PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayrı Ayrı Konu Açmaktansa Biriktireyim Dedim

xxxonepirxxx
29 Temmuz 2014, 23:24
İyi Bayramlar ;

Uzun Araştırmalarım Sonucu CBF 150 Ye Karar Kıldım Fakat Kafama Takılan Ve Öneri Almam Gereken Sorular Var ;

Evimin Otoparkı Olmadığı İçin Alarm Taktırmak İstiyorum (Akü Olayını Göze Aldım)Fakat Sadece Alarm Yetmez Sizin Kullandığınız Kilit Vs. Güvenlik Önlemleri Neler ?

Birde Bildiğimiz Üzere Topcaseler i Ruhsata İşletmek Gerekiyor Ama Ben Taktırmayı Düşünmüyorum,Diz Üstü Bilgisayar , Defter Gibi Malzemeler İçin Depo Üstü Çanta Veya Başka Bir Öneriniz Var mı ?

Birde Ekipman Konusu Var Tabi 2.000 - 2.500 TL Gibi Bir Bütçe Ayırdım Hem Yazlık Hem Kışlık Olursa İyi Olur A Dan Z Ye 2.000 - 2.500 e Toplaya Bilir miyim Bilmiyorum Ama ?

Eklemeyi Unuttum Eğitim İçin GİS Akademiye Katılmayı Düşünüyorum Fikirleriniz Nedir ?

Ezio41
29 Temmuz 2014, 23:59
Bir cbf 150 kullanıcısı olarak , başlagıç için ideal güzel bir motordur cbf . Evinizin otoparkında kalacaksa eğer , branda , asma kilit ve disk kilidi yeterli olacaktır . Topcase cezaları iptal oldu , artık serbest takmak . Depo üstü çantayı portatif olarak kullanırsınız . Ekipman için iyi para ayırmışsınız . Bende yazlık ve kışlık olarak 3 bin tl ye yakın para harcadım . Eğitim için de sıfır honda alırsanız eğer , Honda Güvenli sürüş 1'e ücretsiz olarak yolluyor haberiniz olsun .

xxxonepirxxx
30 Temmuz 2014, 00:08
Bir cbf 150 kullanıcısı olarak , başlagıç için ideal güzel bir motordur cbf . Evinizin otoparkında kalacaksa eğer , branda , asma kilit ve disk kilidi yeterli olacaktır . Topcase cezaları iptal oldu , artık serbest takmak . Depo üstü çantayı portatif olarak kullanırsınız . Ekipman için iyi para ayırmışsınız . Bende yazlık ve kışlık olarak 3 bin tl ye yakın para harcadım . Eğitim için de sıfır honda alırsanız eğer , Honda Güvenli sürüş 1'e ücretsiz olarak yolluyor haberiniz olsun .

Evimin Otoparkı Yok Maalesef Kapı Önüne Koymak İstiyorum Sıfır CBF Almak İstiyorum Güvenli Sürüş 1 de Viraj Eğitimi Falan Var Mı ? En Çok Takıldığım Konu Budur

Ezio41
30 Temmuz 2014, 00:14
Evimin Otoparkı Yok Maalesef Kapı Önüne Koymak İstiyorum Sıfır CBF Almak İstiyorum Güvenli Sürüş 1 de Viraj Eğitimi Falan Var Mı ? En Çok Takıldığım Konu Budur

Pardon ben evinizin otoparkı var diye okumuşum . :) Eğer apartman girişiniz yer ile aynı hizada ise , apartmanın içinde de yer varsa , en mantıklı koyulacak yer apartmanın içidir . Eğer oda mümkün değilde , kesinlikle branda , disk kilidi ve 2 tane asma kilit alın . Biri motor ile direk gibi bir şeye bağlarsınız . Diğerinide ön teker ve şaseden bağlarsınız . Esktra alarma gerek yok aküyü zorlamaması için . İlla alarm isterseniz eğer , o zaman alarmlı disk kilitleri mevcut.

Güvenli Sürüş 1'de temel hareketleri öğretiyorlar . Fren , slalom ve dönüşler . Biraz motoru kullandıktan sonra tekar daha detaylı olan GS2 eğitimini alırsınız .

Sadık1453
30 Temmuz 2014, 00:22
Diz üstü bilgisayarını ne depo üstü nede topcase de taşımamanı tavsiye ederim.

Ekipman için ayırdığın bütçe uygun fiyatlı alternatifler olduğundan yeterli olacaktır. (Bu arada tebrik ederim)

GİS Akademi yada herhangi bilinen bir eğitim kurumundan eğitim almak konusunda da ayrıca TEBRİK ederim.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

xxxonepirxxx
30 Temmuz 2014, 00:32
Güvenli Sürüş 1'in Benim İçin Pek Anlamı Olmaz Scooter Tecrübem Var Fakat Virajlarda Fıtı Fıtı Gittiğim İçi Sorun Olmadı Şimdiye Kadar Ama Hızlı Girmek İstiyorum Artık Birde Diz Üstü Bilgisayar İçin Bir Çözüm Bulmam Lazım

Ms_TunC
30 Temmuz 2014, 00:33
Birde Bildiğimiz Üzere Topcaseler i Ruhsata İşletmek Gerekiyor Ama Ben Taktırmayı Düşünmüyorum,Diz Üstü Bilgisayar , Defter Gibi Malzemeler İçin Depo Üstü Çanta Veya Başka Bir Öneriniz Var mı ?

Sırt çantası düşünebilirsiniz.

xxxonepirxxx
30 Temmuz 2014, 00:36
Sadık1453 Sizler Olmasaydınız Bunlardan Haberim Bile Olmazdı Ben Size Teşekkür Ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Olabilir Aslında 20 - 25 Dk lık Bir Yolum Var Sırtımı Ağrıtır mı Denemek Lazım Teşekkürler.

Motork08
30 Temmuz 2014, 01:44

Benim bundan hic haberim olmadı 2 sene önce 0 honda aldik hala gidebilme şansımız varmidir ? :(

Ezio41
30 Temmuz 2014, 02:02
Benim bundan hic haberim olmadı 2 sene önce 0 honda aldik hala gidebilme şansımız varmidir ? :(

2 sene öncesini bilmiyorum . Ama ben sıfır aldığım için beni bedava olarak yolladılar Gs1 eğitimine . Bizim buradaki bayii bedava yolluyor Honda alanları . Diğerlerini bilemem . :)

Motork08
30 Temmuz 2014, 12:59
Bayramdan sonra bi arayip öğreneyim çok gitmek istiyorum :) merak ediyorum nasil oluyor bu eğitimler :)