PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 13 ay yatacak Motosiklet nasıl bırakılmalı.

dovahhkin
19 Temmuz 2014, 20:08
Arkadaşlar allahın izniyle kasımda askere gidebilirim.

Ve motoru yatırmayı düşünüyorum.

Neler yapmam gerekli yada satsam daha mı iyi olur sizin düşünceleriniz nelerdir

Teşekkür ederim iyi forumlar

Mertcan39
19 Temmuz 2014, 20:33
valla bilemedimki şimdi ben motorumu satamazdım heralde 13 ay içinde

depoya benzin doldursan geldiğinde kullanılamayabilir koymassan depon paslanır

içindeki yağı değiş

akü bağlantılarını sök tam şarjlıyken

depo musluğunu kapat

çift ayaklığa al + ön tarada takoz gibi birşey koyun tekerlekleri yerden kesin

aklıma gelenler bunlar

yağ olayını tam bende bilmiyorum bu arada :)

edit yağ yenide olsa 6 ay kullanılmazsa bozuluyor paketi açılan yağ

gugukk
19 Temmuz 2014, 21:35
Benim motor 1 senedir yatıyor kullanmaya fırsatım olmuyor. Ben aküsünü çıkarttım depoyu fulledim öyle bıraktım yapılacak zaten fazla birşey yok benzin bozulabilen birşey değil sadece deponun dibinde tortu birikebilir ilk çalıştırdığında bu tortu depoyu tıkayabilir ama motor çalışınca içindeki benzin çalkalanacağı için o tortuda gidecektir. Yağ olayına gelince seni o yağ servise kadar götürür serviste bakım yaptırırsın sorun olmaz

y.akan
19 Temmuz 2014, 21:50
benzin bozulabilen birşey değil

Benzin bozulabilen bir şeydir. 13 ayın sonunda o benzini değiştirin.

srknbdm
19 Temmuz 2014, 23:21
yokmu yakında güvendiğin biri arada bir uğrayıp motoru çalıştırsın

biyeybaraküs
19 Temmuz 2014, 23:53
kardeşim bir yıl binmediğin motorun sigorta vize parası min 250 , depodaki benzin çöpe gidecek 30 40 da o var sat bence dönüşte yenisine bakarsın

akü yağ falan 350 400 arası mal olacak

Carbondioxid
19 Temmuz 2014, 23:58
kardeşim bir yıl binmediğin motorun sigorta vize parası min 250 , depodaki benzin çöpe gidecek 30 40 da o var sat bence dönüşte yenisine bakarsın

İmza .

biyeybaraküs
20 Temmuz 2014, 00:01

110 da mtv var onu unutmuşum

dovahhkin
20 Temmuz 2014, 03:25
Yorum yapip yardimci olmaya calisan arkadaslara cok tesekkur ederim

Gorunen o ki satmaya gayret edecegiz.

Kazasiz surusler herkeze :)

mstf_gnc
22 Temmuz 2014, 02:27
motorun herşeyini boşalt teker havaları, benzin, yağ vs.. aküyüde sökmelisin. sonra naylona sar heryerini bantla hava almasın.güneşten nemde koruyabilirsen, oskit yapmasın evin içinde odada saklayabilirsin.
okadar uğraşamam ufak tefek şeylerden bişey olmaz dersen depodaki benzin okadar önemli değil hiç bişi olmaz al bir branda sar sarmala koy kapının önüne. 12 ay sonra gel çalıştır çalışmazsa (scooter ise) akü takviye yaparsın. en fazla lastik havası basarsın motor honda ise metalleri sağlamdır kolay kolay pas tutmaz oksit yapmaz. çinişi ise stratör falan değiştirirsin.

C.Kaan
22 Temmuz 2014, 12:04
benzin bozulabilen birşey değil

Benzin Bozulabilen Bir Şey 1 Sene Sonra Özelliğini Kaybeder :farao:

LostRider
22 Temmuz 2014, 12:53
Hemen hemen bütün motosikletlerin el kitabında uzun süreli depolamalarda ne yapacağı yazar. Genelde bujileri söküp silindirlere yağ koymak vs gibi el kitabı varsa elinizde oraya bir bakın mutlaka yazmış olmalılar. yoksa da başka bir motosikletin el kitabındaki talimatlar aynı işi görür.

ramcixx
22 Temmuz 2014, 14:19
satılması daha doğrudur.

kurubuz
22 Temmuz 2014, 14:42
Sat gitsin. Parasını da vadeli hesaba koyarsın, döndüğünde uygun motor alırsın. Sen yokken çalınma veya başına birşey gelme riski var. Ayrıca durduk yerde değer kaybedecek, paslanacak vs vs. Satarsan kafan rahat olur, her şekilde karlı çıkarsın.