PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni lastik aldım nasıldır ?

qewr
29 Temmuz 2014, 10:48
Motoruma yeni takım lastik aldım 2.50/17 ön arka 2.75/17 ebatlarında ırc nin lastiğinden aldım toplam 110 tl para verdim kazıkmı yedim merak ediyorum benim motorun üstünde bulunanlardan iyidir diye düşünüyorum tübless aldım çelik jantlarım var çok bir masraf istermi sambriyelli janta uydurmada ?

ferhatkars
29 Temmuz 2014, 12:24
bende cumartesi günü 200 tl ye 130-90-15 ve 11o-90-16 ırc aldım... eski cst lere göre süper yol tutuşu var...

mephamd
29 Temmuz 2014, 12:32
Irc cst den iyidir
Japon firması, üretim türkiye olanları da çok özellikle o ölçülerde

qewr
30 Temmuz 2014, 00:52
Türk malı yazıyor üzerinde

Motork08
30 Temmuz 2014, 01:38
Kaziklanmamissin. Bende irc taktirdim 2 bin km falan oldu. Isindimi güzel lastik sadece bi sıkıntısı oldu lastikler tam anlamiyla isinip verimliyken islak asfalt minik su geleti gibi suprizlerden geçerken birden yol tutuşu his gidiyor 3 kere başıma geldi ilkinds altımdan motor gidicekmis gibi oldu.Suya dikkat edersen iyidir.
Bide benimki scooter lastiği ayni fiyata almisiz. Son olarak benimkinin uretim tarihi nisanin ikinci haftasiydi yami bir hafta önce üretilmiş lastikti ona dikkat et.

qewr
30 Temmuz 2014, 02:11
Ön teker 2014 ün 8. haftasında üretilmiş arka teker 2014ün 16. haftasında üretilmiş Bişey daha fark ettim ön lastik biraz daha yumuşak hamurlu arka lastik ise biraz daha sert ve kaba ön lastik sıkınca elinizle esniyor arka biraz zorluyor kış lastiği sanırım biraz dişli bu altın elbiseli adamın övdüğü lastik var ya Pirelli mt ares korsa diye bir lastik. Daha takmadım janta uyarmı bilmiyorum aynı boyutlarda ama tübless aldım çok fazla çivi ve tele yakalanıyorum.

Eski lastiklerimden o kadar rahatsızdım ki 13000km nasıl kullandım bilmiyorum ıslak zeminde motoru tutuyorum fren felan yok gaz veriyorum ve arka lastik tutunamıyor başlıyor patinaja o kadar kötü bişey poşet ya. Bayramdan sonra takmayı planlıyorum bu poşetler bile 1 saat gezince 80 90 yapınca ısınıyorum bakalım bunlar ne yapacak.

Bide fotoğraf çektim http://i.hizliresim.com/Y3rdZ6.jpg

extrem_015
30 Temmuz 2014, 02:35
Sen şu geçen günki ağlayan üye değilmisin ? Ne yaptın yaptırdın mı kırık grenajları yüzün gülüyor gibi :)

c3nk
30 Temmuz 2014, 12:46
110 tl irc marka bir çift lastik için iyi fiyat, kazıklandığını düşünmüyorum, kazasız belasız sürüşler.

zeronero
30 Temmuz 2014, 13:28
[QUOTE=qewr;3408023]Motoruma yeni takım lastik aldım 2.50/17 ön arka 2.75/17 ebatlarında ırc nin lastiğinden aldım toplam 110 tl para verdim kazıkmı yedim merak ediyorum benim motorun üstünde bulunanlardan iyidir diye düşünüyorum tübless aldım çelik jantlarım var çok bir masraf istermi sambriyelli janta uydurmada ?[/QUOha

hayırlı olsun, nereden aldın, boxerın ölçüsü farklı galiba.

qewr
31 Temmuz 2014, 00:42
Nedense cevapla diyip cevap veremiyorum.

Extrem abi yok zamanda alınan bir motordu bu kadar kötü çıkması moralimi bozdu ağlıyorsun lafından rencide olurum kullanmazsan sevinirim.

Abi granajlarla birlikte mondial bayiden aldım lastiktiçiden felan değil baklım daha takmadım bide bunlar çabuk bitecek gibi gözüküyor.

qewr
02 Ağustos 2014, 00:57
Lastikleri taktım hiç bir sorun çıkmadı sabah inmez inşallah 2 saatte yavaştan rodaj havasında gezdim manavın orda durdum ayağımı yere koydum ayağım kaydı ama lastikler kaymadı çok agresif kullanmıyorum takarken bir sorun çıktı arka kampana takılı kalıyor ve fren yapıyor kendiliğinden bunu çözmem lazım daha iyi lastikler elbet vardır ama diz yerde gitmediğim için gerek yok fren mesafesi gayet iyi ön fren yetişemiyor balata bişey değiştirmek lazım.

extrem_015
15 Ağustos 2014, 03:51
Yok len rencide etmek için söylemedim,önceki konuda gerçekten ağlıyorum demiştin o yüzden dedim rencide olma hemen :)

Eski lastiklerinden iyi olmuştur mutlaka ama sen yinede dikkatli kullan,Allah kaza bela vermesin.

bakışaçısıı
15 Ağustos 2014, 12:30
aldıgın markaya baglı bn oto lastık tamircisiyim kendim irc kullanıyorum her yola gider tutuş mükemmel