PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : x9 250 pert oldu galiba

artun17
11 Temmuz 2014, 18:39
Arkadaşlar dunki hararet su fiskirmasi probleminden sonra bu gün su doldurma yerine baktım köpüklü kahverengi bi su var yağ çubuğuna baktım bildiğiniz ayçiçek yagi gbi açık bi renk su gbi olmus . diğer actigim konuda problemden bahsetmiştim sizce ne yapmalıyım yarin servise gidecek motor ama masraf çok olacak galiba bu yüzden hic yaptırmayıp satmayı düşünüyorum masrafını düşüp siz olsanız napardiniz.

Arda_Karaca
11 Temmuz 2014, 18:46
Conta yanmış yağ ile su karışmış. Geçmiş olsun.

artun17
11 Temmuz 2014, 19:10
Aşağı yukarı ne masraf tutar acaba

umurcan
11 Temmuz 2014, 19:30
ya satacağınız kişiye olan biteni anlatıp gerçekten yok bedeline, uzun zamanda satarsınız

ya da yaptırıp yine az daha ucuza, ki yapılmasıyla sürer

ama gerçekten düşeş x9 arayan yoksa o motorun o haliyle satılması zor gibi. geçmiş olsun

böyle bir şey neden olabilir acaba? sebebini öğrenirseniz yazarsanız sevinirim, bilgilenelim hep birlikte :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Artik bunu servis teki usta dusunemiosa yaziklar olsu

bunu şimdi gördüm. düşünmüyorlar kardeşim. benim motorun şanzımandan parça değişmek zorunda kaldık bi başka servisin dangozluğu yüzünden
geçmiş olsun bir kere daha. eğer önceki bakım yetkili serviste yapıldıysa ve elinizde makbuzları varsa dava vb gibi yöntemlere başvurulabilir belki. bir bilen el atar birazdan duruma umarım

artun17
11 Temmuz 2014, 19:35
Bu conta neden yanar antifrizden mi yanar yeni deisti servis suyunu antifrizini

umurcan
11 Temmuz 2014, 19:55
Muhtemelen silindir kapak contanız yanmış , yada oksit vs etkenlerden zarar görmüş.
O kapağı açıp gaza bastığınızda su taşarcasına yükseliyor ve hava kabarcıkları yapıyorsa sebebi yazıdğım gibi.
Sistemin suyu değiştirilmiş yada bir sebepten yeniden doldurulmuşsa , sistemde hava kalmış ve dolaşım yapmamış olabilir.
Fanın çalışmaması hava olduğuna işarettir. aynı zamanda göstergede doğru göstermez.
Böyle olmuşsada hararet yapar ve biryerlerden su fişkırana kadar anlamazsınız.
Conta kesin yanar. Piston silindir hasar görür, Silindir kapağı eğilebilir. Sibop lastikleri yanar hatta siboplarda yanabilir.
Tüm bunlar ın en az 2-3 ü mutlaka olur . Hepsi birden de olabilir. Daha fazla kullanmadan servise gidin. Hatta servise bile binmeden götürün.

diğer başlıkta acüyüpün dedikleri üzerine diyebileceğim bir şey yok ne yazık ki.

artun17
11 Temmuz 2014, 20:06
Peki bu servisin sucu mu ben subattan beri.motorun sahibiyim 500 km yaptım yaz geldi DİE bakıma soktum bineyim DİE adam antifriz su fln değiştirdi böle oldu 2 hafta sora yani ben adama sen antifriz köydür ya da içinde hava bırakmış olabilrisin bundan dolayı oldu mu diycem

ridvan35
12 Temmuz 2014, 00:43
Abi radyatore su koyulmaz bu bir motorun icindeki kilcal damarlar halinde motoru soğumaya yarayan kanallar var onlar buyuk ihtimalle kirecden tikanmistir cantayida maf etmis olabilir antifiriz ise kireci cozer reaksiyona gecip contayi maf etmis olabilir

ExTReMa
12 Temmuz 2014, 00:58
Arkadaşım servisin suçu yok motor büyük ihtimalle hararet yapmış ve contayı patlatmıştır.
Malum havalar sıcak istanbul trafiğinde gitmiştir senin conta :)

artun17
12 Temmuz 2014, 12:29
Evet arkadaşlar motor yangına su karışmamış radyatör suyu azalmiş suyu da komple boşalttı usta suda yağ yok conta monta yakkmamis motor.bayağı çalıştirdi motoru ibre yükselio fan açık ama fan ibreyi dusurmuo. Radyatör de çok aşırı ısınmamis dedi usta bir de 100 110 la giderken su fiskirtma olayı var onu da test etcek bu gün içinde belli olacak

blamir
12 Temmuz 2014, 12:34
Devirdağim de sorun olabilir.

artun17
12 Temmuz 2014, 12:42
Evet ona da bakilicak