PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Katlanabilir plakalık?

pofidik
29 Temmuz 2014, 17:53
Düşüncelerinizi alabilir miyim? kullanan var mı? Şahsen ben taktırmayı düşünüyorum. çünkü hız sınırlarını çoğu zaman aşıyoruz ve ceza geliyor siz ne düşünüyorsunuz?

eXcitinG
29 Temmuz 2014, 18:03
Fiyatı nedir plakanın olursa bende yaptıra bilirim

pofidik
29 Temmuz 2014, 18:12
Sitelerde 50 tl civarı yazıyor...

Kerem T
29 Temmuz 2014, 18:40
Ben kullaniyorum faydasinida cok gordum tavsiye ederim :) sehiricinde aciyorum plakayi,polise gore degisir ceza olayi ama acikken ceza yazmazlar tahminimce

pofidik
29 Temmuz 2014, 18:54
Ben kullaniyorum faydasinida cok gordum tavsiye ederim :) sehiricinde aciyorum plakayi,polise gore degisir ceza olayi ama acikken ceza yazmazlar tahminimce
Fiyat ne kadara patladi acaba? Birde calisma seklini biraz anlatir misiniz?

canerol
29 Temmuz 2014, 18:59
bende bi ara araştırdım ama malum enduro kullanıypruz çamurluksuzda olmuyor...
çamurluğu iptal edip plakalığı uygun şekilde monte ediyorsun.eğer manuel bişe yapacam dersen kendin elinle aç kapa yapıyorsun.ama otomatik bişe yaparım dersen benim gördüğüm bilgisayar servoları ile sistemler yapıyorlar...fiyat olara 1 yerde 400 tl gibi bi rakam görmüştüm tm emin değilim.birde küçük matkap motoru ile yapılanları gördüm bunda lazım olan küçük bi matkap+ plakalık fiyatı..

yusufozugenc
29 Temmuz 2014, 19:42
Ben kullanıyorum. Çoğu zaman polis görünce bile açmıyorum. Hafif kapalı duruyor plaka olduğu belli oluyor henüz bir şey diyen olmadı. Edsler yukardan çektiği için görünmüyor, gişelerde de elimle tam kapatıyorum. Motorda elim ulaşıyor hareket halinde de açıp kapatabiliyorum. Bi keresinde polis uyarmıştı hareket halinde açmıştım devam demişti. Montaj dahil 50 liraya halledersin. Gerçi o demir parçası 5 lira anca eder, çok uçuk fiyatlara takıyorlar ama piyasası böyle. Dolap menteşesiyle de 2-3 liraya halledersin, o zaman da sinyalleri takacak bir yer uydurman gerekir.

pofidik
29 Temmuz 2014, 19:48
Çok tesekkürler

Bune
29 Temmuz 2014, 23:15
https://www.hirdavatfirsati.com/images/gallery/532.jpg

Bu fikri forumda okudum bana daha mantıklı gözüktü bundan iki tane tak çamurluğa plakanın alt trafına da kalın bi misina bağla koltuğun altından gidona kadar götürürsün eds yada gişelerde çek misinayı bi iki parmak kadar (fazla çekersen bu dolap menteşeleri komple kapanıyor o zaman durup tekrar açmak zorunda kalabilirsin.) kameranın olmadığı yerde sal eski haline gelsin al sana pratik katlanabilir plakalık :)

Ben şimdilik zincirle bi iki harfi ve rakamı kapatıyorum her ne kadar plakam kapalı diye apaçilik yapmadan adam gibi sürsem de arada bi boş yolda ışıklar ve yol müsaitse devam ettiğim oluyor kırmızıda bilmiyorum belki ceza gelmiştir belki gelmemiştir :)

mhmtesk
29 Temmuz 2014, 23:20
Motosikletimi aldığımda katlanır plakalık vardı. Şimdiye kadar kullanmadım. Umarım kullanmam. (hele bi ceza gelsin) :pl:

yusufozugenc
30 Temmuz 2014, 01:38
https://www.hirdavatfirsati.com/images/gallery/532.jpg

Bu fikri forumda okudum bana daha mantıklı gözüktü bundan iki tane tak çamurluğa plakanın alt trafına da kalın bi misina bağla koltuğun altından gidona kadar götürürsün eds yada gişelerde çek misinayı bi iki parmak kadar (fazla çekersen bu dolap menteşeleri komple kapanıyor o zaman durup tekrar açmak zorunda kalabilirsin.) kameranın olmadığı yerde sal eski haline gelsin al sana pratik katlanabilir plakalık :)

Ben şimdilik zincirle bi iki harfi ve rakamı kapatıyorum her ne kadar plakam kapalı diye apaçilik yapmadan adam gibi sürsem de arada bi boş yolda ışıklar ve yol müsaitse devam ettiğim oluyor kırmızıda bilmiyorum belki ceza gelmiştir belki gelmemiştir :)

Misina olayı pek mantıklı değil. Menteşenin düzgün durması için ya tam kapalı ya tam açık olması gerek. Yarıda bırakılırsa ufak bi tümsekte lastiğe zarar veriyor. Tecrübeyle sabit.