuyor. onlarıda sökebilirsin. diğer arkadaşların da dediği gibi ön amörtisörleri 3-4 santim sıktırısan alçalması ve kullanabilirliğin muhtemeldir

adm12
30 Temmuz 2014, 15:06
Kendinize zaman tanıyın. Sürüşünüzü geliştirirseniz yükseklik sorun olmayacaktır.
Durduğunuzda motosikleti dik tutun kendinizi yana kaydırıp bir ayağınızı yere basın diğer ayak frende olsun.daha rahat edersiniz alçaltma ile uğraşmayın

umutk
30 Temmuz 2014, 15:10
İlginiz için teşekkürler bugün bakıcam hepsine denicem bişeyler. Ne kadar geliştirsemde rahat edemem ben :) trafikte devamlı sağa kayılmıyor parmak ucuylada durulmuyor yaşamadan bilemezsiniz :)) ilginiz içinteşekkürler arkadaşlar. Başka bir bilgi eklemek isteyen varsa eklesin sevaba girsin :D

lifespeed
30 Temmuz 2014, 15:19
Sele yüksekliği kaç ? Ben sitesinde göremedim.

Tecrübeniz varsa sürebilirsiniz aslında. Benim boyum 1.66 > 81 cm sele yüksekliği olan motosiklete ayaklarımın ikisi de yarım basıyor.

eXcitinG
30 Temmuz 2014, 18:03
İlginiz için teşekkürler bugün bakıcam hepsine denicem bişeyler. Ne kadar geliştirsemde rahat edemem ben :) trafikte devamlı sağa kayılmıyor parmak ucuylada durulmuyor yaşamadan bilemezsiniz :)) ilginiz içinteşekkürler arkadaşlar. Başka bir bilgi eklemek isteyen varsa eklesin sevaba girsin :D

Bende Yıldırım dayım tanıdık motorcular var boyunu kısaltınız ücret alır mı bilmiyorum ama sorarız olmazsa Ulaş bana yardımcı olurum.

umutk
31 Temmuz 2014, 02:28
lifespeed dostum şuan rahat sürüyorum ama bendenmi ötürü anlamadım ışıklarda olsun vs kısa süreli duruşlarda ayak ucu ile bastımı rahatsız oluyorum parmaklarım özellikle birde ayakkabıya yazık burnu maffoluyor :) exciting mesaj attım

çağhan
31 Temmuz 2014, 10:28
hocam madem bursadasın bütün ustalar orda zaten dizayncılar karoserciler vosvosu limuzin yapıyorlar senin motoru mu kısaltamayacaklar :)

uur52
31 Temmuz 2014, 13:22
Dostum benim boyum 160 tum maxi scooterlari rahatca surebiliyorum iki ayagim yere degmiyor tek ayak kullaniyorum. Ben de motoru ilk aldigimda ayni konulari acmistim hatta motor arastirirken ilk baktigim sele yuksekligiydi ama inan gerek yok. Kendine biraz zaman tani. Zamanla sele yuksekligi umrunda bile olmuyor