PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni Racer 200 Motorsiklet Kesiciye girmiş gibi oluyor

burakguzel
14 Temmuz 2014, 22:39
Arkadaşlar Kanuni Racer 200 motorsikletim kalktıktan sonra daha devrini bulmadan ( Belirli bir devirden sonra ) kesiciye girmiş gibi kendisini kasıyo ve bu bütün yol boyunca bu böyle hangi viteste olursa olsun. Motor Soğukken Çok aşırı yapıyo bu sıkıntıyı sıcakken çok fazla yapmıyo ..

Rona
15 Temmuz 2014, 00:01
Karbüratörün diyaframı yırtılmış değiştirdiğinde sorun kalmaz.:cat:

serkanADH13
15 Temmuz 2014, 01:17
karbüratörde sorun var,
hava almıyor veya performans fıltre takılı karışım yetersiz,

Subaplarda sıkışmış olabilir,

BU ARADA RACER 200'DE DİAFRAM YOK GAZ PİSTONLU PÜSKÜRTMELİ KARBÜRATÖR var...

search16
15 Temmuz 2014, 01:40
serkanADH13 ün dedigi gibi, sorunun karbüratör. Temizliğini yapıp hava filtresiz dene. Olmadı karbüratörü değiştir. Bendede aynı sorun vardı. 120 km hızdan sonra boguyordu motor kendini. Yeni karbüratör sorunu çözdü.

Rona
15 Temmuz 2014, 03:19
Gaz pistonunun hareketini sağlayan diyafram gibi lastiği yokmu işte o yırtık(diyafram derken yanlış tabir etmiş olabilirim).Bundan dolayı piston bir dereceye kadar işlev görüp gazı daha fazla açtığınızda da yırtıktan dolayı kesik kesik atıyor.Çok başımıza geldiği için ilk oraya bakmanı tavsiye ederim.

burakguzel
15 Temmuz 2014, 19:49
Arkadaşlar Çok teşekkür ederim ilginiz için gerekli işlemleri yaptırıp sizlere tekrar bilgi vereceğim..

burakguzel
27 Temmuz 2014, 12:37
Motorsikleti tamirciye verdim .. karburatoru ve depoyu temizledim dedi bide ayarlarini yaptim dedi .. karburatorun icinden pas gibi bisey cikmis banada gosterdi .. motor su anda gayet guzel performansida artmis gibi gorunuyor .. ilgilerinize tekrar tesekkur ederim