PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hyosung gt250r debriyaj sıkıntısı bi bakabilirmisinz ??

ZeL4Ever
21 Temmuz 2014, 13:42
Arkadaşlar 2014 model hyosung gt250r var alalı 2.5 ay oldu 4400 km de suan şöyle bir sıkıntım var debriyaj devamlı gevşiyor vede gazı sonuna kadar çevirdiğimde 2-3-4-5 viteslerde direk hız kesiciye geliyor sonra hızlanıyor saçma sapan bir işlem oluyor bir iki usta debriyaj balatasını yemişin birşeyler dedi ne kadar doğrudur bilmem ama ücreti ne kadardır bunun ? garantiye girer mi ?

MhmtcnKoral
21 Temmuz 2014, 14:01
Debriyaj balatası denriyajın çok kötü kullanılmasıyla biter ve benim ilk motorum Hyo 2011 model olmasına rağmen, dolayısıyla ister istemez debriyaj balatalarına baya bi kötülük yaptım. 3 yıllık motor olmasına rağmen bişey yapmadım/söylenmedi. Bu kadar kısa sürede denrşyaj balatalarınımyemek bu kadar kolay mı ? Bilen abilerin yardımları gerekli cidden, ayrıca bildiğim kadarıyla bu debriyaj balataları ucuz şeyler değiller. Umarım büyük bir şey çıkmaz tekeriniz düz bassın :)

dockerengin
21 Temmuz 2014, 14:19
Büyük ihtimalle debriyaj balataların bitmiş. Ne kadar tutar bilmiyorum ama garantiye sokacaklarını hiç sanmam. Kullanıcı hatası derler garantiye sokmazlar.

ZeL4Ever
21 Temmuz 2014, 18:11
bazı arkadaşlar yanlış yağ kullanımından diyorlar shell 10-50 ultra kullanmışlar ? arkadaşlar 10-40 tam sentetik kullanması önerilmiş sizce bundan olabilir mi ?

babaduru
21 Temmuz 2014, 20:51
Debriyajın gevşemesi derken debriyaj ayırmıyormu manet boşamı çıkıyor orayı anlayamadım. Devir kesiciye düşük devirlerdemi giriyor yoksa yüksek devre çıkıp kesiciye gelip motormu gitmiyor?