PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 97 gsx-r 600 srad karburutor sorunu ACILL YARDIM!!!

fatih383838
22 Temmuz 2014, 02:09
S.A. ARKADASLAR MOTORSIKLET UZUN SUREDIR YATIYORDU DEPOYA BENZIN KOYUP CALISTIRDIK 1 GUN SONRA MOTOR CALISMADI KARBURUTORU TEMIZLEDIK. ANCAK ILK MARSTA CALISMADI BENZIN POMPASININ SOKETINI SOKUP MARSA BASINCA CALISTI. CALISINCA SOKETI GERI TAKTIM SORUN YOK AMA GAZ VERINCE ARADA SIRADA UST DEVIRLERDE TAKILI KALIYOR. BAZENDE ROLANTI KENDILIGINDEN DUSUP STOP EDIYOR. SIZCE SORUN NEDENDIR. CEVAPLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM.

serkanADH13
22 Temmuz 2014, 02:14
Eski nesil KARBÜRATÖRLÜ MOTORLARDA TEMİZLİK SONRASI SENKRON AYARI gerekir,
yani her gaz kelebeğinin açılıp kapanışı ve içeriye aldıkları hava girişleri kontrol edilmelidir,
Değerler Sabitlenmeli ve bakım yapılmalıdır,
yoksa motorun her sag kısışınızda stop etmesi tekleyerek çalışması devirin dengesizliği önlenemez...

fatih383838
22 Temmuz 2014, 02:28
bu senkron ayarı nedır yanı nereyı ayarlıyo samandıranın ıgne ayarı mı? yoksa baska bı sey mı

Pessimistyle
22 Temmuz 2014, 02:32
inan varya tecrübesi çok olmayan bir motorcu olarak bile 20 tane neden sayabilirim.. en baştada uzun süre yatmış 97 srad.. Allah yar ve yardımcın olsun

mstf_gnc
22 Temmuz 2014, 02:37
bazen, beyin soketleri, kontak soketleri ve diğer soketler oksitleniyor.. çok ufak sorunlar büyük arıza çıkartabiliyor. pas sökücü sprey ile spreylemek iyi gelebilir. kolay gelsin.

fatih383838
23 Temmuz 2014, 01:14
arkadaslar hepınıze yardımınız ıcın tsk ederım admınlerde bu yorumu okursa sevınırım motor denınce en ıyı forum dıye burayı tavsıye ettıler ıyı olabılır kesınlıkle kotulemıyorum ama turk mılletı olarak bı eksıgımız bu ben cok farklı bı soru sordum yorumlarda motor kotulenıyo alınmıs satılmıs mala hayırlı olsun demek duser ben karburutorle ılgılı bı soru sordum ama dogru duzgun bı cvp alamadım saolsun yabancı forum sıtesındekı paylasımcı elın gavuru arkadaslar sayesınde karburator senkronu nası yapılır ogrendım hemde bes kurus harcamadan kendı senkron cıhazımı yaptım senkronunu yaptım motorum gayet saglıklı cıgerlı sekılde calıstı yurudu

genel olarak 1 rıcam kımse kusura bakmasın ozur dılerım bılıyosanız sorulan soruya cevap verın bılmıyosanız susun yorum yapmayın.

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/913/423eb3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/913/423eb3.jpg/)

bu parcayı kendım yaptım bunun sayesınde 40 dakka ıcınde karburutor senkron ayarımı yaptım hıc bı sorunum yok saolun

serkanADH13
23 Temmuz 2014, 01:21
Sorun SENKRON AYARINdaymış yani,

peki nasıl yaptın anlat bakalım :)

kaç bar saat kullandın ve kaça maal ettin,
birde resmi daha büyük atarsan görmüş oluruz :)

Samet Ağır
23 Temmuz 2014, 01:25
hayırlı olsun..elinden iş gelmesi güzel bişey değilmi???

bide akşam aramışsın geç gördüm..bu gün akşam üzeri aradım ama başkası çıktı..gerçi halletmişsiniz..

bende Serkanın dediğini derdim zaten..

Başarmışsınız ya..neyle olduğu çokta önemli değil...

fatih383838
23 Temmuz 2014, 01:26
serkan kardesım yasını bılmıyorum kusura bakma lafım sana degıl eyw sen gerekenı soyledın elınden gelenı yaptın saol saat falan kullanmadım 10 tl para harcadım akvaryumcudan hortumla t boru aldım o kadar 4 tane yarım su dolu sıse yaptım dordunun suyunun ıcıne hortum sokup dordunu bırbırıyle baglantıladım kapaga 2. bı delık acıp ordanda dort tane hortum cıkardım ama onlar suya gırmıyo kapagın ucunda motoru calıstırdım hangı pıston daha cok emıs yapıosa onun suyu dıger sıselere doluyo bende ona gore ayarladım taa kı butun sıselerdekı sular aynı sevıyede kalana kadar gaz verınce falan hepsı aynı vacuumla calısana kadar sonra motorda bı sorun kalmadı canavar masallah

sakinseytan
23 Temmuz 2014, 02:28
fotoyu acmaya calıstım calısmanı merak ettim ama acılmadı.
zaten mantıken bir karbüratör digerlerinden farklı bir hava yakıt oranına sahip olsa bu sallantı vs. yapar
ben alet edevatla ugraşmadan direk mazotla yıkardım karbüratörleri herbirien aynı oranda verirdim hava ayarını manifoltlarıda incelerdim yırtık vs varmı benzin pompasıda saglamsa devam :) malesef yardım etmek magabında cvp verip yanılgıya düşüren çok ama net ortamı en nihayetinde olcak böyle şeyler sorunu çözmene sevindim.

fatih383838
23 Temmuz 2014, 02:32
resmı upload ettım ama ebatı ayarlayamıyorum yenı bı konu acıp sorunumu en basından anlatıcam en son senkronu en kolay nası yaptıgımı anlatıcam ınsallah detaylıca bu parcayı yapınca cok cok kolay oluyo 4 lu karburutoru bıle bıre bır aynı ayar yapılabılıyo melıyet cok dusuk