PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Teker Çamur Sıçratma Çözümü?

SCelen
24 Temmuz 2014, 08:56
Selam arkadaşlar
Şu ön tekerleğin çamur sıçratma işini çözebilen varmı? Islak yollardan gittiğim de ayakkabılarım ve paçalarım hep çamur sıçramış şekilde iniyorum motordan benek benek. İlla şu kuryelerin bacağına koyduğu kumaştan mı almak lazım? Yoksa başka çaresi varmıdır?

seyyid47
25 Temmuz 2014, 04:50
dediğiniz mahallerden süratli bir şekilde geçiyorsanız evet kuryeler gibi yapmanız gerekecek. yok yavaş yavaş da geçerim diyorsanız çamurluk sonuna doğru artı bir tozluk takabilirsiniz.

canerol
25 Temmuz 2014, 08:00
çamurluğun arkasına uzatma takabilirsin veya en kolay şey ıslak yerden geçerken ayaklarını öne yukarı doğru uzatabilirsin.

black man_21
07 Ekim 2015, 06:59
KESİN ÇÖZÜMÜ SÖYLÜYORUM.inanın sırf sizi bu dertten kurtarmak için 15 dakikadır üye olmaya çalıştım cevap yazmak için. yoksa hayatta uğraşmam yani. şimdi suyu önlemek çamurluğa takılacak küçük bir aparatla olmaz. bot ise herkesin tercih edebileceği bir şey değildir. bu yüzden öncelikle motorsikletinizde bir koruyucu demir olması gerek ve bu koruyucu demire reklam tabelacılarından ( hani şu dükkanınızın üstüne tabela yaptırıyosunuzya ondan işte) koruma demirini kaplayacak ölçülerde polikarbon kestirip bu polikarbonu tel veya amerikan cırtcırt ( askeri malzeme satan yerlerde bulunur. terzilerde de olabilir.) ile sabitleyin olay bitmiştir. ggram su geçmez. kimisi sac levha yaptırıyor ama sac levha ses yapar. poli karbon ise plastik oluğu için ses yapmaz. üstelik esnektir ve verdiğiniz şekli alır. polikarbonun renk seçenekleri boldur. motorunuzun rengine göre seçebilirsiniz. baktınız istediğiniz ren yok o zaman yine tabelacıdan poli karbonu istediğiniz renke kaplatın. bu iyiliğimide asla unutmayın, canım çıktı yazana kadar.

Mengu16
08 Ekim 2015, 17:17
KESİN ÇÖZÜMÜ SÖYLÜYORUM.inanın sırf sizi bu dertten kurtarmak için 15 dakikadır üye olmaya çalıştım cevap yazmak için. yoksa hayatta uğraşmam yani. şimdi suyu önlemek çamurluğa takılacak küçük bir aparatla olmaz. bot ise herkesin tercih edebileceği bir şey değildir. bu yüzden öncelikle motorsikletinizde bir koruyucu demir olması gerek ve bu koruyucu demire reklam tabelacılarından ( hani şu dükkanınızın üstüne tabela yaptırıyosunuzya ondan işte) koruma demirini kaplayacak ölçülerde polikarbon kestirip bu polikarbonu tel veya amerikan cırtcırt ( askeri malzeme satan yerlerde bulunur. terzilerde de olabilir.) ile sabitleyin olay bitmiştir. ggram su geçmez. kimisi sac levha yaptırıyor ama sac levha ses yapar. poli karbon ise plastik oluğu için ses yapmaz. üstelik esnektir ve verdiğiniz şekli alır. polikarbonun renk seçenekleri boldur. motorunuzun rengine göre seçebilirsiniz. baktınız istediğiniz ren yok o zaman yine tabelacıdan poli karbonu istediğiniz renke kaplatın. bu iyiliğimide asla unutmayın, canım çıktı yazana kadar.
Rüzgar direncini ne yapıcaz, paraşüt gibi gezmeyelim yolda :cherry:
Ben çok suya gireceksen kaldırıyorum ayaklarımı ileri doğru. Yağmurluk altım da var yerler ıslaksa giyiyorum zaten pantolonum ıslanmıyo pek.

Mamba09
08 Ekim 2015, 17:37
Ön tekeri sök

yunusus
08 Ekim 2015, 17:58
Ön tekeri sök

Muhuhahahaahaa çözümleme harika :)

Green Arrow
08 Ekim 2015, 17:59
Ön tekeri sök

Şerefsizim benim aklıma gelmişti...

Cronos
08 Ekim 2015, 18:13
İnanmayın arkadaşlar ön tekeri sökerseniz motor yürümez kandırıyorlar sizi.

kordinaryus
08 Ekim 2015, 22:24
İnanmayın arkadaşlar ön tekeri sökerseniz motor yürümez kandırıyorlar sizi.

yarın deneyecektim kardeşim allah razı olsun bilgilendirdiğin için.