PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Goldwing dur kalklarda hararet yükselmesi

uur52
29 Temmuz 2014, 21:25
Herkese selamlar. Babamla birlikte yillardir motosiklet kullanmaktayiz. Gecen ay 2. El bir goldwing aldik. Dun sıkışık trafikte Dur kalklardan sonra hararet yukseldi. Daha once en yuksek hacimli motorumuz dl 650 oldugu icin boyle bir durumla karsilasmamistik. Sizlere sormak istedim bu durum yuksek hacimli motorlarda normal midir yoksa teknik bir sorun mu var ?

canerol
29 Temmuz 2014, 21:39
havalar çok sıcak benim motorda fan açıp duruyor şehir içinde...koca goldwing için normal bence

rebel_punto
29 Temmuz 2014, 21:40
Hararet kaça kadar yükseldi. 110 120 C kadar normal seviye gösterir. Eski kadranli ise (1500cc olanlarda vardı) dijital göstermez orta seviye ( 120 c derece ) civarı olması gerekir.

Ayrıca fan acar onda da sıkıntı yok.

kurubuz
29 Temmuz 2014, 21:53
Kırmızı lamba yanmadığı sürece kabul edilebilir sınırlar içinde demektir.

Sinan Er
29 Temmuz 2014, 23:05
Hayırlı olsun.

Nt700 de sıkışık trafikde çok sık fan açıyor. Motorun kapalı olmasına bağlıyorum. Hız yükseldikçe hararet düşüyor. Dl de ve birçok motosiklette Motor açıkta bu nedenle hararet olmadığını düşünüyorum.

mhmtesk
29 Temmuz 2014, 23:22
Cbr 250 de bile fan devamlı çalışıyor yani şehir içinde normal bence. Gruptaki büyük motorlarınkiler hiç durmuyo zaten :queen:

extrem_015
30 Temmuz 2014, 01:41
Derece olarak belirtirseniz daha çok yardımcı olabiliriz.

DKN
30 Temmuz 2014, 02:16
yıllardır motorcuyuz demişiniz ama... 4 silindir motorlar karakterleri yüzünden ş.içi trafiğini dur kalk yapmayı sevmezler. o dediğiniz 2 silindir olduğu için böyle bir durumla karşılaşmadınız. tavsiyem motorunuzun yanına xmax 250 gibi bir maxi scooter falan almanız eğer yaz kış motor binen biriyseniz..

extrem_015
30 Temmuz 2014, 02:21
yıllardır motorcuyuz demişiniz ama... 4 silindir motorlar karakterleri yüzünden ş.içi trafiğini dur kalk yapmayı sevmezler. o dediğiniz 2 silindir olduğu için böyle bir durumla karşılaşmadınız. tavsiyem motorunuzun yanına xmax 250 gibi bir maxi scooter falan almanız eğer yaz kış motor binen biriyseniz..

Gel şu 4 silindire 2 silindir daha ekleyelim :wiinkk:

sodurlu88
30 Temmuz 2014, 02:22

Adamın motoru 6 silindirli :) Bahsettiğin karakterde değil...

acayüp
30 Temmuz 2014, 03:13
6 silindir boksör motor.
1800 cc
Kuru ağırlığı 420 kg

Trafikte ısınması çok normal .
Fan açılıp ısıyı düşürüyor yada en azından sabit tutabiliyorsa ( max seviyenin altında) bir sorunu olduğunu düşünmüyorum.
Tedbiren soğutma suyunu kaliteli bir antifriz ile değişebilir , termostatı söktürüp inceletebilirsiniz.
Motorunuz 10 yaşına yakın sa radyatörü söktürüp kontrol ettirmenizde tıkalı kanal kontrolü yaptırmanızda fayda var.
Yalnız yineliyorum , o şartlarda böyle bir canavarın sıcak çalışması normal.