PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung karbüratör

ozkan2541
11 Temmuz 2014, 11:12
Hayırlı cumalar öncelikle herkeze
Hyosung motorumun hava ayarlar vidalarından bir tanesi yalama olmuş ve dönmüyordu gittiğim ustalarda yapamayacaklarını yeni karbüratör almam gerektiğini söylediler servise sorduğumda 1000 liranın üstünde bir fiyat söylediler.Lafı çok fazla uzatmadan sizinde başınızı ağrıtmadan şu soruyu sormak istiyorum mondial mct 250 karbüratörünü benim motoruma takabilirmiyim yahut bildiğiniz başka bir karbüratör olur mu ?
Kazasız sürüşler dilerim.

UNdocab
11 Temmuz 2014, 11:53
Tornacıya git bi güzel ısıtır ve çıkarır onu oradan.
En kötü argon mu nedir o kaynaktan yapan biryer başka bir demiri hava ayar vidasına ufak bi punto ile kaynatır sonra yerinden çıkarırsınız.
Bir vida için koskoca karbüratör çöp olacak değil.

Uydurulur ama zor olur. Motor verimli çalışmama ihtimali çok yüksek. Benin pompasının saatte karbüratöre basacağı benzin miktarı bellidir. Yeni karbüratördeki çalışma şekli bunu karşılamazsa zengin karışım fakir karışım dertlerini çekebilirsin.

Hyosung'un karbüratörü Japon Mikuni karbüratör. Yurtdışındanda aynı karbüratörü alabilirsin.

mckayrak
11 Temmuz 2014, 12:01
Bin liraya karbüratör mü olurmuş. Bence de karbüratörü sök sanayide yaptır.

ozkan2541
11 Temmuz 2014, 12:38
Tanıdığım tornacı vs yok burda zaten götürdüğüm ustalar daha kötü yaptı hiç ustaya bulaşmak istemiyorum eğer uyumlu başka bir karbüratör olursa takmayı düşünüyorum.Başka marka taktığımdaİki silindirede aynı deside benzin aktığı sürece fakir-zengin karışım sorunlarıyla karşılaşacağımı sanmıyorum.Sadece oraya sığıp sığamayacağı konusunda şüphelerim var belki deneyen arkadaşlar olmuştur

CEM.
11 Temmuz 2014, 13:13
Hyosungsourcede belki fiyat daha uygundur sorunsuz eline ulasiyor parcalar.

Bu karburator sorununu daha evelde biri yasamisti tamir ettirdi ama bi türlu ayar tutmamisti.

Bencede arkadaslarin dedigi gibi karburatoru tamire ver yine olmazsa mecbur siparis verirsin.